Монтаж профілю під гіпсокартон своїми руками

17.01.2021
4 738
Admin

Монтаж профиля под гипсокартон

  1. Підготовчі роботи
  2. Порядок монтажу профілю під гіпсокартон
  3. Відео

Сьогодні з допомогою гіпсокартонних конструкцій можна швидко і якісно вирівняти поверхню стін і стелі, створити гладкі однорівневі або незвичайні багаторівневі підвісні стелі, нестандартні криволінійні або максимально рівні перегородки. Основою будь-якої такої конструкції є надійний каркас, який повинен виконуватися в суворій відповідності з технологією, за чинними стандартами і правилами. Монтаж профілю під гіпсокартон своїми руками може виконувати будь-майстер і любитель, який вміє поводитися з шуруповертом та нескладними будівельними інструментами.

Підготовчі роботи

Подготовительный этап монтажа

Профілі для гіпсокартонних конструкцій виготовляються з міцної оцинкованої сталі. З ними легко працювати в будь-яких, навіть самих складних умовах, при значних коливаннях температури і вологості. Головне - це на підготовчому етапі визначитися з типом конструкції, її дизайном і кресленнями всіх сполучних елементів, на підставі яких слід придбати якісні матеріали і підготувати весь необхідний інструментарій.

Типы профилей для монтажа гипсокартона

В залежності від виду запланованих робіт сучасні виробники пропонують кілька видів різних профілів:

  • Стійкові. Володіють спеціальним центральним поглибленням, підсилює профіль і допомагає при монтажі конструкції знаходити точне місце для фіксації саморізів.
  • Напрямні. Мають міцні гофровані стінки підвищеної жорсткості. Звичайні споживачі такі профілі через особливості конструкції називають «П-шками». Вони використовуються разом з стоечними профілями, тому їх параметри при підборі і розкрої повинні відповідати.

Профиль потолочный

  • Стельові. Для облаштування каркасних стельових конструкцій виробляються спеціальні стельові профілі, які одночасно володіють трьома канавками, за допомогою яких виконується максимально точне центрування підвісів і шурупів.

Крім профілів слід придбати спеціальні комплектуючі елементи, без яких неможливий якісний монтаж профілю під гіпсокартон своїми руками.

Профили и гвозди

Залежно від обсягу виконуваних робіт слід купити підвіси і тяги, кронштейни, анкери, дюбелі, саморізи. З інструментів і обладнання слід підготувати:

  • Спеціальні ножиці для різання металевих елементів.
  • Шуруповерт або дриль (в залежності від конструкції стін, до яких буде кріпитися профіль).
  • Будівельний рівень.
  • Лазерний рівень або висок.

Необходимый инструмент

Підготувавши необхідну кількість основного і витратного матеріалу відповідно до обраної конструкцією та обсягом робіт, приступають до виконання монтажних робіт.

Порядок монтажу профілю під гіпсокартон

Ход работы по монтажу профилей

Споживачі вже оцінили каркаси для вирівнювання стін, за допомогою яких можна швидко облаштувати рівні та структурні поверхні з нішами і колонами. На підставі заздалегідь розроблених креслень проводитися розмітка поверхні. Відступивши від кута, на суміжній стіні проводять з допомогою будівельної лінійки або рівня рівну лінію. Це межа всієї конструкції, з врахуванням товщини направляючого профілю і листів ГКЛ. Як правило, цей параметр становить 40-50 мм. Від базової лінії переносять розмітку на стелю за допомогою лазерного рівня або схилу.

Разметка стен

Після нанесення розмітки, починається поетапна зборка каркаса. Спочатку встановлюються направляючі профілі, які спочатку фіксують за допомогою шурупів і дюбелів до поверхні підлоги, а потім до стелі.

Відстань між метизами рекомендується робити не більше 800 мм.

Змонтувавши напрямні елементи, кріплять прямі підвіси, за допомогою яких будуть встановлювати стієчні профілі. Підвіси кріплять до стіни дюбелями на відстані не більше 800-1000 мм. Потім встановлюють вертикальні напрямні, які вставляються в порожнині нижнього і верхнього профілю.

Крепление стоечных профилей

При проведенні робіт обов'язково потрібно контролювати правильність розташування конструкції за рівнем з допомогою вертикального схилу. Переконавшись, що каркасна конструкція встановлена рівне, слід виконати закріплення всіх елементів повністю. Пристрій каркаса додатково можна зміцнити за допомогою перемичок, які слід нарізати з стоєчних профілів.

До закріплення гіпсокартонних листів в готову каркасну конструкцію можна укласти утеплювач, звукоізоляцію, паро та гідроізоляція. Вид ізоляційних матеріалів та їх товщина повністю залежать від типу стіни і виконуваних завдань.

Багато майстра для збільшення звукоізоляції каркасної системи використовують високоміцну поліетиленову плівку, яку укладають між профілями внапуск.

В якості ефективної теплоізоляції зазвичай використовують рулонні матеріали або м'які мати. Вони легко ріжуться і укладаються, фіксуються спеціальним степлером або скотчем.

Відео

В даному ролику показаний процес монтажу профілів під гипсокартон.

Читайте також: