Монтаж сайдинга своїми руками

17.01.2021
11 761
Admin

Монтаж сайдинга своими руками

  1. Обладнання та інструменти для монтажу сайдинга
  2. Монтажні роботи
  3. Деякі особливості монтажу сайдинга
  4. Відео

Один з найбільш надійних будівельних матеріалів для захисту всього будівельного об'єкту від будь-яких зовнішніх впливів є сайдинг. Однак якими б якостями не володів цей матеріал, якщо буде порушений порядок монтажу сайдинга, то його захисні властивості можуть звестися до нуля. І, незважаючи на те, що цей матеріал по своїй структурі має захищати споруду від атмосферних опадів, впливу ультрафіолетового випромінювання, шуму та інших несприятливих явищ, найменше порушення при монтажі призводить до проникнення шкідливих речовин всередину приміщень.

Обладнання та інструменти для монтажу сайдинга

Оборудование и инструменты для монтажа сайдинга

Для обшивки будь-якої будови сайдингом необхідні інструменти і деяке обладнання. Насамперед, це саморізи і цвяхи.

Фахівці рекомендують проводити монтаж цих панелей, будь то монтаж металевого сайдинга своїми руками, або вінілового або цокольного, з допомогою оцинкованих (можна, алюмінієвих) цвяхів з широким капелюшком, або саморізами зі спеціальної прес-шайбою довжиною від 25 до 45 міліметрів.

Для розкрою і кріплення знадобляться молоток, рівень, рулетка, схил, косинець, пасатижі-перфоратор, ножівка та циркулярна пилка з дрібними зубами. Якщо мова йде про монтаж металевого сайдинга, то ще необхідно придбати ножиці по металу для підрізування панелей у кутах. При монтажі вінілового сайдінга для розкрою в поперечному напрямку застосовують гостро заточений ніж звичайний, а для поперечного розкрою - циркулярну пилу. Для захисту очей фахівці рекомендують одягати захисні окуляри. Самостійно виробляють монтаж сайдинга зазвичай в малоповерховому будівництві, так що будівельні ліси не знадобляться, цілком вистачить сходів-драбин.

Монтажні роботи

Монтажные работы — раскрой материала

Розкрій матеріалу

Першим етапом, з якого починається монтаж сайдинга, є правильний розкрій матеріалу, для того, щоб якомога економніше витрачати його, і уникнути помилок при розкладці панелей. Для цього складають план (креслення), що дозволяє грамотно розподілити матеріал по всій поверхні, що обкладається.

Основа під сайдинг

Перед тим, як почати монтаж панелей, на фасаді будівлі влаштовують обрешітку. Це роблять у всіх випадках за винятком того, коли облицьовують панелями дерев'яна будівля. Для виготовлення обрешітки використовують дерев'яні бруски, дошки обрізні, металеві профілі.

Ефективність монтажу залежить від правильності і ретельності, з якою буде набита решетування, тобто, наскільки міцним буде отримане підставу.

Так, монтаж цокольного сайдинга (як, втім, і будь-якого іншого) буде проведено правильно, якщо будуть згладжені всі нерівності стінки або обрешітки. Справа в тому, що в кінцевому варіанті сайдинг тільки выпятит всі нерівності і огріхи підготовки. Для кращої якості робіт горизонтальну облицювання панелями виробляють на горизонтальну решетування, а вертикальний монтаж виконують на вертикальну відповідно.

Якщо облицювання проводиться із застосуванням утеплювача, то в якості теплоізоляційного матеріалу рекомендується використовувати рулонні утеплювачі, а використання пухких матеріалів сприяє деформації поверхні.

Фіксація панелей

Основне правило при монтажі панелей, яке вимагає інструкція з монтажу сайдинга, - це утворення зазору між панелями, так як сайдинг схильний температурних розширень і стиснень, і у випадку не виконання цієї умови фасад може спучитися і покорежиться. Панелі кріпляться саморізами або оцинкованими цвяхами через відповідні прорізи прямокутної форми.

Цвяхи повинні убиватися не дуже щільно в середину отворів, в такому випадку кріплення панелей буде міцним і надійним. Установка шляхом забивання цвяхів безпосередньо в панелі приводить до їх руйнування, тому не рекомендовано.

Після закріплення панелей, вони повинні вільно ходити» в горизонтальному напрямку. Виробляють монтаж внахлест, приблизно на 25-30 міліметрів.

Монтажні роботи

Перед тим, як виробляти монтажні роботи, всі панелі, і вініловий сайдинг, металевий, і цокольний необхідно залишити на вулиці на два-три години, щоб вони «звикли» до вуличної температури. При установці сайдинга взимку в холодну пору зазор між панелями необхідно збільшити не менше, ніж у два рази, тобто, він повинен становити близько 10 міліметрів. У цьому випадку буде витриманий лінійний коефіцієнт розширення сайдингу, і панелі створять міцну і надійну захист будівель і споруд.

Перший крок, який вимагає інструкція з монтажу сайдинга, це встановлення первинних елементів. Це стартові профілі, внутрішні і зовнішні кути, і спеціальні J-профілі. Після чого можна починати безпосередню встановлення сайдингу.

Елементи монтажу

Стартовий профіль - це той елемент, який починає укладання всіх панелей, і до якого кріпляться всі інші панелі. Для кріплення панелей у важкодоступних місцях, наприклад, на стиках карнизів зі стінами, по периметру віконних і дверних прорізів, застосовують J-профілі. За допомогою цього профілю фасадам можна надати будь-який, самий химерний вигляд, так як він дозволяє виробляти кріплення з урахуванням всіх конструктивних особливостей споруд. Ще один елемент, який застосовується для облаштування фасадів, - це фінішна рейка. Нею обшивають фасади у верхньому ряду, завдяки цьому поверхня виглядає рівною і акуратною.

При кріпленні панелей у вертикальному напрямку на зовнішніх кутах будівлі технологія монтажу сайдинга передбачає обробку, так званими зовнішніми кутами, це дозволяє забезпечити акуратний вигляд кутових стиків.

Ту ж роль грає внутрішній кут, тільки він забезпечує ретельно замасковані стики внутрішніх кутів будівель.

Обшивка сайдингом

Починають обшивку панелями з тих місць, в яких передбачається вплив на них максимального навантаження. Це двері, ворота, віконні прорізи та ін Це дозволяє всі інші з'єднання ізолювати від цих місць. Всі рядові сайдингові панелі кріпляться за допомогою з'єднання «в замок». Тобто, нижній замок попередньої панелі (верхній) повинен застегнуться на верхній замок подальшої панелі (нижній). Весь монтаж вінілового сайдинга здійснюють по рядах, поки не буде облицьована вся поверхня. По вертикалі обшивку виробляють внапуск, маючи, таким чином, можливість регулювати розміри секцій, як по висоті, так і по ширині.

Деякі особливості монтажу сайдинга

Особенности монтажа сайдинга

  • При монтажі будь-якого сайдинга необхідно уникати надмірного натягу панелей при з'єднанні кожного подальшого ряду з попереднім. Інакше це загрожує здуттям, деформацією окремої панелі і порушенням поверхні фасадів будівель.
  • Самий останній ряд сайдинга укладають після того, як буде встановлена фінішна рейка.
  • Обшивку панелями здійснюють знизу вгору, і завершують під карнизом споруди.
  • Для монтажу сайдинга в місцях знаходження об'єктів, наприклад, труб, в панелях вирізують отвори ширше об'єкта приблизно на 6 міліметрів.
  • Обкладаючи сайдингом місця отворів з допомогою J-профілів необхідно над і під ними встановити верхні і нижні кромки відповідно. Спочатку встановлюють J-профілі, а в них - крайки.
  • При монтажі сайдинга над карнизом спочатку встановлюють дві-три фінішні рейки, зістиковані один з одним (нижній зазор витримують у межах 3 міліметрів).

Красивая отделка сайдингом

Дом обшитый сайдингом

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик про монтажі сайдинга.

Читайте також: