Монтаж термопанелей

17.01.2021
343
Admin

Монтаж термопанелей

 1. Загальний опис матеріалу
 2. Етапи проведення монтажних робіт
 3. Деякі аргументи на користь матеріалу
 4. Відео

Коли приходить час вибору матеріалу зовнішньої обробки будинку, необхідно добре подумати, враховуючи позитивні та негативні якості кожного конкретного варіанту. Якісь матеріали підходять для конкретного випадку більшою мірою, ніж інші. Можна застосовувати вже давно відомі, а можна використовувати сучасні високотехнологічні матеріали. Вибір варто робити індивідуально, але, мабуть, мало хто стане сперечатися з тим, що деякі оздоблювальні матеріали можна вважати універсальними, придатними в більшості випадків через своїх експлуатаційних якостей. Без сумнівів, саме до таких матеріалів слід віднести клінкерні фасадні термопанелі.

Загальний опис матеріалу

Клинкерные термопанели

Клінкерні термопанелі є досить сучасним обробним матеріалом, який комбінує в собі хороші термовлагоизолирующие властивості і досить привабливий зовнішній вигляд. Виготовлення цих панелей проводиться в кілька етапів, в результаті чого виходить, що клінкерна панель являє собою шар пінополіуретану певної товщини з приклееной до однієї його сторони клінкерною плиткою. Кінцевий результат має ряд безсумнівно позитивних властивостей і експлуатаційних якостей.

 • Термовлагоизоляция. При використанні клінкерної термопанелі в якості матеріалу для обробки фасаду будівлі немає необхідності в додаткових шарах ізолюючих матеріалів. Панелі самі по собі відмінно справляються з цими функціями.
 • Простота виконання монтажних робіт. Клінкерні термопанеличрезвычайно просто встановлювати, внаслідок чого відпадає необхідність в послугах фахівців, а також застосування спеціальної техніки.
 • Привабливий зовнішній вигляд. На сучасному ринку будівельних матеріалів представлена величезна кількість різних варіантів виконання клінкерних термопанелей. В результаті чого стає можливим не тільки вибрати відповідний колір плитки, але і її фактуру. Сучасні термопанелі здатні з успіхом імітувати не тільки звичайну або глянсову цегляну кладку, але і забезпечувати максимальну зовнішню схожість з облицювальним каменем.
 • Легкість. Клінкерні термопанелі надзвичайно легкі, що значною мірою спрощує процес їх монтажу. В принципі, даний вид робіт цілком під силу виконати одній людині. Також, слід зазначити, що застосування цього матеріалу в зовнішній обробці будинку не буде обтяжувати всю конструкцію, позбавляючи від необхідності в проведенні робіт з додаткового зміцнення фундаменту, як це відбувається у випадку застосування натурального каменю.

Клинкерные фасадные термопанели

 • Поєднання міцності та довговічності. Термопанелі з клінкерної плиткою, поєднуючи в собі ці якості, здатні виконувати свої функції і радувати погляди оточуючих протягом не одного десятка років, що є ще однією причиною, по якій на цей матеріал слід звернути увагу.
 • Простота у догляді. Тут мається на увазі, що зовнішній шар даного виду покриттів в разі його забруднення досить просто очищається. А якщо враховувати, що в результаті монтажу цих панелей виходить практично монолітна конструкція, то процес чищення можна проводити, використовуючи при цьому струмені води, наприклад, поливального шланга.
 • Стійкість покриття до утворення грибків.

Етапи проведення монтажних робіт

Этапы проведения монтажных работ

Як і багато інших оздоблювальних робіт, монтаж термопанелей з клінкерної плиткойследует здійснювати в кілька етапів. При цьому варто обмовитися, що вони не відрізняються особливою складністю і їх виконання може бути здійснено самостійно.

 1. Підготовка. Як і у випадку застосування будь-якого іншого матеріалу, застосовуваного для оздоблення фасаду будинку, монтаж термопанелей слід починати з підготовки поверхні. Для цього необхідно прибрати всі виступаючі елементи старої обробки, начебто підвіконь і різних декоративних елементів.
 2. Як тільки поверхня буде достатньо вирівняною, необхідно провести попередню розмітку. Для цього за допомогою відбивочного шнура потрібно відзначити нижню межу майбутньої обробки. За порадами фахівців, цю лінію слід відзначати на пару десятків сантиметрів нижче рівня розташування підлоги приміщення. Горизонтальність лінії необхідно контролювати за допомогою будівельного рівня. Цього моменту слід приділити особливу увагу, тому що навіть мінімальні перекоси в самому початку укладання панелей, дадуть значну кривизну на фінальному етапі цього процесу.
 3. Після того, як нижня лінія буде проведена, по ній проводиться закріплення стартовою направляючої на яку своїм нижнім краєм буде спиратися перший ряд термопанелей. Монтаж панелей, до речі кажучи, слід здійснювати, починаючи з лівого кута стіни. Кожна наступна панель повинна вставлятися в пази попередньої і фіксуватися за допомогою саморізів. Таким чином укладаються всі інші ряди плиток зліва направо і знизу вгору. При цьому слід зазначити, що як би щільно окремі плитки не підганялися один до одного, неминуче будуть виникати невеликі шви, які потрібно заповнити спеціальної затіркою. А також потрібно згадати, що після монтажу кожної окремої панелі можуть утворюватися невеликі зазори між ними і стіною, які необхідно закрити за допомогою монтажної піни.

Деякі аргументи на користь матеріалу

Аргументы в пользу термопанелей

Справедливості заради варто обмовитися, що термопанелі з клінкерної плиткою є не найдешевшим матеріалом, однак це значною мірою компенсується тим, що монтаж термопанелейотличается простотою і його здійснення під силу одній людині. При укладанні термопанелей одночасно відбувається і тепловлагоизоляция стін будови та їх облицювання, що скорочує час проведення робіт. Термопанелі придатні для використання на стінах з будь-якого матеріалу і однаково доречні як при зовнішній обробці нового будинку, так і при косметичному оновлення старого. Також необхідно виділити, що зовнішній вигляд готового покриття здатний задовольнити найвимогливіший смак.

Крепление термопанелей на фасад

Проведення робіт по монтажу даного виду фасадного покриття можливо проводити практично за будь-якої погоди і в будь-який час року. А також безсумнівно позитивним є факт того, що при монтажі даного виду покриття не потребує застосування жодних спеціальних інструментів або витратних матеріалів, а також великого обсягу спеціальних знань або навичок. Звичайно, не можна сказати, що людина, має невиразне уявлення про призначення шуруповерта зможе осилити цей процес, однак, якщо мати хоча б базовим набором умінь і навичок, то монтаж термопанелей буде цілком по зубах, адже по суті, він мало відрізняється від збирання пазлів.

Підбиваючи підсумки сказаного, треба сказати, що, якщо в якості облицювального матеріалу для будинку обрані термопанелі з клінкерної плиткою, то цей матеріал здатний відповідати самому вимогливому та вимогливому смаку. Ці панелі в достатній мірі міцні, легкі по вазі і прості в монтажі і подальшому обслуговуванні. І незважаючи на те, що такі термопанелі досить дороги, кінцевий результат, безперечно, здатний справити саме позитивне враження.

Відео

Пропонуємо вашій увазі інструкцію по монтажу термопанелей.

;

Читайте також: