Монтаж вінілового сайдинга своїми руками

17.01.2021
2 622
Admin

Монтаж винилового сайдинга своими руками

 1. Підготовчі роботи
 2. Дерев'яна обрешітка
 3. Металева обрешітка
 4. Кріплення сайдинга

Обшивка вініловим сайдингом є самим швидким і якісним способом красивою оздоблення будинків, дач і заміських котеджів, надійним захистом фасадів будівель від різних негативних впливів. Крім цього, можна виконати монтаж вінілового сайдинга своїми руками навіть не володіючи спеціальними навичками і великим досвідом роботи. Додатково слід зазначити, що під оздоблення сайдингом підходить практично будь-яка підстава: бетонну, цегляну, дерев'яну, металеві стіни і каркасні конструкції.

Підготовчі роботи

Инструменты для монтажа сайдинга

Перед тим як виконати монтаж вінілового сайдинга своїми руками, необхідно підготувати наступні інструменти:

 • пилку по металу з дрібними зубцями;
 • шуруповерт;
 • ножиці по металу;
 • молоток;
 • будівельний рівень;
 • рулетку;
 • косинець.

Монтувати сайдинг за інструкцією виробника можна цілий рік, головне - температура навколишнього середовища повинна бути не менше -10 С. Слід зазначити, що при негативній температурі матеріал при різанні може розтріскуватися. Тому якщо установка сайдинга проводиться при температурі менше 0 градусів, при розкрої планок рекомендується використовувати болгарку або пилу з дрібними зубами.

Виниловый сайдинг

Планки сайдинга не рекомендується фіксувати безпосередньо до стін будівлі. Такий монтаж погіршує рух повітряних потоків, що виключає можливість утеплення конструкції, і з часом може призвести до появи плісняви та грибків. До того ж, обрешітка нівелює всі нерівності стін, їх перепади.

Кріплять вініловий сайдинг на дерев'яну або металеву обрешітку. Вибір виду обрешітки залежить від кількох вирішальних факторів, які необхідно проаналізувати до початку робіт.

Дерев'яна обрешітка

Деревянная обрешетка

Для облаштування дерев'яної обрешітки підбирають суху деревину, без пошкоджень, з показниками вологості не вище 12%. При порушенні режиму вологості деревину може повести при висиханні, з-за чого вся конструкція сайдинга може бути зіпсована. Спочатку обробляють дерев'яні планки спеціальним захистом від пожежі і біологічних пошкоджень. Якщо решетування буде кріпитися до дерев'яних стін будови, то деревину підстави також слід ретельно обробити захисним складом.

Доски для обрешетки

Глибина конструкції залежить від наявності утеплювача в системі обшивки та його технічних характеристик. Під монтаж сайдинга рекомендується крок обрешітки не більше 40 см, а у регіонах із сильними вітрами необхідно робити крок дерев'яних планок в 20 див. Фіксуються дерев'яні бруски безпосередньо до зовнішньої стіни саморізами або цвяхами. Вибір комплектуючих деталей для кріплення деревини залежить від властивостей фасадної стіни.

Металева обрешітка

Металлическая обрешетка

Якщо зовнішні стіни будівлі викладені з цегли, газобетону, композитних матеріалів, пінобетону та інших матеріалів підвищеної міцності, і до того ж у системі обшивки передбачений монтаж теплоізоляції, то виробники вінілового сайдинга рекомендують використовувати оцинкований профіль в якості конструкції основи. Оцинковка відноситься до довговічним і надійним матеріалів з тривалим терміном служби.

До фіксації металевої обрешітки попередньо на стіні розмічають розмір кроку, і в місцях кріплення вставляють заздалегідь підготовлені пластикові дюбелі. Для організації відступів під облаштування теплоізоляції застосовуються спеціальні підвіси. До укладання теплоізоляційного матеріалу між ним і стіною спочатку потрібно укласти пароізоляцію, на який монтують утеплювач, вітрозахист і тільки потім виконують монтаж вінілового сайдинга.

Кріплення сайдинга

Отделка виниловым сайдингом

Як будь-пластик вініловий сайдинг в процесі перепаду температурного режиму піддається тепловому розширенню. Для компенсації такого ефекту між капелюшком цвяха (самореза) і планками сайдинга необхідно залишати спеціальний розширювальний зазор до 2 мм. При стикуванні двох горизонтальних панелей вінілового сайдинга між ними залишають також температурні зазори.

Крепление сайдинга

Нахлест панелей вінілового сайдинга повинен бути орієнтовно 25-30 мм, щоб шви не потрапляв сніг і не залишався там у зимовий період. Місця нахлеста необхідно змінювати десь через два-три ряди. Під віконними отворами, над ними і дверима потрібно уникати накладання сайдинга. Дуже важливо : за рівнем рівне змонтувати першу панель, інакше з дефектом будуть встановлені і наступні ряди. До речі, монтаж внапуск ведеться за принципом стикування шпалер. З видимої частини будинку на повинні бути видні перепади між верхньою та нижньою планками.

Ход работы по креплнию сайдинга

Під звисом даху і в місцях переходу (закінчення або звуження стіни) кріпиться спеціальна фінішна рейка, яка є ізолюючим і декоративним елементом, до того сайдинг не фіксується.

Читайте також: