Мозаїка у ванній своїми руками

17.01.2021
5 356
Admin

Мозаика в ванной своими руками

  1. Підготовка підстави
  2. Укладання
  3. Мозаїка у ванній, фото:

Безсумнівно, всі жителі міських квартир заходять у ванну кімнату не один раз в день, тому при оформленні цього приміщення вони бажають отримати в результаті максимальний комфорт і затишок. Адже саме з відвідування ванної ранок починається і закінчується важкий день. Тому для обробки цієї кімнати варто вибирати найкращі сучасні матеріали для облицювання, серед яких лідирує мозаїка у ванній своїми руками.

Мозаичная плитка

Мозаїка представляє собою плитки невеликого розміру і різні за своєю кольоровою гаммою і фактурою. Мозаїка поділяється на кілька типів, виходячи з матеріалу, який використовується при виробництві. Цим обумовлені й якісні показники кожної з різновидів.

Керамическая мозаика

Укладання мозаїки цілком реально здійснити своїми силами, не звертаючись за допомогою до професіоналів. Для самостійного монтажу варто зробити свій вибір на користь керамічної мозаїки, яка відрізняється міцністю і при цьому випускається на підкладці у вигляді сітки. Це дозволяє укладати мозаїку цілими фрагментами. Однак для цього потрібно купити клей, призначений саме для цього обробного матеріалу.

Підготовка підстави

Подготовка основания

Перш ніж приступати до укладання, необхідно особливо ретельно підійти до підготовки стін або підлоги. Монтаж мозаїки проводиться на ідеально рівну поверхню, якої можна досягти за допомогою розчину цементу і рівня. Крім того поверхню варто заґрунтувати, щоб колір мозаїки зберігся початковим. Всі ці процедури забезпечать рівну укладання і міцне зчеплення матеріалу зі стіною.

Выравнивание стен к укладке мозаики

Після розрівнювання поверхні потрібно визначити площу для укладання матеріалу. Буде вся поверхня покрита плиткою, або мозаїка стане лише доповненням у вигляді візерунків до керамічної плитки. Якщо ваш вибір зроблений на користь візерунка, його потрібно намалювати на аркуші паперу, для полегшення проектування зображення на поверхню.

Бажаний малюнок з мозаїки потрібно викласти на чистій поверхні, підігнати плитки за розміром і при потребі - відрізати. Щоб створити бордюр для обрамлення, потрібно відокремити відповідні за кольором плитки і також викласти на чистій поверхні, краще на підлозі.

Для того, щоб нарізати мозаїку на необхідні розміри, буде потрібно велике вкладення сил, часу і ангельське терпіння, більше того, навряд чи вам вдасться це зробити без наявності відповідних навичок. Якщо ви робите укладання мозаїки самостійно, з особливою ретельністю і скрупульозністю потрібно підходити саме до підготовчих робіт, оскільки саме це вплине на подальшу якість.

Укладання

Инструмент для укладки мозаики

  • Кількість необхідних рядів плитки укладається на підлозі, після чого на стіні робляться позначки по горизонталі і вертикалі. Далі ці лінії стануть відмітками для початкового етапу роботи і виконання зображення з фрагментів.

Укладка мозаики

  • Після цього необхідно взяти один аркуш і прикласти його до стіни в певному місці і ще раз упевнитися в правильному розташуванні. Прибравши лист від стіни, зворотний бік покрити клеєм, який наноситься з використанням зубчастої гладилки. Клей потрібно розподіляти за допомогою рівною боку гладилки, а розрівнювати - зубчастої. Товщина нанесеного клею не повинна перевищувати 1 сантиметр. Далі лист притулити до поверхні стіни, тихенько притискаючи і постукуючи за допомогою гумового шпателя. Аналогічним чином виконується фіксація всіх фрагментів мозаїки, підганяючи і коригуючи листи до того моменту, поки клей не схопиться.
  • На це головний етап монтажу мозаїки у ванній кімнаті завершений, тепер її необхідно залишити на 48 годин до повної сушіння, і лише після цього можна видаляти папір з лицьового боку. Для безпечного видалення паперу без шкоди для зовнішнього вигляду матеріалу, доцільно використовувати губку з поролону. Для цього губку варто рясно намочити в простій воді і натирати їй мозаїку до тих пір, поки папір не розмокне, після чого її буде просто видалити.

Удаление бумаги с мозаики

  • Завершальним моментом в укладальних роботах стане затирка швів, яка може бути як класичних кольорів, так і в тон самого матеріалу. Для мозаїки та кераміки оптимальним варіантом є я затирка на епоксидній основі, яка відрізняється вологостійкістю та стійкістю до механічного впливу і агресивних чистячих засобів. Нанесення затірки здійснюється гумовою теркою шляхом виконання легких рухів. Якщо в процесі затирка вийшла за краї, її треба видалити м'якою тканиною або губкою.

Затирка швов

Після того, як мозаїка у ванній своїми руками повністю змонтована, її необхідно залишити на 30 днів перед початком експлуатації. Виконавши цей процес самостійно без залучення фахівців, ви зможете пишатися отриманим результатом протягом тривалого часу, відчуваючи почуття гордості і задоволення. Більш того, тепер у вас є чим похвалитися перед своїми друзями. А при належному догляді ви зможете насолоджуватися цією красою до тих пір, поки не побажаєте оновити інтер'єр.

Мозаїка у ванній, фото:

Мозаика и декоративные ирисы на стенах

Декор мозаикой отдельных зон в ванной

Мозаика во всю стену

Красивая мозаика в молочно-кофейной гамме

Мозаичные цветы

Комбинирование мозаики разных цветов

Сочетание белой и зеленой мозаики

Мозаика с декором в виде листов

Читайте також: