Можна шпаклювати по фарбі

17.01.2021
2 849
Admin

Можно ли шпаклевать по краске

  1. Бути чи не бути. Визначаємо поверхню
  2. Як видалити олійну фарбу зі стіни
  3. Готуємо поверхню шпаклівку
  4. Шпаклівка фарбі - виправданий ризик або надійний метод?

У процесі капітального ремонту кожен розуміє, що як стіни, так і стеля потребують вирівнювання. Проте як бути, якщо поверхня забарвлена? У цьому випадку важливо дізнатися, чи можна шпаклювати по фарбі або ж краще її видалити. Ця тема заслуговує особливої уваги.

Бути чи не бути. Визначаємо поверхню

Определение поверхности

Найголовніше полягає в тому, щоб визначити вид фарби. Для цього існує дуже простий метод. Змочіть поверхню стіни, теплою водою. У тому випадку якщо фарба буде змиватися, при цьому створюючи піну, то перед вами стіна, вкрита водоемульсійною фарбою. Цю фарбу небажано залишати на стіні. Чому? Якщо прошпаклювати, наприклад, стіну, то волога потягнеться із шпаклівки і, як наслідок, вона буде відшаровуватися від стіни, відповідно весь шар шпаклівки буде відпадати.

Якщо не хочете таких результатів, то її слід усунути з поверхні стіни повністю. Для цієї мети можна використовувати губку. Стіна зволожується теплою водою губкою і залишається на п'ятнадцять хвилин. Після, використовуючи шпатель, ви без особливих зусиль усуньте її.

Как определить водоэмульсионную краску

В іншому випадку фарба не може відреагувати на воду. Тоді на стіні перебуває склад, що має основу емалі або оліфу. Якщо вона дуже добре закріплена на поверхні, то по ній допускається шпаклювати, але перед початком роботи її потрібно обробити.

Щоб перевірити, наскільки фарба добре тримається на поверхні, візьміть металевий шпатель і подряпайте її. Після проведіть площиною шпателя цим місцем. Якщо фарба почне відшаровуватися або відлітати, то її необхідно повністю усунути.

Як видалити олійну фарбу зі стіни

Видалити фарбу можна кількома способами:

  1. Механічно.
  2. Хімічно.
  3. Термічно.

Смывка старой краски

Механічний спосіб. Цей метод самий трудомісткий, здійснюється за допомогою шліфувальної машинки або шпателя. Після такої обробки фарба на поверхні може відійти частково, а що залишилися острівці слід обробити ґрунтовкою, наприклад, бетон-контактом.

Механический способ удаления краски

Хімічний спосіб. Для цього використовуються спеціальні хімічні склади. Після їх нанесення емаль розм'якшується, а за допомогою шпателя дуже легко і швидко усувається. Будьте обережні. Такі склади володіють високою токсичністю, тому наносити його в добре провітрюваному приміщенні.

Химический способ удаления краски

Термічний спосіб. В процесі нагрівання покриття розм'якшується і знімається шпателем. Для цього використовується будівельний фен. Цей метод вважається одним з простих і нетрудоемких.

Термический способ удаления краски

Більше дізнатися про способи видалення фарби ви можете з цього ролика.

Готуємо поверхню шпаклівку

Перед тим як стіну обробляти шпаклівкою, її в обов'язковому порядку необхідно обробити грунтовкою. Краще всього використовувати грунтовку з наявністю дрібних частинок, які дозволять шпаклівці краще зчіплюватися зі стіною. Тому використовуйте кварцову грунтовку. Навіть якщо фарба частково залишиться на стіні, рідка основа такої ґрунтовки добре проникне в основу фарби. Її використання збільшує міцність шпаклеванной поверхні.

Кварцевая грунтовка

Якщо купити кварцову ґрунтовку вам не по кишені, домогтися шорсткості стіни можна іншими методами. Візьміть гострий металевий предмет і зробіть їм насічки на стіні. Або використовувати дриль з насадкою. Більш простий варіант - зробити насічки за допомогою молотка або сокири. Хоча цей варіант досить трудомісткий, зате так ви зможете заощадити гроші на купівлю ґрунтовки.

Шпаклівка фарбі - виправданий ризик або надійний метод?

Саму шпаклівку стін слід розділити на два етапи. Першим ділом перевіряєте стіни на наявність тріщин. При їх виявленні використовуйте спеціальну сітку для шпаклівки. Іноді після грунтовки фарба місцями може відійти. Тому перед нанесенням шару шпаклівки зробіть контрольну перевірку і видаліть всю фарбу, що відшаровується. Найчастіше після цього на стіні утворюються нерівності, тому декількома шарами, поетапно накладайте шпаклівку. Що стосується другого етапу, то в цьому випадку вирівнюється вся стіна. Використовуючи широкий шпатель, наносити шпаклівку декількома шарами безпосередньо на стіну. Важливо стежити за товщиною шаруючи: максимум до трьох міліметрів.

Шпаклевка стены

По суті це усі поради і застереження, можна шпаклювати по фарбі. Головне, дотримуватися порад і керівництву і у вас все вийде. Це призведе до того, що поверхня, яку ви прошпаклюете, буде мати міцну основу, а після висихання не зруйнуватися. Якщо ви має особистий досвід у цій роботі, то ми будемо раді вашим рекомендаціям. Залишайте свої коментарі, розкажіть, як ви побороли фарбу на стіні!

Читайте також: