Нанесення лакофарбових покриттів

17.01.2021
1 380
Admin

Нанесение лакокрасочных покрытий

  1. Підготовка підстави, що офарблює
  2. Вибір системи забарвлення
  3. Нанесення лакофарбових покриттів

Нові будівельні матеріали та технології кардинально змінили ставлення до оздоблювальних робіт, у тому числі до нанесення лакофарбових покриттів. Новий рівень лакофарбових покриттів забезпечується, перш за все, суттєвим поліпшенням експлуатаційних і декоративних властивостей, а також розширенням видів поверхонь, що застосовуються для нанесення лакофарбових покриттів. Як показує статистика, основна частина дефектів з'являється унаслідок неправильної підготовки окашиваемого підстави. Також важливо правильно вибрати систему забарвлення і дотриматися технології нанесення лакофарбових покриттів. Ну і самим малоймовірним дефектом при нанесенні лакофарбових покриттів є неякісна фарба.

Щоб розібратися в нюансах перерахованого вище, розберемося в нюансах кожного типу можливого дефекту і відзначимо дії, які необхідно зробити, щоб уникнути цих дефектів.

Підготовка підстави, що офарблює

Перед виконанням робіт, треба оцінити якість підстави візуально, а також звернути увагу на ушкодження. Основа може бути виконано з неорганічних та органічних матеріалів, а також мати щільну або пористу структуру. На бетонних підставах не повинно бути опалубної мастила. Поверхня підстави повинна бути чистою і сухою. Якщо нанесення лакофарбового покриття планується на старе покриття, то його надійність можна перевірити таким способом. На старе покриття наклеюється малярна стрічка, після чого різко відривається. Якщо в результаті старе покриття не відірветься, значить, його міцності буде достатньо для нанесення нового лакофарбового покриття.

Оцінку проходить і вбирає здатність поверхні. Якщо вода швидко вбирається, то завдані склади (розбавляються водою) не наберуть достатньої міцності. В такому випадку поверхня попередньо обробляється спеціальними ґрунтовками. При виявленні осипання або нерівномірності вбирання, також використовуються спеціальні грунтовки.

Вибір системи забарвлення

Від вибору системи забарвлення будуть залежати термін служби лакофарбового покриття, а також правильний вибір дозволить уникнути додаткових витрат.

Вибираючи ту чи іншу систему, зверніть увагу на експлуатаційні вимоги до поверхні, на фізичні властивості системи і на можливі колірні рішення.

Найбільш популярними системами є:

  • Акрилові (підходять практично будь-які поверхні; мають багаті кольорові варіанти) ;
  • Силікатні (найкраща проникність водяної пари і вуглекислого газу; колірна гамма дуже обмежена);
  • Силіконові (висока проникність водяної пари і вуглекислого газу; висока водовідштовхувальна здатність; підходять практично для будь-яких мінеральних поверхонь; найкращі експлуатаційні і декоративні властивості; єдиний мінус - висока вартість).

Нанесення лакофарбових покриттів

Лакокрасочные покрытия

Для того щоб покриття забезпечувала зазначені властивості, необхідно щоб товщина висохлої плівки була дорівнює 100-120 мкм (для площі в 1м2 порядку 200 мл фарби). У разі використання рідкої фарби на вертикальній поверхні, необхідно буде нанести близько 4-5 шарів. Даний результат можна отримати і за один прохід, використовуючи високоякісні тиксотропні фарби. Дана фарба розріджується при механічному впливі і гусне в стані спокою, більше того, при використанні даної фарби стає можливим використовувати технологію безповітряного розпилення Airless, що дозволяє створювати ідеальне покриття.

Підводячи підсумок, слід сказати, що нанесення лакофарбових покриттів - процес досить простий, але у цього процесу є безліч нюансів, про які було сказано в даній статті. І чим правильніше будуть виконані всі етапи, тим більшим буде термін служби завданої лакофарбового покриття. Також це дозволить уникнути великих витрат згодом, при проведенні ремонтних робіт у майбутньому.

Покраска дома

Различные лакокрасочные покрытия

Читайте також: