Навіси для дачі своїми руками

17.01.2021
34 994
Admin

Навесы для дачи своими руками

 1. Які бувають навіси для дачі
 2. Як зробити навіс для дачі
 3. Що вам знадобиться для будівництва навісу
 4. Етапи зведення навісу для дачі
 5. Навіси для дачі фото:
 6. Відео

Навіс - це практична і економічно вигідна конструкція, яка відноситься до малих архітектурних форм. Навіс, як будівельний об'єкт, являють собою вуличну конструкцію у вигляді даху різноманітної форми, розташованої на опорах, призначення якої - захист від негативного впливу погодних факторів (снігу, дощу, вітру, пилу, прямих сонячних променів).

Які бувають навіси для дачі

Какие бывают навесы для дачи

Навіси для дачі можна розділити на кілька основних видів:

 • Прибудовані і окремо стоять. Прибудовані навіси зводяться до зовнішньої стіни дачі, над ґанком, балконом або входом. Окремі навіси встановлюють відокремлено.
 • Прямі, похилі навіси (односхилі, двосхилі), складної форми (дугоподібні, арочні, у вигляді пірамід, багатокутників, куполів тощо).
 • Декоративні та функціональні навіси. Декоративні навіси являють собою художню композицію, як правило, застосовуються для загального ансамблю дачних конструкцій в якості прикраси для ландшафтного дизайну. Функціональні навіси виконують захисні та огороджувальні функції, відрізняються ергономічністю і простотою.

Також навіси класифікують залежно від кількох основних чинників:

 • За матеріалами для виготовлення конструктивних елементів навіси ділять на дерев'яні, металеві, кам'яні і комбіновані.
 • За призначенням (для зони барбекю, автомобілів, басейнів і т. д.).
 • За розміром.
 • За місцем розташування.

Як зробити навіс для дачі

Как сделать навес для дачи

Перш, ніж побудувати навіс на дачі, не завадить зробити ескізний проект або хоча б начерк, а також попередньо визначитися зі стилем, з метою його сполучуваності з архітектурою та дизайном основних будівель на дачі. Навіси бажано виконувати в тому ж стилі, що і для покрівлі навісу вибирати той же матеріал, яким покрита дача. Хоча в даний час одним з найбільш популярних матеріалів є полікарбонат. Його гнучкість дозволяє робити навіси у вигляді незвичайних об'ємних конструкцій.

Ці конструкції можуть бути оброблені авторським кованим орнаментом, що додасть виробу красивий естетичний вигляд. І головне достоїнство полікарбонату - це невелика вага. Справа в тому, що від ваги покрівлі навісу безпосередньо залежить товщина і потужність конструкції. Навіси для автомобілів з полікарбонату виготовляють особливо часто. Вся справа в простоті зведення таких конструкцій.

Дачний навіс своїми руками повинен бути зроблений з урахуванням вітростійкості і снігових навантажень. Тому будьте уважні, передбачаючи кут нахилу покрівельної конструкції і розраховуючи товщину несучих стійок навісу.

Зі збільшенням крутизни і висоти схилу покрівлі тиск вітру буде зростати, що повинно обов'язково враховуватися при проектуванні навісу. Слід також враховувати панівне напрямок потоків вітру. Елементи конструкції навісу та їх взаємозв'язок прораховують таким чином, щоб вітер не послабив їх, не зніс і не зрушив. При розрахунку конструкції та вітрової навантаження можна керуватися СНиП 2.01.07-85, інформацію про якому легко знайдете в інтернет просторі.

Що вам знадобиться для будівництва навісу

Что вам понадобится для строительства навеса

Розглянемо найбільш популярну конструкцію, яку застосовують для того, щоб зробити навіси для дачі своїми руками - це каркас з покрівельним покриттям з полікарбонату. Ще одним плюсом є те, що він легко монтується власноруч і для цього буде потрібно невелика кількість часу.

Для навісу з полікарбонату вам потрібні такі обладнання та матеріали:

 • Для різання листа знадобиться циркулярна пила, коло з малими зубцями.
 • Для свердління отворів знадобиться дриль, свердла стандартні.
 • Для герметизації алюмінієва і перфорована стрічка, спеціальний профіль для полікарбонату.
 • Для точкового кріплення знадобляться саморізи, термошайби, дриль або шуруповерт.
 • Для монтажу потрібний роз'ємний або нероз'ємний профіль з полікарбонату.

Спроектувавши зовнішній вигляд навісу і його місце розташування, визначитеся з конструктивними несучими елементами, для яких може застосовуватися:

 • армована труба;
 • дерев'яний брус;
 • металевий кутник;
 • цегляні стовпчики з каркасом під покрівлю з дерева або металу.

Етапи зведення навісу для дачі

Этапы возведения навеса для дачи

 • Розмітка. Першим ділом розмічаємо територію під будівництво навісу. Передбачте також електропроводку в захисному рукаві до території майбутнього навісу, для подальшого облаштування підсвічування і розеток, вони завжди вам знадобляться.
 • Основа під несучу конструкцію. З чого б ви не будували навіс, слід підготувати підставу під стійки. Основні варіанти: цегляна кладка, азбестова або труба з заливкою бетоном, монолітна заливка зі знімною опалубкою і т. д.
 • Монтаж несучих конструкцій (дерев'яних, металевих). Для несучих елементів навісу для дачі ви можете використовувати каркаси колишні у вживанні, наприклад, які у вас залишилися від старої теплиці. Металеві конструкції можуть бути зварні або на болтах. Наприклад, як на фото, коли був застосований зварний каркас з металевої профільної труби і фінішне покриття стільниковим полікарбонатом.
 • Монтаж покрівельної обрешітки, з урахуванням фінішної навантаження фінішного покриття. Якщо ви плануєте зробити дах з натуральної черепиці, робіть посилену конструкцію, а якщо планується в процесі експлуатації просто натягувати тент, то досить зварити кріпильні гачки.
 • Захист конструкції. Не забудьте покрити металевий каркас антикорозійним захистом, а дерев'яний спеціальний антисептиком для зовнішніх робіт.
 • Облаштування покрівельного покриття. Робиться з дотриманням технологічних норм, відповідним обраної покрівлі. Останні роки, з захопленням наших громадян еко-стилем, стає модним покривати навіси дач соломою.
 • Облаштування фінішного покриття підстави підлоги для навісу. У будь-якому випадку буде це плитка, дерев'яна підлога або просто трав'яне покриття - не забудьте зробити ухил для стоку води, або підніміть рівень підстави підлоги для навісу. Багато вважають, що підлогу найкраще робити кам'яним - тоді не зашкодить вода, що потрапляє всередину. Але вибір за вами. Хороша альтернатива кам'яній підлозі - дощатий настил. Дошки для нього обов'язково обробіть захисним складом.

Ваш навіс для дачі готовий. Під ним можна проводити літні довгі часи, слухати музику, зустрічати друзів або проводити романтичні свічки зі свічками. Якщо це навіс для вашої машини, то вона буде впродовж перебування на дачі надійно захищена від всіх атмосферних явищ. А головне - ви навіс для дачі зробили самі, своїми руками, є привід для гордості і додаткова економія бюджету.

Рекомендуємо прочитати:

Навіси для дачі фото:

Наклонный навес для дачи из поликарбоната

Деревянный навес для дачи

Готовый раскладывающийся навес

Красивый летний навес

Выдвижной текстильный навес из ткани

Навес из поликарбоната для крыльца дома

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, який покаже, як виготовити навіс з полікарбонату.

Читайте також: