Оббивка балкона вагонкою своїми руками

17.01.2021
1 694
Admin

Обивка балкона вагонкой

  1. Матеріали і інструменти
  2. Внутрішні роботи з вагонкою
  3. Зовнішні роботи з вагонкою
  4. Відео

Бажаєте розширити житлову площу квартири? На купівлю нового житла поки немає грошей, але є просторий балкон і його площа може стати додатковим метражем житлової зони. Оббивка балкона вагонкою своїми руками не просто додасть йому естетичний вигляд, але і дозволить створити додаткову комфортну зону відпочинку.

Роботи на балконі починаються з установки красивих надійних склопакетів. Балкон стане теплим і затишним тільки тоді, коли ви проведете теплоізоляційні роботи зовнішніх стін, стелі та підлоги. Для цього потрібно зробити з дерев'яних брусків решетування і укласти пінополістирол або мінеральну вату, а зверху закрити обробним матеріалом.

Відмінним варіантом для обробки балкона є вагонка. Можна застосувати просту пластикову, дорожчу дерев'яну або вагонку з декоративним покриттям. Матеріал з пластику швидко зношується, і багато споживачів віддають перевагу обробці балкона дерев'яною вагонкою.

Балкон, обшитый вагонкой

Матеріал сам має гарний природний зовнішній вигляд і відноситься до екологічно чистих оздоблювальних матеріалів. Безшовне покриття виходить за рахунок з'єднання окремих елементів через пази. Щоб досягнути відмінного результату, необхідно ретельно вибрати і купити якісну вагонку. Виріб повинен бути добре просушеним, оброблених спеціальними розчинами, з ідеально рівною поверхнею і добре підігнаним.

Матеріали і інструменти

Деревянная вагонка

Заощадити фінанси ви зможете тільки в тому випадку, якщо зробите попередній розрахунок необхідних матеріалів. Спершу потрібно заміряти площа, яка потребує в обробці. У магазинах будматеріалів продається вагонка довжиною від 2,5 до 3,3 метра по 10 штук в одній упаковці. Для більш точного розрахунку використовуйте наступні дані: робоча поверхня однієї смуги дорівнює 8,8 см, товщина - 15 мм Зверніть увагу на класифікацію придбаного матеріалу. Бажано, щоб був вказаний клас А.

Найкраще підходить для обшивки вагонка з ялини або сосни.

Для обрешітки потрібні дерев'яні бруски. На стелі їх розташовують поперечно, а на стінках горизонтально. Відстань між брусками повинна бути не більше 50 див. Вирахувавши необхідну кількість матеріалу, додайте ще 10%, щоб врахувати непередбачувані помилки.

Крім основних матеріалів необхідно придбати спеціальні плінтуси, монтажну піну, шурупи з дюбелями, фінішні цвяхи.

Дрель для работы с вагонкой

Для роботи знадобляться інструменти:

  • дриль;
  • шуруповерт;
  • шліфувальна машинка;
  • будівельний рівень;
  • молоток.

Внутрішні роботи з вагонкою

Крок №1. Накресліть крейдою місце розташування дерев'яних брусків. За зазначеним лініям на відстані 40 см у бетонній стіні просвердлити отвори під дюбелі.

Розташування брусків обрешітки повинна бути строго горизонтально. Для перевірки використовують рівень.

Крок №2. Приступити до монтажу обрешітки.

Обрешетка для крепления вагонки

Крок №3. Виміряти необхідну довжину вагонки і, використовуючи фінішні цвяхи, прибити до встановлених брусків. Перед кріпленням перевірити горизонтальність. Кріплення вагонки починати з кута. Паз повинен бути спрямований у бік кута. Друга смуга вставляється пазом в гребінь попередньої деталі.

Щоб обробка балкона вагонкою виглядала акуратно і естетично, забивати цвяхи на одній лінії.

В потрібних місцях зробити технологічні і вентиляційні отвори. Щоб уникнути подряпин і вм'ятин на вагонці, для роботи застосовують пробійник з сталі з плоским кінцем.

Крепление вагонки

Крок №4. Підвіконня на балконі роблять з відповідної ширини дошки. Спочатку в бетонній підставі роблять отвори під дюбелі. Дошку встановлюють і кріплять шурупами. Для з'єднання дерев'яного підвіконня з вагонкою використовують ті ж шурупи. Коли дошка буде встановлена, її потрібно ретельно відшліфувати.

Для заповнення утворилися між підвіконням і стіною щілин використовують монтажну піну.

Крок №5. Після завершення монтажу дерев'яної вагонки приступити до маскування стиків і кутів. Для цього найкраще підходять спеціальні куточки і плінтуса з дерева.

Крок №6. Підібрати хорошого якості лак і покрити їм вагонку. Рівень повітронепроникності і вологостійкості дерев'яної вагонки підвищать полімерні лаки.

Зовнішні роботи з вагонкою

Щоб ваш балкон був ще більш теплим і затишним, обшийте його з зовнішнього боку. В цьому випадку немає ніякого значення, з чого побудований ваш балкон. У будь-якому випадку його парапети не мають такої товщини, як стіни житлового будинку і мають дуже низький показник теплоізоляції.

Наружная отделка балкона

Для зовнішнього оздоблення використовують вагонку, сайдинг або панелі з пластика, які призначені для використання поза приміщеннями. Для зовнішньої обшивки балкона потрібна вагонка шириною в 10 див. Можна утепляти балкони матеріалом будь-якого кольору, але в основному використовують білу вагонку.

Робити зовнішню обшивку найкраще до того, як будуть встановлені склопакети. Кріпиться матеріал на рейки, а для кріплення між собою використовують спеціальні кріплення.

Відео

З цього відео ви дізнаєтеся, як кріпити вагонку.

Читайте також: