Облицювання каміна своїми руками

17.01.2021
4 368
Admin

Облицовка камина своими руками

  1. Облаштування каміна
  2. Процес облицювання каміна своїми руками

Каміни - незмінний символ тепла і затишку в домі. Каміни не втрачають своєї популярності і як і раніше є символом дому і відображають його спроможність господаря. Більше того, психологи стверджують, що потріскують полінця і плавно тліюче вугілля дозволяють зняти стрес і поліпшити настрій.

Облаштування каміна

Облицовка камина

Облицювання каміна проводять за допомогою цегли, керамічної плитки, кахлів, дерева, мармуру, азбестоцементних листів і інших оздоблювальних матеріалів. Багато каміни з красивого лицювальної цегли залишають без зміни (єдино, потрібно зробити затірку швів і розшивку), ну а якщо цегла вицвів або спочатку був не насиченого кольору, то можна його поверхню обробити розчинами сірчаної або соляної кислот, що зробить колір цегли більш насиченим.

Процес облицювання каміна своїми руками

Облицювання каміна своїми руками - посильне завдання для будь-якого майстра, що бажає прикрасити свій будинок.

Облицювання камінів може відбуватися такими способами:

  1. Оштукатурювання камінів. Найбільш простий метод обробки. Він відбувається в два етапи. Спочатку на поверхню каміна наносять рідкий розчин шляхом розбризкування, а після висихання другий шар, але менш рідкий (тістоподібний), після чого поверхню вирівнюють теркою. Загальний шар штукатурки повинен становити близько 5 див. Після висихання поверхню можна фарбувати.
  2. Облицювання камінів гіпсокартоном. Створюється каркас з вертикальних і горизонтальних стійок, після чого до нього кріпляться листи гіпсокартону. Стики між листами закривається стрічкою в гіпсовому розчині.
  3. Облицювання камінів плиткою. Облицювання проходить у напрямку знизу вгору. Плитки кріпляться за допомогою термостійкою мастики. Важливим завданням тут є витримувати однакові шви між плитками. Вирівнювання відбувається з допомогою прямого бруска, з допомогою якого обережно постукують по рядах плиток. Через добу після завершення облицювання, плитку миють, а шви чистять і розшивають.
  4. Облицювання камінів кахлями. Процес облицювання каміна в даному випадку відрізняється тим, що він відбувається в процесі самої кладки каміна. Кахель - обпалена керамічна плитка полою конструкції. Дана облицювання сприяє прогріванню всього каміна. Кахлі бувають різних форм і призначень відповідно. Прямі - для гладких поверхонь, фасонні - для виступаючих поверхонь, а кутові - для кутів каміна.

Облицовка камина искусственным камнем

Матеріалів для облицювання камінів існує безліч, і з більшістю з них у вас не виникне труднощів. Так, облицювання каміна своїми руками є доступною сферою діяльності навіть для початківців будівельників свого будинку.

Читайте також: