Хімічна та біологічна обробка води в басейні

17.01.2021
2 844
Admin

Обработка воды в бассейне - химическая и биологическая

  1. Хімічна обробка води в басейні
  2. Біологічна обробка води в басейні

Щоб у вашому басейні завжди було приємно і безпечно плавати, у ньому необхідно регулярно очищати воду. Ця процедура запобігає появі у воді шкідливих мікроорганізмів і водоростей, допоможе уникнути неприємного запаху і захистить від псування елементи басейну, при відкладенні на них вапняних опадів. У цій статті ми розповімо, як відбувається обробка води в басейні.

До найпоширеніших методів очищення води можна віднести хімічні методи обробки, а такі хлорування та озонування води в басейні.

Хімічна обробка води в басейні

Химическая обработка воды в бассейне

Хлорування води - це найпоширеніший і надійний спосіб знезаражування води в басейнах. Раніше хлорування проводилося в основному газоподібним хлором, який додавали безпосередньо у воду. Але так як хлор - досить отруйна речовина, були знайдені альтернативні способи хлорування. Сьогодні для очищення використовують різноманітні тверді речовини на основі хлор-изоциануратов або ж гіпохлорит натрію в рідкому вигляді. У воді хлор вивільняється з гипохлоритов, що забезпечує прийнятну безпеку очищення. До плюсів хлорування можна віднести і те, що при цьому методі обробки очищається не тільки сама вода, а також дно і стіни басейну. На жаль, є і мінуси: за неправильне або надмірне хлорування вода набуває неприємний запах, який може викликати подразнення слизових оболонок або алергічні реакції.

Біологічна обробка води в басейні

Биологическая обработка воды в бассейне

Озонування води - обробка води озоном (газом, що містить три атоми кисню), очищає воду у кілька тисяч разів швидше, ніж хлорування. До того ж після такої очистки не залишається шкідливих сполук. Такі властивості озону пояснюються наявністю у нього третього атома кисню і, як наслідок, його підвищеною здатністю до окислення. Озон без праці окисляє як мінеральні речовини, перешкоджаючи появі нальотів і опадів на дні басейну, так і органічні, очищаючи та убезпечуючи воду.

При біологічній обробці води використовуються аеробні бактерії, які можуть окислювати практично всі біологічні речовини. Це найбільш природний шлях очищення, так як окислені бактеріями сполуки вступають в кругообіг речовин і можуть піддатися подальшому розкладанню іншими мікроорганізмами. В результаті такої обробки ми отримуємо кришталево чисту воду, без запаху.

Необхідно також пам'ятати про періодичній перевірці води в басейні на наявність патогенних мікроорганізмів. Золотистий стафілокок або синьогнійна паличка можуть стати збудниками небезпечних інфекцій.

Очищенная вода в бассейне

Читайте також: