Облаштування гаража своїми руками

17.01.2021
6 776
Admin

Обустройство гаража своими руками

  1. Вибір воріт

Безумовно, гараж можна іменувати домом для машини. Крім того, він служить і другим житлом для захоплених автолюбителів. Можна сказати, що обидва визначення даних є рівноцінними. Тому, при проведенні облаштування гаража своїми руками потрібно брати до уваги не тільки вимоги, яких вимагає зберігання машини, але і особисті побажання автовласника. Багато вважають, що до гаражу зовсім не потрібно пред'являти будь-яких серйозних вимог. Насправді, подібне ставлення до облаштування гаража значно скоротить термін служби транспортного засобу, так і вам проводити ремонт у подібному гаражі буде дуже незручно.

Отже, яких же умов вимагає автомобіль:

  • По-перше, це як можна менший рівень вмісту вологи.
  • По-друге, це достатній температурний рівень. Автомобіль не повинен надмірно промерзати навіть у найсуворіші морози.

Звичайно, облаштування гаража своїми руками має передбачати і створення комфортних умов для власника. Потрібно створити достатньо простору для зберігання запчастин і зимових запасів. При цьому доступ до них повинен бути максимально простим і зручним. Обов'язково потрібно передбачити можливість оперативного прогріву гаражного приміщення, захистити його від злочинців.

Звичайно, наведений перелік вимог не є повним і здатний доповнюватися виключно особистими побажаннями власника. Однак він містить основні положення, якими не можна нехтувати. До додаткових функцій гаража можна додати верстак з інструментами, оглядову канаву під машиною й інші важливі елементи.

Перш ніж перейти до питань облаштування, розглянемо деякі важливі нюанси визначення габаритів гаража. Звичайно, першим параметром є розміри машини, а також їх кількість. Крім того, враховуйте, використовується гараж як підсобне або невелике складське приміщення. Приміром, 3.5 на 6 метрів будуть цілком достатніми габаритами для гаража, в якому розміститься одна легкова машина. Стеля при цьому не повинен бути менше 230 сантиметрів. Запам'ятайте, що підлоги гаража повинні на два десятки сантиметрів перевищувати рівень під'їзної дороги, а для в'їзду машини використовується пандус. Подібний дуже простий хід дозволить не зіткнутися з проблемами, які створюють рясні опади.

Вибір воріт

Важливий пункт облаштування гаража своїми руками - вибір воріт. Найпростіший їх варіант - орні.

Распашные гаражные ворота

Розпашні ворота не припускають дистанційного або автоматичного відкривання і управляються виключно вручну.

Більш складна конструкція - ворота секційні.

Секционные гаражные ворота

Відкривання їх відбувається вгору, і забираються під площину стелі. Вони значно зручніше орного варіанту, так як здатні повністю звільнити простір перед гаражем і в'їжджати в нього значно зручніше. Дані ворота можуть бути або холодного типу (якщо зроблені з єдиного сталевого листа) або утепленими (якщо зроблені з пари сталевих листів, між якими виробник розташував прошарок утеплювача). Секційні ворота можуть управлятися автоматикою.

Останній варіант воріт - рулонні.

Рулонные гаражные ворота

При закриванні вони намотуються на спеціальний барабан, закріплений у стелі. Подібно секційним, рулонні ворота здатні управлятися автоматикою.

Механизм рулонных гаражных ворот

Що стосується температурного показника в приміщенні гаража, то він повинен коливатися в межах 5-10 градусів. Подібний показник найбільш оптимальний для зберігання транспортного засобу. Для якісної вентиляції цілком піде обладнаний вентиляційний канал або отвір.

Створення мийки

Создание мойки в гараже

Наостанок, поговоримо про такому етапі облаштування гаража своїми руками, як створення мийки. Безумовно, професійну мийку облаштувати не вдасться, але от найпростішу модель виконати, можливо. Щоб якісно мити машину в гаражі слід облаштує водопровід, а під підлогою облаштувати так звану "пісколовку". "Пісколовка" з'єднується з каналізацією, збільшуючи якість очищення води. Пам'ятайте, що якщо ви вирішили влаштувати мийку, гараж потребує більш якісної вентиляційної системи, а також захищеною проводці і електроприладах.

Читайте також: