Облаштування свердловини своїми руками

17.01.2021
3 457
Admin

Обустройство скважины своими руками

 1. Види свердловин
 2. Артезіанська свердловина
 3. Відео

Власники будь-якого заміського ділянки землі іноді стикаються з проблемою водопостачання свого володіння. Ця проблема вирішується шляхом буріння свердловини. Дану роботу можна виконати самостійно, без залучення будь-якої сторонньої робочої сили.

Види свердловин

На сьогоднішній день існує два типи свердловин:

 • Піщана.
 • Артезіанська.

Буріння першої виконується до першого від поверхні піщаного водяного обрію. Цей тип роботи можливо виконати приблизно за 2 доби. Глибина такої свердловини коливається від 15 до 45 метрів. Продуктивність її не особливо висока - приблизно 0,6 м3/год, що придатне лише для приготування їжі і поливу в літній період часу.

Виды скважин

Внутрішня конструкція такої свердловини являє собою колону і фільтрову частина з перфорованої труби, яка покрита дрібною сіткою з полімерного матеріалу або нержавіючої сталі. Вода з цієї конструкції подається шляхом заглибних насосів.

Термін служби подібних свердловин складають від 4 до 8 років, все залежить від експлуатаційних характеристик і різних природних факторів.

Цю конструкцію для видобутку води рекомендовано використовувати як можна частіше, так як тривалі простої впливають на її термін служби, значно скорочуючи його.

У піщаних свердловинах вода дуже часто забруднюється внаслідок просочування з поверхні сторонніх рідин. З цієї причини дану конструкцію доцільніше застосовувати більше в технічних цілях, ніж для побутових.

Артезіанська свердловина

Артезианская скважина

Облаштування свердловини своїми руками займе близько двох тижнів, так як глибина буріння повинна скласти близько 100м, досягнувши вапнякового шару води. Перевагами цієї свердловини є:

 • Потрібна глибина самої свердловини вже заздалегідь відома.
 • Водяний підйом з подібної конструкції досить великий. Ця свердловина здатна забезпечити рідиною як цілий будинок разом з басейном і лазнею, так і значних розмірів сад.
 • Досить пристойний термін служби всієї конструкції, який становить від 30 до 55 років.
 • Незмінний рівень залягання самої води.
 • Високі якісні характеристики води. Це досягається тим, що вона здобута з великої глибини. Артезіанську воду обов'язково знезаражувати якими-небудь засобами.
 • В свердловині застосовується високопродуктивний насос.
 • Продуктивність свердловини висока - до 0,5 м3/год.

При самостійному бурінні та облаштуванні свердловини на вапняк може знадобитися наступне обладнання:

 • Захисний кесон, який робить саме гирло свердловини герметичним. Також ця конструкція є свого роду захисною ємністю, в якій проводиться монтаж всього обладнання. Кесон виготовляється у вигляді утеплених за допомогою пінопласту порожнини з горловиною і щільно закривається кришкою люка. Висота цієї конструкції складає близько 2х метрів.

Кессон для скважины

 • Оголовок майбутньої свердловини. Ця конструкція являє собою якусь пластикову конструкцію, яка призначена запобігти забруднення через гирло свердловини.
 • Електричний насос. Він призначається для перекачування водяних мас з дна свердловини на поверхню.
 • Гідроакумулятор призначається для запобігання гідроударів і підтримки необхідного тиску в системі.

Насос для скважины

 • Спеціальні обсадні труби. Вони призначені для забезпечення цілісності самого каналу свердловини. За цим комунікацій буде відбуватися підйом необхідної кількості води з надр землі на поверхню. Обсадні труби повинні бути добре стійкі до динамічних навантажень і корозії. В основному для облаштування свердловин застосовують пластикові або азбестоцементні комунікації.

Правила облаштування свердловини

Обустройство скважины

Облаштування свердловини своїми руками може дати чудовий результат. Технологія зведення цієї конструкції наступна:

 1. Необхідно розрити спеціальний шурф квадратного перерізу, глибина якого повинна скласти близько 2х метрів. Це необхідно для того, щоб верхній крихкий шар землі не осипався. Далі необхідно обшити стінки отриманого шурфу дошками.
 2. Наступний етап - це підготовка бурової вишки і колонки. Для цих цілей можна використовувати спеціальну дерев'яну триногу. В середині цієї конструкції кріпиться лебідка, яка необхідна для підняття із свердловини бурові штанги. Необхідно як слід закріпити триногу, щоб вона не зсувалася в сторони. Сама бурова колонка виконується з семи і більше штанг, які подовжуються за допомогою спеціальних перехідних муфт.
 3. Наступною дією буде безпосереднє буріння свердловини. Цю роботу краще виконувати з помічником для надійності і зручності. В процесі буріння свердловини на углубившуюся штангу одягають нову за допомогою муфти. Дані дії повторюються до досягнення водяного шару. Після чого відбувається ретельне очищення свердловини.
 4. На дно отриманого поглиблення опускається фільтр.
 5. Далі виробляється установка кесона. У нього монтується необхідне обладнання і комунікації.
 6. До електричного насосу, який знаходиться в кесоні, підводять труби для підйому води.

Источник воды у дома

Монтаж свердловини з кессоном є найбільш популярним варіантом для садівника і просто дачника. При грамотному облаштуванні цієї конструкції результат буде радувати її власника ще борг роки.

Відео

Пропонуємо вашій увазі сюжет в тему.

Читайте також: