Віконні перемички своїми руками

17.01.2021
4 141
Admin

Оконные перемычки своими руками

 1. Установка короба
 2. Заливка і подальший демонтаж конструкції

В будівництві котеджів майстри вкрай рідко використовують покупні готові віконні перемички. Чомусь це не прийнято в середовищі будівельників. Замовники з достатком зазвичай зупиняють свій вибір на арочних або лучкових перемичках. Замовники з меншими запитами воліють бетонні перемички, залиті безпосередньо на місці.

Зробити бетонні віконні перемички своїми руками не так вже й складно. Будь-який, у кого є бажання, в змозі зробити це самостійно, або з помічником.

Для того щоб зробити бетонну перемичку, будуть потрібні наступні матеріали:

 • дошки товщиною 22 мм);
 • металевий кутник (починаючи від 35 мм);
 • тонка арматура або арматурна сітка;

Арматура для перемычек

 • поліетилен (товщиною від 150 мк);
 • цвяхи (досить скляних з широким капелюшком;
 • саморізи довжиною від 29 мм;
 • в'язальний дріт.

З інструментів знадобиться:

 • молоток;
 • електролобзик або ножівка;
 • дриль або шуруповерт;
 • монтування;

Инструмент для изготовления перемычек

 • кельма каменяра;
 • металеве відро;

Для початку на робочому місці необхідно виготовити каркас майбутньої перемички - так званий «короб».

Для влаштування згаданого короби потрібно виготовити два бічних щита опалубки і один нижній щит. Розміри щитів повинні підходити під габарити отвору. Бічні щити повинні перекривати отвір під опалубку і по висоті, і по ширині. Нижній щит необхідно зробити точно в розмір отвору. В бокових щитах необхідно відразу ж зробити отвори діаметром під в'язальний дріт. І ці щити прокладають поліетиленом, закріплюючи його або за допомогою скоб або скляних цвяхів.

Установка короба

Установка короба

Збирають короб, як правило, з нижнього щита. Його ретельно підганяють під віконний отвір по ширині і довжині. Перевіряють горизонталь за допомогою рівня. Після всіх цих маніпуляцій, під нижній короб, зберігаючи перевірену рівнем точність, встановлюють підпору або кілька підпор.

Бічні щити встановлюють по черзі. Для початку бічній шитий прикладають до стіни і до встановленого нижнього щита і намічають місця для саморізів, які будуть використані для кріплення щитів між собою. Якщо стіни будівлі викладені з силікатних блоків або газосилікатних, то завдання кріплення спрощується. У цьому випадку бічні щити можна закріпити на стіні за допомогою цвяхів.

Наступний крок - робота з саморізами. Прикріплюємо бічні щити до нижнього щита за допомогою саморізів. Жаліти саморізи не слід. Нікуди вони не дінуться. Після закінчення робіт, вони будуть викручені.

Изготовление короба

Бічні щити необхідно скріпити між собою, щоб щити не розійшлися під впливом заливається бетону. Для цього ми насверлили ще «на землі» отвори під в'язальний дріт. Протягуємо в отвори в'язальний дріт. Фіксуємо її за допомогою цвяхів. Вставляємо між дротами шматок арматури і починаємо обережно натягувати в'язальний дріт.

Коли «короб» готовий, у внутрішній простір розміщують арматурну сітку, розміщуючи її так, щоб вона не стикалася зі стінками короби, нижнім щитом і стінками отвору. Нижній шар арматурної сітки укладають на невеликі камінчики. Для заливки такий перемички краще використовувати бетон на дрібному гравії.

Підготовчі роботи закінчені.

Заливка і подальший демонтаж конструкції

Заливка перемычек

Цю операцію краще виконувати з помічником, який буде подавати з землі відра з бетоном.

Заливати доведеться обережно, бетон повинен рівномірно розподілятися по всьому нижнього щита і заповнити собою всі порожнини майбутньої перемички.
 • Верхній рівень бетону повинен зрівнятися з верхнім рівнем кладки. Бетон розрівнюється за допомогою кельми.
 • Залишаємо сохнути на строк, який залежить від температури повітря і його вологості.
 • Для демонтажу спочатку зрізаємо фіксатори у вигляді в'язального дроту. Обережно відкручуємо саморізи, які скріплюють бічні щити і нижній щит коробки.

Технология строительства оконных перемычек

 • За допомогою монтування демонтуємо бокові щити. Потім прибираємо підпору і знімаємо нижній шіт. Виглядає така перемичка, скажемо чесно не так презентабельно, як заводська. Поверхні рідко бувають ідеально рівними. З бетону стирчать шматки (кінці) в'язального дроту. Така перемичка потребує обробки.
 • За допомогою бокорезов, зрізаємо залишки дроту. А далі чекають штукатурні роботи по усуненню нерівностей поверхні перемички.

От і все. Просто, швидко і надійно. Користуйтеся чужим досвідом. Не всі речі обов'язково потрібно придумувати заново.

Читайте також: