Фарбування стін своїми руками

17.01.2021
4 207
Admin

Окраска стен своими руками

  1. Підготовка стін під фарбування
  2. Правильно розводимо фарбу і підбираємо колір
  3. Підготовка до роботи
  4. Фарбуємо стіни

Сучасний ремонт диктує нову моду. Все рідше для оформлення стін використовують звичайні шпалери, все частіше поверхню покривають декоративною штукатуркою або наклеюють структурні шпалери під фарбування. Це красиво і практично. Завжди можна підфарбувати забруднений ділянку, не оновлюючи ремонт повністю. Та й простіше перефарбувати кімнату в новий колір, ніж віддирати старі шпалери і потім наклеювати нові. Навіть шпалери під фарбування можна перефарбовувати до семи раз, а це значить, що вони прослужать не один десяток років. Сучасні фарби дозволяють робити стіни не просто однотонними, ними можна виділяти структурний малюнок. Можливість самостійно колеровать фарбу надає у ваше розпорядження безліч бажаних кольорів і відтінків. Нанесена фарба має пористу поверхню, яка дозволяє стіні «дихати», а її латексну різновид легко мити. Сучасні фарби не вигорають і не жовтіє з часом, дають приємну бархатисто-матову поверхню, що легко розчиняються водою, екологічно безпечні, нетоксичні. Наносити їх можна на будь-яку поверхню, крім металевої, де фарби на водній основі викликають корозію.

Підготовка стін під фарбування

Перш ніж наносити фарбу, потрібно ідеально вирівняти стіни, це позбавить від значної перевитрати водоемульсіонкі, і згодом в очі не будуть кидатися недосконалі ділянки стіни, які фарбування ще більше підкреслить. Якщо фарба наноситься відразу на штукатурку, поверхню слід додатково обробити. Мішковиною або грубою щіткою потрібно зчистити з поверхні все легко відокремлюються фракції, після чого стіну обов'язково обробляють синтетичної грунтовкою. Краще всього використовувати акрилову з добавками, що перешкоджають утворенню грибка і цвілі. Після повного висихання оброблена поверхня повністю готова під фарбування.

Правильно розводимо фарбу і підбираємо колір

Правильно разводим краску и подбираем цвет

Виробники не рекомендують надмірно розводити фарбу водою, не більше ніж на 10%. Іноді емульсію досить добре розмішати, після чого вона готова до застосування. Перший шар рекомендують робити більш рідким, щоб він добре вбрався в поверхню, а наступний вже більш щільний. Вибираючи колір, потрібно пам'ятати, що при висиханні фарба трохи змінить відтінок в бік світлого. Якщо ви самостійно колеруете фарбу, бажано пофарбувати на стіні пробний ділянку в непомітному місці, дати йому висохнути і подивитися отриманий колір. Якщо він не влаштовує - продовжувати експерименти з кольоровим пігментом. Можна ще в магазині підібрати колір фарби, скориставшись колеровочной машиною.

Підготовка до роботи

До початку робіт бажано зняти і заклеїти будівельним скотчем розетки, вимикачі, зняти наличники і плінтуси. Якщо такої можливості немає, ці деталі потрібно обклеїти паперовим скотчем. Перед роботою фарбу ретельно перемішують, якщо вона зберігалася неправильно, і на стінках утворилися пластівці, які потрапили в рідину, її проціджують. Розводять, якщо потрібно водою. При нанесенні на оштукатурену стіну водоемульсіонка створює не тільки декоративний, але і захисний шар. Вода випаровується і вбирається в поверхню, а емульсія створює міцну плівку пористої структури.

Фарбуємо стіни

Окрашиваем стены

Фарбування стін своїми руками проводиться валиком, найбільш прийнятна ширина - 18-25 см, з нитяним ворсом середньої довжини, тоді фарба рівномірно потрапить у всі структурні нерівності та поглиблення. В роботі для фарбування кутів і тонких місць використовують малярні пензлі або кутовий валик. Для зручності застосовують телескопічну ручку. Найголовніше правило - добре розкачати фарбу по валику перед нанесенням на стіну, що б нівелювати таке явище, як прокрашенние більш товстим шаром ділянки, по яких проходять тією стороною валика, яка сильніше напитана фарбою. Дуже зручно використовувати в роботі спеціальну будівельну ванночку або лоток для фарби, який крім ємності для рідини по ширині валика має похилу раскаточную поверхню з рифленням, що допомагає видалити надлишки рідини і рівномірно розподілити її. Періодично потрібно розмішувати фарбу, так як більш важкі частинки пігменту осідають, і тон емульсії може змінитися. Спочатку кистю фарбують кути і місця навколо вимикачів і розеток, а потім валиком, широкими рухами починають розгортати фарбу по стіні, проходячи кілька разів по одному місцю і перевіряючи, чи не залишилося непрофарбованих ділянок. Емульсія наноситься знизу вгору W-образними рухами, для виключення патьоків і смуг. Коли на валику вже практично не залишається фарби, їм ще раз проводять за пофарбованої поверхні, рівномірно розподіляючи і трохи утрамбовуючи нанесений шар, одночасно знімаючи надлишки. Перший шар повинен бути достатньо тонким. Наступний шар потрібно наносити тільки після абсолютного висихання попереднього, щоб повністю оцінити щільність фарбування і наявність непрокрашенних ділянок. Якщо такі ділянки виявилися, не варто зафарбовувати їх пензлем, краще підправити напівсухим валиком.

Читайте також: