Фарбування стін валиком

17.01.2021
2 376
Admin

Окраска стен валиком

  1. Основні моменти при фарбуванні стін валиком
  2. Який валик вибрати для фарбування?

Напевно, кожен з нас протягом життя стикався з необхідністю фарбування поверхні. Але чи ми вміємо робити це правильно? Цікаво, але навіть питання, що стосується того, як фарбувати стіни валиком, має свої особливості рішення.

У валика є особливість, що він відразу вбирає значна кількість фарби. Якщо забувати віджимати її, можна отримати дуже великий витрата розчину. Таким чином, надлишок фарби потрібно постійно вичавлювати про спеціальну сітку, натягнуту на раму певних габаритів. Якщо такої сітки не знайшлося, можна замінити її бляхою або сталлю, зробити в ній отвори, подібно тертці, і вичавлювати валик про неї. Якщо навіть жерсті або стали не є, є сенс взяти аркуш звичайної фанери.

Конструктивні особливості валика такі, що пофарбувати ними поверхні, прилеглі до плінтусів, лиштвам або кутках майже неможливо. Дані місця потрібно заздалегідь пофарбувати за допомогою звичайної кисті, а потім розтушувати їх.

Основні моменти при фарбуванні стін валиком

Основные моменты при окраске стен валиком

Сама ж фарбування стін валиком, загалом-то, не має особливих складнощів. Приготований валик потрібно занурити у розчин фарби, надлишки її вичавлюються, а потім валик потрібно піднести до площі стіни, яку треба обробити. Відповідаючи на питання "як фарбувати стіни валиком", потрібно відзначити, що занадто сильно тиснути на нього не варто, навіть при легкому натиску він здатний залишати рівні смуги фарби, які пізніше потрібно добре розтушувати.

При фарбуванні стін валиком, потрібно вести його зверху вниз, а потім здійснювати зворотний рух. По мірі того, як фарба буде витрачатися, слід нарощувати натискну силу. Є й трохи інший спосіб фарбування стін валиком: спочатку стіна фарбується виключно в горизонтальному напрямку, а потім процес повторюється по вертикалі. При такому методі, однак, потрібно значно більшу увагу приділяти процесу розтушовування.

При роботі приймайте до уваги, що чим тонше шар фарби, який ви наносите і чим краще ви її растушевываете, тим краще буде фінальне якість. При виникненні ряду дефектів, виправити їх вийде, провівши повторну забарвлення. Для цього потрібно знову пройтися по вже пофарбованій стіні.

Весь процес фарбування стін валиком можна закінчити за кілька прийомів. Звичайно, не забувайте стежити за тим, що з валика не капав колер, залишає не дуже естетичні патьоки. Щоб бути впевненим у якості фарби, для початку фарбуйте невелику ділянку поверхні або потренуйтеся на аркуші фанери або картону. Маючи певний навик і знання у тому, як правильно фарбувати стіни валиком, протягом одного дня можна покривати майже 300 квадратів площі.

Який валик вибрати для фарбування?

Какой валик выбрать для покраски

Звичайно, якісне фарбування навряд чи буде можлива без хорошого інструменту. Розберемося, який валик вибрати для фарбування?

  • Якщо вам потрібно пофарбувати дуже велику площу, то в якості інструменту варто придбати валик малярний.
  • Фарбування важкодоступних місць передбачає використання мініатюрних валиків.
  • Якщо валик вам потрібно для нанесення складу лакового, ґрунтового або ж заснованого на дисперсійні фарби, можна придбати поролоновий інструмент. Для роботи з фарбою емульсійної такий інструмент не підійде, так як не вдасться досягти естетичної поверхні.
  • Якщо ви думаєте, якою валик вибрати для фарбування масляним розчином, віддавайте перевагу інструмент з велюру.
  • Найбільш рівною і якісного фарбування можна досягти, використовуючи валик хутряний. При цьому, валики з хутра натурального значно довговічніші, ніж з штучного.

Звичайно, вирішуючи, який валик вибрати для фарбування, звертайте увагу не тільки на його вид, але і на якість виготовлення. Робоча м'яка поверхня валика не повинна мати видимих швів, щоб не псувати якість роботи. При цьому, вона обов'язкова повинна бути зшите, щоб інструмент прослужив максимальний термін.

Читайте також: