Оздоблення арок декоративним каменем

17.01.2021
4 996
Admin

Отделка арок декоративным камнем

 1. Декоративний камінь
 2. Арки
 3. Хід роботи по обробці арки каменем
 4. Відео

Надати квартирі або заміському будинку індивідуальності можна різними способами. Проте якщо у вас в наявності є досить великий зал, можете замінити звичну (і тому звичайну) двері в нього гарною і широкою аркою.

Однак сама по собі арка не стане прикрасою приміщення, якщо не додати їй якоїсь «родзинки». З цією роллю непогано справляється оздоблення арок декоративним каменем.

Декоративний камінь

Камень декоративный

Штучний і натуральний декоративний камінь найчастіше використовується для зовнішнього облицювання будівель і споруд, а ще він прекрасно виконує покладені на нього функції захисту будівлі від впливу зовнішнього середовища. При цьому він також є улюбленим матеріалом дизайнерів, завданням яких є додання фасаду будівель відповідності певному архітектурному стилю.

А ось всередині приміщення захисні функції декоративного каменю абсолютно не важливі. І тут на перше місце виходить його зовнішній вигляд, фактура і, звичайно ж, розмір. Тому натуральні природні декоративні облицювальні камені (такі як фельзит, піщаник, граніт, вапняк, мармур, черепашник і сланець) використовуються в інтер'єрі приміщень дуже дозовано, що дозволяє підкреслити не тільки обрамований ними предмет, але і дозволяє привернути увагу і до самого каменю.

Декоративный камень в отделке арки

У свою чергу штучно створені декоративні камені лише повторюють собою структуру і забарвлення натуральних каменів, володіючи при цьому однією безперечною перевагою - більш низькою вартістю в порівнянні зі своїми «прабатьками».

Арки

Арки в интерьере

Якщо заглянути в словник, то можна дізнатися, що арка вважається архітектурним елементом, що мають криволінійну форму, і виконує роль перекриття отвору (як наскрізного, так і глухого). На думку істориків, перші арки з'явилися ще в Давньому Сході приблизно в II тисячолітті до нашої ери, а потім звідти «перебралися» в архітектуру Стародавнього Риму.

Настільки поважний вік арок не дозволяє точно визначити причину їх появи. Можливо, вони з самого початку вважалися лише приємним окрасою зведених будівель. І лише окремо стоять арки (тобто зведені поза будівель і представляють собою самостійні споруди) несли ще й додатковий смисл, будучи місцем переходу з одного простору в інше.

Досить тривалий час арки виготовляли лише з двох видів матеріалу: каменю та цегли. У наші дні арку всередині будівлі можна створити як з гіпсокартону, так і використовуючи фанеру, дерево, ДСП, ДВП або OSB плити.

Хід роботи по обробці арки каменем

Ход работы по отделке арки

 • Починати обробку арки декоративним каменем слід з ретельної підготовки поверхні. Всі нерівності на ній необхідно зашпаклювати, а потім (після висихання шпаклівки), обробити грунтовкою.
 • Підготуйте розчин, на який будете укладати камінь (як варіант, для оздоблення арки легким декоративним каменем можна використовувати рідкі цвяхи).
  Перед роботою обов'язково прочитайте інструкцію на упаковці з сухою сумішшю - це допоможе уникнути в подальшому таких небажаних сюрпризів, як відпали кам'яні плитки.
 • Камені слід укладати знизу вгору, починаючи зі стику прорізу арки і стіни, залишаючи між окремими каменями проміжок у 4-5 мм («шов»). Якщо ви придбали спеціальні «кутові» каміння, їх також слід укладати, починаючи знизу арки. У тих випадках, коли у вас тільки звичайні плоскі камені, на кутовому стику укладайте їх внахлест, щоб пізніше не займатися вирівнюванням кута.
 • При укладанні каменів обов'язково перевіряйте їх горизонтальність.
 • На дузі арки камені слід попередньо обрізати (точно витримавши радіус арки). Обрізати декоративний камінь можна за допомогою кусачок (їх застосовують для роботи з плиткою) або спеціальної кутової шліфувальної машинки.
 • Обрізані зрізи обов'язково зашліфуйте. Використовувати для цих цілей можна напилок по каменю.
 • Після того, як ви закінчите обробку арки декоративним каменем, буде необхідно дочекатися повного висихання розчину.
 • Потім слід підготувати спеціальну затірку (дійте за інструкцією до неї) і «шприц» для заповнення швів. Якщо «шприца» у вас немає, візьміть квадратний шматок поліетилену, складіть його конусом і з допомогою скотча закріпіть його краї, щоб він не розвертався. Обріжте кінчик «конуса» строго за розміром шва між каменями.
 • Покладіть в «шприц» або «конус» затірку і, акуратно видавлюючи її, заповніть «шви» (товщина укладається затірки не повинна бути менше 5 мм). Слідкуйте, щоб вона не потрапила на лицьову поверхню каменю.
 • Трохи почекайте (затирка повинна почати «схоплюватися») і розрівняйте її.

Виконана за даної технології оздоблення арок декоративним каменем дозволить вам милуватися виконаною роботою довгі роки (без прояву шкоди її станом і зовнішнім виглядом).

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролики, присвячені технології укладання декоративного каменю.

З цього відео ви дізнаєтеся, як затирати шви при обробці декоративним каменем.

Читайте також: