Оздоблення усередині лазні своїми руками

17.01.2021
13 348
Admin

Отделка внутри бани своими руками

 1. Парна
 2. Мийне відділення
 3. Передбанник і кімната відпочинку
 4. Облицювання вагонкою лазні
 5. Внутрішня обробка лазні, фото:
 6. Відео

Після закінчення зведення лазні і проведення в повному обсязі всіх заходів по утепленню її приміщень (стін і стелі), настає час внутрішніх оздоблювальних робіт.

Найпоширенішим матеріалом для оздоблювальних робіт в лазні є деревина. Облицювання приміщень лазні може проводитися з використанням як однієї породи дерева, так і декількох.

Парна

Отделка парной

У цьому приміщенні рекомендується використовувати вагонку, виготовлену з листяних порід дерева - вільхи, осики, липи. Вагонка - універсальний матеріал, його використовують для обшивки стін і стелі.

Деревина листяних порід має низьку теплоємність, що дозволяє приміщенню швидко прогріватися, і не заподіє опіків знаходиться в жарко натопленій лазні людині при зіткненні з нею.

Вагонка для отделки бани

Підлогу можна застелити обрізний або шпунтованої дошкою. Однак більш довговічним і відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам є покриття підлоги кахельною плиткою. Таку підлогу можна обладнати електричною системою підігріву.

Мийне відділення

Моечное отделение в бане

Враховуючи специфіку мийного відділення - а це висока вологість, найбільш раціональний варіант обробки - облицювати поверхню стін і підлогу плиткою.

Інший варіант обробки мийного відділення - облицювання деревиною. Для цього можна використовувати вагонку, як листяних порід дерев, так і більш бюджетний варіант - з хвойних порід.

Передбанник і кімната відпочинку

Комната отдыха в бане

Облицювати ці приміщення можна все тієї ж вагонкою. При цьому можна використовувати обробний матеріал, виконаний з хвойних порід деревини, наприклад, з сосни.

Виділювані хвойними породами дерев фітонциди, надають позитивний вплив на самопочуття людини.

Якщо при оздоблювальних роботах у парної та мийної кімнати існують заборони на використання певних оздоблювальних матеріалів, як лінолеуму і деревних плит, то яких-небудь заборон з декорування внутрішнього оздоблення кімнати відпочинку або передбанника немає. Оздоблювальні роботи в цих приміщеннях проводяться у відповідності з побажаннями і смаком власника, ну і, звичайно ж, з урахуванням стильового оформлення інтер'єру всіх приміщень лазні.

Облицювання вагонкою лазні

Облицовка бани вагонкой

Вагонка - ідеальний матеріал для внутрішньої обробки приміщень лазні: парної, мийного відділення та кімнати відпочинку. Цей матеріал використовується для обшивки стін і стелі. Для виготовлення вагонки застосовується деревина високої якості, піддана спеціальній обробці.

Технології виготовлення матеріалу дозволяють декорувати внутрішній інтер'єр приміщення «під брус» або «під колоду». Використання вагонки вигідно з точки зору економії, т. к. стіни, обшиті нею, немає потреби додатково як-небудь обробляти.

Инструмент для отделки бани

Інструмент необхідний для проведення робіт:

 • електрична дриль з насадками під викрутку або шуруповерт;
 • електричний лобзик;
 • косинець;
 • молоток;
 • саморізи по дереву (3.5 і 7.5 мм);
 • рівень;
 • схил.

Матеріал для облицювання:

 • вагонка
 • брус дерев'яний (перетин 4 на 5 см).

Перед тим, як кріпити вагонку на стінах парної або мийного відділення, її необхідно піддати спеціальній обробці.

Просочення деревини антисептичними складами має на меті захистити дерево від комах, запобігти появі цвілі і гниття. Зрозуміло, що така просочення повинна бути на водній основі.

Перед нанесенням антисептичного розчину вагонку слід ошкуріть дрібнозернистим наждачним папером, що зробить її більш гладкою і дозволить захисного складу лягти на дошку як можна рівніше. Обробний матеріал обробляється з обох сторін, після чого його необхідно повністю висушити. Вагонка, призначена для обробки кімнати відпочинку і мийного відділення, обробляється двічі, для парної - досить одного разу.

Отже, всі інженерні комунікації в баню проведені і їх працездатність перевірена, у приміщеннях встановлена тепло - і пароізоляція. Вагонка просочена антисептиком - тепер саме час приступати до обробки усередині лазні своїми руками.

Обрешетка для вагонки

На першому етапі оздоблювальних робіт необхідно зібрати підстава - обрешітку - ту конструкцію, на яку буде кріпитися обробний матеріал. Установка елементів решетування починається з виставлення верхнього (під стелею) і нижнього (близько підлоги) брусків, при вертикальному кріпленні панелей оздоблювального матеріалу. Якщо прийнято рішення розташувати вагонку горизонтально на поверхні стіни, стартові бруски кріпляться вертикально, з невеликим відступом від кутів приміщення. Між стартовими брусками слід натягнути монтажний шнур. Орієнтуючись по монтажного шнуру і використовуючи рівень і висок, необхідно закріпити на поверхні стіни проміжні елементи обрешітки.

Конструкція обрешітки повинна забезпечувати наявність повітряного зазору між встановленою на неї вагонкою шаром пароізоляції.

Для кріплення панелей необхідно використовувати кріпильні елементи, які стійкі до впливу вологи. Кращим рішенням буде використання клеймеров-скоб.

Вибираючи матеріали і проводячи оздоблювальні роботи в лазні, необхідно:

 • дотримуватися правил пожежної безпеки, щоб не допустити нагрівання і самозаймання оздоблювальних матеріалів під час експлуатації лазні;
 • використовувати екологічно чисті оздоблювальні матеріали і підбирати їх, виходячи з експлуатаційних особливостей кожного приміщення лазні.

Внутрішня обробка лазні, фото:

Внутренняя отделка бани плиткой

Деревянная отделка

Бревенчатая комната отдыха

Соседство камня и дерева в парной

Светлый интерьер парной

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик про хід робіт з оздоблення лазні.

Читайте також: