Оздоблення цоколя своїми руками

17.01.2021
1 556
Admin

Отделка цоколя своими руками

 1. Матеріал для оздоблення
 2. Штучний або натуральний камінь
 3. Оздоблення сайдингом
 4. Плитка або панелі для оздоблення
 5. Профлист для обробки
 6. Процес обробки цоколя
 7. Фото
 8. Відео

Цоколь є однією з найважливіших частин приватного будинку: він призначений для оберігання оселі від деформації, витримуючи перепади температур, а також численні кліматичні опади. Тому облицювання фундаменту відіграє важливу роль при зведенні будинку. У даній статті ми дамо інструкцію, як відбувається обробка цоколя своїми руками.

Матеріал для оздоблення

Материалы для отделки цоколя

Для оформлення цоколя найчастіше використовуються:

 • Штучний або натуральний камінь.
 • Сайдинг.
 • Плитка або панелі для обробки фасаду.
 • Профлист.
 • Спеціальні покриття.

Вибір того чи іншого оздоблювального матеріалу зумовлений, як перевагою власника будинку, так і його матеріальним становищем.

Штучний або натуральний камінь

Отделка цоколя камнем

Штучний камінь виготовляється з бетонного розчину з використанням певних барвників, а також добавок, що дозволяють оздоблювального матеріалу витримувати температурні перепади. Облицювання цоколя штучним каменем володіє рядом переваг:

 • Ефект оздоблення натуральним каменем.
 • Недорога вартість оздоблювальних матеріалів.
 • Тривалий термін служби штучного каменю за рахунок підвищеної міцності матеріалу.

Отделка искусственным камнем

Натуральний камінь для оздоблення коштує значно дорожче штучного, проте він сам по собі має більш високу міцність, ніж штучний. Найчастіше в обробці застосовується:

 • Граніт.
 • Річкової (морської) камінь.
 • Піщаник.
 • Мармур.

Облицовка натуральным камнем

Оздоблення сайдингом

Останнім часом все більшої популярності набуває такий оздоблювальний матеріал, як сайдинг. Він являє собою виготовлену з пресованого полімерного композиту панель з включенням різних добавок, що додають міцність матеріалу. Сайдинг має ряд незаперечних переваг:

 • Підвищена міцність.
 • Стійкість до різних кліматичних опадів: дощ або сніг, і перепадів температур.
 • Не вимогливий до відходу.
 • Дозволяє проводити монтаж в будь-яку погоду на будь-який тип цоколя.

Утепление цоколя

При необхідності можна провести попередні роботи з утеплення цоколя.

Плитка або панелі для оздоблення

Отделка плиткой

Плитка або панелі для зовнішніх стін надають широку можливість не тільки обробки, але і декорування цоколя приватного будинку. Такий обробний матеріал виготовляється з щільного бетону з дрібними порами, що значно збільшує міцнісні характеристики плитки. Широкий вибір колірної гамми дозволяє підібрати потрібні відтінки, що підходять для даного будинку.

Профлист для обробки

Облицовка профлистом

Профільовані листи нерідко використовують в обробці цоколя приватного будинку. Проте його ні в якому разі не можна застосовувати, якщо будинок зведений з дерев'яних брусів. Так як профлист схильний до корозії при попаданні на нього вологи, він може сприяти швидкому гниттю дерев'яного цоколя будинку.

Процес обробки цоколя

Работа по отделке цоколя

В залежності від типу фундаменту і вибраного оздоблювального матеріалу технологія обробки цоколя може різнитися.

Цоколь, виготовлений з натурального каменю, не потребує обробки. Однак фундамент з бетону або цегли вимагає проведення опоряджувальних робіт. Пальовий фундамент потребує армованому каркасі, на який буде покладено обробний матеріал. Дерев'яний будинок можна обробляти до тих пір, поки не відбудеться його усадка.

Якщо при будівництві будинку був зведений пальовий фундамент, попередньо потрібно спорудити каркас навколо цоколя. Для цього можна використовувати як дерев'яні рейки, так і оцинковані металеві профілі.

Дерев'яні рейки недовговічні. Тому, роблячи вибір на їх користь, потрібно розуміти, що через декілька років доведеться заново повторити оздоблювальні роботи разом із заміною каркаса.

Кріплення каркаса проводиться на палях з допомогою саморізів. На каркас кріпиться теплоізоляційний матеріал, який грунтується спеціальним вологозахисним обробним матеріалом.

Бетонний або цегляний фундамент потребує підготовки: він повинен бути очищений від пилу і бруду; його поверхня повинна бути вирівняна за допомогою спеціального розчину. Тільки після цього наноситься вологонепроникна грунтовка, на яку згодом укладається вибраний обробний матеріал для цоколя.

Кожен оздоблювальний матеріал для фундаменту приватного будинку потребує правильної посадки на цоколь будівлі. Наприклад, плитка або панелі для фасаду вимагають використання певного виду клейового розчину. Натуральний або штучний камінь «садиться» на бетонний розчин. Сайдинг може бути прикріплений як з допомогою клею, так і саморізів. Деякі види панелі або плитки для оздоблення фасаду мають спеціальні пази і гребені, з допомогою яких елементи монтуються один з одним. Для того, щоб обробний матеріал міг триматися на цоколі, необхідно підтримати його з допомогою спеціальних рейок або накладок.

Якщо планується обробка цоколя, слід мати на увазі, що цоколь бажано робити більш темного кольору, ніж основний колір фасаду. Деякі матеріали - наприклад, натуральний камінь, потребують додаткової обробки вологостійкими засобами, які продовжать термін служби даного обробного матеріалу.

Фото

Использование цокольных панелей

Укладка искусственного камня

Каменный цоколь

Утепленный цоколь из плитки

Відео

З цього відео ви дізнаєтеся, як обробити цоколь цокольним сайдингом.

Читайте також: