Обробка дверних прорізів декоративним каменем

17.01.2021
8 905
Admin

Отделка дверных проемов декоративным камнем

 1. Декоративний камінь: плюси і мінуси
 2. Дизайнерські секрети
 3. Оздоблення прорізів каменем
 4. Відео

Оригінальним доповненням до лиштв, що закріплюється по периметру дверей, може стати декоративний камінь. Підбираючи його за кольором, або керуючись принципом контрасту, можна домогтися досить цікавого результату, додає приміщенню (найчастіше в цій ролі виступає коридор) оригінальний та затишний вигляд. При цьому обробка дверних прорізів декоративним каменем не зажадає від вас особливих знань і умінь. Ви зможете впоратися з поставленим завданням, навіть якщо до цього ніколи не викладали плитку на стіни чи підлогу.

Декоративний камінь: плюси і мінуси

Декоративный камень: достоинства и недостатки

Декоративний камінь може бути як натуральним (природним), так і штучним. В силу своїх властивостей природний камінь зазвичай використовується при обробці фасадів будівель, адже саме там найкраще проявляється його здатність захищати конструкції будівлі від впливу на них атмосферних опадів.

А ось усередині приміщень особливою популярністю користується камінь штучний, відрізняється від натурального лише меншою вагою. Більшість інших його характеристик (зовнішній вигляд, колір, структура) можуть, як повністю відповідати своєму природному аналогу, так і лише злегка збігатися з ним.

Декоративный камень в дверном проеме

До безперечних плюсів декоративного каменю (і природного, і штучного) можна віднести різноманіття його колірних і фактурних рішень, довговічність, гарний зовнішній вигляд, стійкість до впливу агресивних середовищ, відсутність деформацій під впливом води і сонця.

Однак у декоративного каменю є і мінуси. Наприклад, природний камінь не завжди легко піддається обробці, до того ж він володіє значною вагою і вартістю.

Ушкодження, що виявилися на природному камені, практично неможливо усунути (а ось штучний декоративний камінь можна відреставрувати).

Саме тому обробка дверних прорізів декоративним каменем зазвичай виконується тільки при можливості використовувати штучно створений матеріал.

Дизайнерські секрети

Дизайнерские секреты

Обробка дверних прорізів декоративним каменем має кілька дизайнерських секретів, які дозволяють акуратно «вписати» її в загальний інтер'єр приміщення:

 • При прямокутному дверному прорізі оздоблення каменем в нижній його частині повинна бути ширше, ніж у верхній - це створить ілюзію природності, дозволивши зробити плавний перехід до другого оздоблювального матеріалу, використовуваного для стін цього приміщення.
 • Обробка арочних прорізів передбачає укладання каменю у верхній частині в повній відповідності з кривизною конструкції - це дасть можливість не просто виділити арку на тлі решти стіни, але й приверне увагу до її закругленою формою.
 • Якщо отвір не має встановлюється в ньому двері, то його рекомендується викладати каменем з двох сторін (з обов'язковою облицюванням укосів) - у іншому випадку буде дуже складно зробити перехід від декоративного каменю до іншого матеріалу.

Секреты дизайнеров

 • У тих випадках, коли обробка дверних прорізів декоративним каменем виконується по мінімуму, її обов'язково треба «підтримати» обробкою каменем інших елементів даного приміщення (наприклад, дзеркала або поличок).
 • Зовнішній край оздоблення декоративним каменем краще залишати нерівним, щоб надати йому більш природний вигляд.

Оздоблення прорізів каменем

Камень декоративный в дверных проемах

Принцип наклеювання декоративного каменю схожий з технологією укладання керамічної плитки на стіну приміщення. Однак для легких штучних каменів немає необхідності використовувати спеціальний клей, культивують з сухої суміші водою. Не менш міцним буде з'єднання матеріалів з допомогою клею-герметика або «рідких цвяхів».

Процес обробки дверних прорізів декоративним каменем виглядає наступним чином:

 • Підготуйте поверхню. Якщо на стіні вже є яке-небудь оздоблювальне покриття, видалите його (приміром, старі шпалери або фарбу). При наявності нерівностей обов'язково зашпаклюйте їх.
 • Загрунтуйте поверхню спеціальним складом, щоб збільшити зчеплення між клеєм і поверхнею стіни.
 • Розкладіть окремі плитки декоративного каменю на підлозі, підбираючи їх по відтінку та розміром.
 • При необхідності обріжте камінь до потрібного розміру, а потім затріть краю.
 • Нанесіть клей на стіну (якщо розводьте його з сухої суміші) або на декоративний камінь (якщо користуєтеся клеєм-герметиком або «рідкими цвяхами»).

Жидкие гвозди для крепления камня в дверной проем

 • Прикладіть камінь до стіни, починаючи від нижнього кута. Якщо в отворі буде знаходитися двері, відступивши від краю укосу ширину лиштви, який ви закріпіть на його місці пізніше.
 • Якщо двері в отворі не передбачена, щоб пізніше не вирівнювати за допомогою суміші кут дверного укосу, укладайте декоративний камінь в цьому місці внапуск.
 • В залежності від обраного вами декоративного каменю можна залишати (або не залишати) між окремими плитками шви, які пізніше буде необхідно заповнити спеціальної затіркою. Ширина шва може коливатися від 3 до 8 мм.
 • Наклеївши весь декоративний камінь, дочекайтеся повного висихання клею. А потім обробіть камінь жорсткою щіткою, видаливши частинки розчину і пилу.

Відео

В даному ролику показана технологія укладання декоративного каменю, яку ви можете використовувати в обробці дверних прорізів.

Читайте також: