Оздоблення коридору декоративним каменем

17.01.2021
4 922
Admin

Отделка коридора декоративным камнем

 1. Коридор
 2. Види оздоблення коридору каменем
 3. Виконання робіт
 4. Відео

Який матеріал найчастіше використовують в будинках і квартирах при обробці стін коридорів? Правильно, шпалери. Але якщо ваш коридор має досить велику площу, від цього «правила» можна відійти і використовувати не шпалери, а декоративний камінь.

Использование декоративного камня для отделки коридора

Оздоблення коридору декоративним каменем цілком під силу навіть тим, хто раніше ніколи не працював з цим матеріалом. Дотримуючись елементарних правил, а також звертаючи увагу на «плюси» і «мінуси» каменю, коридор можна перетворити в своїй квартирі або будинку оригінальне і дуже затишне приміщення, що володіє своєю індивідуальністю.

Коридор

Коридор - це прохід, що з'єднує між собою різні приміщення. І, звичайно ж, інтер'єр кожного з цих приміщень (наприклад, кухні, спальні, вітальні і т. д.) найчастіше виконаний в якомусь певному стилі, що відрізняє його від інших кімнат. Тому завдання коридору не просто дати можливість дійти до мети руху, але і створити так звану «перехідну» зону, що дозволяє об'єднати всі стилі інтер'єру в квартирі або на поверсі будинку в єдине ціле.

Декоративный камень в коридоре

При цьому коридор повинен бути:

 • досить широким, щоб по ньому можна було пронести меблі або носилки з хворим людиною;
 • світлим (завдяки лампам, які можна розташувати не тільки на стелі, але і по верху стін);
 • зручним (тобто мати при необхідності шафи та інші різні предмети меблів, дозволяють розвантажити простір від різноманітних речей);
 • без гострих кутів та виступів, про які можна поранитися.

Особливі вимоги пред'являються до оздоблення коридорів. Вона повинна бути практичною, немарким, гігієнічною, міцною, красивою і не вимагати складного догляду. Всім цим вимогам прекрасно відповідає декоративний камінь.

Види оздоблення коридору каменем

Виды отделки коридора камнем

Оздоблення коридору декоративним каменем можна виконати, вибравши один з трьох найбільш популярних варіантів:

 • Повна облицювання стін і дверних укосів каменем. Найчастіше такий вид обробки застосовується в будинках, зовнішній вигляд яких імітує старовинні замки та фортеці.

Полная облицовка стен коридора

 • Часткове облицювання стін каменем і повна облицювання їм дверних укосів. Даний вид оздоблення коридору декоративним каменем використовується при необхідності надати приміщенню більш затишний вигляд (у порівнянні з першим варіантом використання декоративного каменю).
 • Виконання невеликих «вкраплень» декоративного каменю на площині стіни. Таке розміщення декоративного каменю не несе ніякої практичної функції, і є лише «родзинкою» інтер'єру цього приміщення.

Виконання робіт

Выполнение работ

 • Починаємо з підготовки поверхні. Для рівною і красивою облицювання поверхні декоративним каменем її необхідно ретельно вирівняти, так як наявність ямок і опуклостей може негативно позначитися на підсумковому загальному вигляді. Крім того, укладання каменю на поверхні стіни з вадами потребує більше зусиль для їх приховування.
 • Перед тим, як приступити до обробки коридору декоративним каменем, стіни потрібно ретельно загрунтувати. Нанесення грунтовки переслідує дві мети: вона робить поверхню стіни більш монолітною (тобто не дає дрібним часткам штукатурки і шпаклівки відпадати), а також забезпечує краще зчеплення клею зі стіною.
Обов'язково дочекайтеся повного висихання грунтовки, перш ніж почати наклеювати декоративний камінь.
 • Спершу розкладіть декоративний камінь на підлозі, щоб підібрати найбільш виграшну його комбінацію з перепаду відтінків кольору і розміру (чергуючи короткі та довгі камені), створюючи таким чином імітацію природності.
 • Облицювання стіни каменем слід починати знизу вгору від кута. Якщо ви не збираєтеся обробляти коридор декоративним каменем повністю, зробіть попередній ескіз його розміщення по стіні і перенесіть його на облицювальну поверхню з допомогою простого олівця.
 • Для приклеювання штучного каменю, має невелику вагу, підійде як клей-герметик, так і «рідкі цвяхи». При бажанні можна використовувати також і звичайний клей для плитки.
 • Клей-герметик або «рідкі цвяхи» наносити точково тільки на камінь, попередньо обрізавши його до потрібного розміру. Звичайний клей слід наносити на стіну (не дуже товстим шаром) зубчастим шпателем. Відстань між окремими декоративним камінням має становити не більше 8 мм (якщо ви збираєтеся надалі проявити шви за допомогою спеціальної затірки). Якщо шви вам не потрібні, укладайте окремі камені впритул один до одного.
 • При необхідності змінити конфігурацію каменю варто намітити місце відколу ножем або ножівкою, а потім «відкусити» зайве плоскогубцями. Гострі краї слід зашліфувати.

Оформление коридора камнем

Якщо природний колір каменю здається вам не дуже виразним, можна надати йому відтінок за допомогою спеціально підібраного фарбувального складу більш темного відтінку, який наноситься на камінь під кутом за допомогою аерографа або фарбопульта.

Відео

Даний відеоролик продемонструємо процес укладання декоративного каменю.

Читайте також: