Укоси пластикових вікон своїми руками

17.01.2021
28 965
Admin

Откосы пластиковых окон своими руками

 1. Які укоси вибрати для пластикових вікон?
 2. Матеріали та інструменти для створення пластикових укосів
 3. Установка укосів на пластикові вікна своїми руками
 4. Перший етап установки укосів
 5. Другий етап установки укосів
 6. Третій етап установки укосів
 7. Четвертий етап установки укосів
 8. Відео

Після установки пластикових вікон настає наступний етап завершення роботи над віконним отвором - створення укосів пластикових вікон своїми руками. Правильно виконані укоси пластикових вікон дозволять надати завершений привабливий вигляд всьому віконного отвору.

Укосами називається поверхня стін, які перебувають біля вікон. Укоси бувають внутрішніми (перебувають з внутрішнього боку вікна), так і зовнішніми (що знаходяться із зовнішньої сторони вікна). У більшості випадків інтерес представляють внутрішні укоси пластикових вікон і питання, як їх зробити своїми руками.

Укоси відіграють не лише естетичну роль, але і є обов'язковою вимогою в тепло - і звукоізоляції віконних прорізів, тому що монтажна піна, якщо вона не закрита, буде набирати вологу і руйнуватися, не забезпечуючи належної ізоляції. Також укоси дозволять захистити монтажні шви і запобіжать від запотівання вікон.

Які укоси вибрати для пластикових вікон?

Розглянемо наявні матеріали для створення укосів:

Штукатурні відкоси

Штукатурні укоси має більше мінусів, ніж плюсів. З часом штукатурка починає тріскатися і втрачає свій колір. В плані монтажу штукатурні укоси також незручні, вимагають багато часу для якісного їх виконання. Так, штукатурка укосів пластикових вікон виконується в декілька шарів, кожному шару необхідно дати висохнути і вистоятися, після чого поверхню ґрунтують і остаточно фарбують. За терміном дані операції займають тиждень, а то і два тижні. Також дані укоси не будуть мати належної теплоізоляції, що при переохолодженні буде викликати запотівання вікон.

Гіпсокартонні відкоси

Укоси, виконані з гіпсокартону, довговічні, мають привабливий і рівний вигляд. Гіпсокартон можна утеплити, що дасть хороші теплоізоляційні властивості укосу. Головним мінусом у використанні гипсокартона є його боязнь вологи.

Встановлювати гіпсокартонні укоси слід тільки в приміщеннях з низькою вологістю.

В плані встановлення з даними укосами доведеться потрудитися, тому що в процесі установки буде потрібно шпаклювання, ґрунтування і фарбування укосів. Що стосується термінів, гіпсокартонні укоси робляться швидше, ніж штукатурні укоси. Але швидкість установки буде прямо залежати від кваліфікації встановлює.

Пластикові укоси

Є найбільш універсальним видом укосів. Пластикові відкоси швидко монтуються, не вигорають, легко миються, мають привабливий, схожий з самим вікном вигляд (особливо якщо підібрати відтінок під колір вікна). У конструкції пластикового укосу використовується мінеральна вата, забезпечує укіс необхідними тепло-, звуко - та гідроізоляційними властивостями. Головним достоїнством укосів пластикових вікон є можливість їх виконання своїми руками. Про процес створення пластикових укосів своїми руками і піде мова далі.

Матеріали та інструменти для створення пластикових укосів

Материалы для установки откосов

При монтажі пластикових укосів своїми руками знадобиться наступне:

 1. Смуга пластику, довжиною 6 метрів і товщиною 8 мм
 2. П-образна смуга пластику (стартова смуга).
 3. F-образна смуга пластику (звана F-кою).
 4. Дерев'яна Рейка, товщиною від 10 до 15 мм.
 5. Мінеральна вата або інший утеплювальний матеріал.
 6. Дриль або перфоратор.
 7. Ніж і ножиці по металу.
 8. Будівельний рівень.
 9. Будівельний степлер зі скобами.
 10. Саморізи (95 мм).
 11. Саморізи (клопи) 4,5 мм.
 12. Силікон, обов'язково білий.

Установка укосів на пластикові вікна своїми руками

Якщо установка укосів відбувається у нещодавно встановлених вікон, то не варто знімати захисні плівки з вікон до закінчення виконання робіт по установці відкосів.

Перший етап установки укосів

По периметру укосів набиваються дерев'яні рейки. Для фіксації використовуються шурупи 95 мм. Рейки потрібно розміщувати так, щоб вони не виступали за рівень стін. Щоб підготувати поверхню стіни повинні чином, використовується перфоратор і дриль. Для того, щоб укоси вийшли ідеально рівними, потрібно виконати вертикальне кріплення рей до стіни, вирівняне по рівню.

В кінці першого етапу одержуємо наступне:

Набивка деревянных реек 1

Набивка деревянных реек 2

Другий етап установки укосів

По зовнішньому краю самого вікна набивається П-подібна смуга. Для кріплення використовуються саморізи-клопи. В жолоб цієї смуги і буде вставлена смуга укосу. Стик П-подібних смуг повинен мати можливість розташувати пластик під усіма необхідними кутами, тому в разі перетину П-подібних смуг слід частково зрізати кути за допомогою ножа, забезпечивши з внутрішньої сторони гладкий і рівний стик.

Установка П-образных пластиковых полос

Третій етап установки укосів

На даному етапі відбувається монтаж F-образної смуги.

Подготовка F-образной полосы

Паз даної смужки розташовується навпроти вже встановленого паза П-образної смуги. У решті частини, розташованої вище віконного отвору, зрізається F-паз.

Робиться це тому, що верхня частина F-смуг розташовуються внапуск.

Монтаж F-образных полос

Після стикування зайві частини F-смуг видаляються ножицями по металу.

Стыковка F-образных полос

Кріпиться дана смуга до дерев'яної реї за допомогою будівельного степлера. Кріплення відбувається найближчій до дерева частини F-образного кінця.

Крепление F-образных полос

Цей спосіб зручний тим, що позбавляє від необхідності підклеювати шпалери навколо вікна. F-образна смуга закриває всі дефекти.

Четвертий етап установки укосів

Виробляємо установку пластику в пази і одночасно закладаємо шар вати. На даному етапі дуже важливо заміряти пластик максимально точно.

Установка пластика в пазы

Результат выполнения откосов окон своими руками

Існує одна хитрість. Якщо стики не виходить зробити ідеальними, то їх можна затерти за допомогою білого силікону.

Ось і все, укоси пластикових вікон своїми руками виконані. Сподіваємося, що дана інформація допоможе вам в реалізації укосів своїми руками.

Монтаж откосов пластиковых окон

Відео

Щоб ви краще зрозуміли хід даної роботи, пропонуємо вам переглянути відеосюжет.

Читайте також: