Отмостка навколо будинку своїми руками

17.01.2021
30 360
Admin

Отмостка вокруг дома своими руками

  1. Види вимощення
  2. Як зробити вимощення навколо будинку
  3. Отмостка з армованих плит
  4. Відео

Вимощення будівлі застосовується для будівель різного призначення - житлових, виробничих, торгових та інше. Отмостка дозволяє відводити поверхневі води від фундаменту, тим самим захищаючи його від згубного впливу вологи. Отмостка - смуга, шириною від 0,6 до 1,2 метра, яка примикає до фундаменту або цоколя будівлі. Часто створюють ухил, приблизно у 10%, яка і дозволяє відводити воду.

Пристрій вимощення навколо будинку передбачає визначення не тільки декоративних побажань власників будинку, але і визначення окремих особливостей (ширини, влаштування шарів та інше) у зв'язку з геологічними умовами ділянки, на якій розташована будівля, деяких планувальних рішень і спиратися на особливості облаштування водостоку дахів. В той час, як зовнішня обробка вимощення - це вибір, який ґрунтується виключно на зовнішніх характеристиках, оскільки покриття конструкції вимощення може бути різним.

Види вимощення

Виды отмостки

Найбільш часто в процесі будівництва індивідуальних дачних будинків або садиб, в якості матеріалу для створення вимощення використовується м'ята глина з товщиною близько 10-15 сентиментів, яку укладають тверде покриття. Глина грає роль гідроізолятор і бездоганно відводить поверхневі води від фундаменту та стін будівлі. Зовнішнє покриття знову ж таки використовується різне.

Найбільш дешева вимощення будинку своїми руками припускає використання щебінки, яка укладається з утрамбовуванням.

У тому випадку, якщо водостік з дахів не організований, то з'явиться необхідність регулярного виправлення поверхні вимощення. Ця потреба виникне через те що вода, що стікає по всій поверхні схилу даху, а не по жолобах, буде вимивати щебінку.

Більш дорогим варіантом, а, відповідно, і більш надійним є використання поверх утрамбованого щебеню цементного розчину. Таким чином, як і в минулому випадку, створюється шар утрамбованої щебінки, яка згодом заливають заздалегідь приготовленим розчином. Це дозволяє істотно збільшити рівень захисту стін і фундаменту будинку від поверхневих вод, а також полегшить ваш догляд за самим будинком.

І нарешті, найбільш якісний і капітальний варіант - монолітна плита. Передбачає використання монолітної бетонної плити товщиною близько 6-8 сантиметрів, яка й відіграє роль вимощення.

Даний випадок не підійде для грунтів насичених водою і глинистих грунтів. Іноді забудовники не враховують ці особливості, і тоді власникам нового будинку доводиться в досить скорому часі латати з'являються дірки, і постійно ремонтувати існуючу конструкцію.

Існує ще один, найбільш сучасний варіант, який передбачає використання армованих плит, створених на основі цементно-піщаного розчину. Ви можете самостійно виготовити такі плити.

Як зробити вимощення навколо будинку

Как сделать отмостку вокруг дома

Оптимальними розмірами армованих пескоцементных плит є габарити 60 см на 60 см. Для того що б їх виготовити, для початку створюється опалубка, бажано одночасно зробити опалубку на два елемента з висотою 3 см, яка і стане остаточною товщиною нашої плити. Бортики опалубки врізаються один в одного і притискаються один до одного таким чином, щоб надалі дану опалубку можна було максимально просто розібрати.

Для того, щоб вимощення мала найбільш оптимальні характеристики, плити слід армувати. Це робиться за допомогою невеликого каркаса, який створить необхідний рівень міцності плити навіть при товщині всього лише 3 див. Крім того, такі «нутрощі» дозволяють заощадити близько 50% витрачається піску і цементу. В процесі армування можна використовувати практично будь армосетку з розміром осередку, починаючи від 80 мм.

Чим менше цей параметр, тим більше міцності і жорсткості сітка додасть плит.

Якщо у вас немає під рукою такий сітки, то цей елемент можна замінити простими консервними банками. Для цього з їх боковин необхідно нарізати смужки шириною близько 8-10 міліметрів і з'єднати їх між собою. Також для армування можна використовувати сталевий трос, але дріт попередньо варто обпалити і очистити від залишків масла і ізоляції.

Після того як опалубка готова, можна приступати до безпосереднього виготовлення плит. Для цього підстави опалубки укладаємо поліетиленову плівку. Для того щоб вода краще відходила, бажано створити ідеально рівну поверхню з мінімальною кількістю складок. Потім опалубка заливається на дві третини всієї висоти заздалегідь підготовленим цементно-піщаним розчином. Після цього укладається армасітка, після чого розчин доливають до кінця.

Для того, щоб процес схоплювання пройшов швидше, поверхня плитки можна вкрити мішковиною або ж більш простими варіантами - скошеною травою або сіном.

Після того, як плити остаточно просохли (не менше 3-4 днів), можна знімати з них опалубку.

Отмостка з армованих плит

Отмостка из армированных плит

Отмостка навколо будинку своїми руками з використанням спеціальних піщано-цементних армованих плит є незамінним способом захисту будівлі від фундаменту в тих випадках, коли водостік даху не організований, адже в таких випадках досить часто створюються промоїни на поверхні вимощення, особливо у весняний час танення снігу або ж у період осінніх дощів. Використання таких піщано-цементних плит дозволяє прожити набагато довше без виникнення такого роду труднощів, адже єдина особливість в їх використанні - це необхідність періодично перекладати плити з поворотом на 90 градусів.

Важливою особливістю пескоцементых плит є можливість їх декорування. Так, при бажанні, у розчин можна додавати барвники різних кольорів, отримавши різнокольорові плити.

Безумовно, при бажанні можна використовувати і інші способи декорування вимощення. Так, вимощення навколо будинку тротуарною плиткою стане досить оригінальним і водночас вигідним способом додання вашого дому шикарного зовнішнього вигляду. Завдяки тому, що така плитка має досить високий коефіцієнт міцності й довговічності, її використання дозволяє істотно продовжити термін експлуатації вимощення і поліпшити водовідштовхувальні характеристики. Важливою характеристикою такого способу вимощення є можливість створення не тільки красивою поверхні даного захисного елемента фундаменту будинку, але і відмінні характеристики використовуваного матеріалу. Тому вимощення навколо будинку плиткою використовується все частіше і частіше.

На питання «як правильно зробити вимощення будинку?» правильно відповісти досить складно. Адже навіть досвідчені будівельники помиляються при виборі того або іншого способу. Тут важливо враховувати безліч деталей: не тільки зовнішній вигляд і фінансову сторону, але і особливості геологічної розташування ділянки, на якій побудований будинок, особливості ґрунтів, наявність організованого водостоку та інше.

Відео

Розібратися в технології будівництва вимощення вам допоможе наступний відеоматеріал:

Рекомендуємо до прочитання:

Читайте також: