Опалення гаража своїми руками

17.01.2021
3 860
Admin

Отопление гаража своими руками

  1. Теплоізоляція гаража
  2. Опалення гаража від загальної системи
  3. Автономна система
  4. Електричне опалення
  5. Печі

У багатьох початківців автолюбителів виникає подив і законне питання: навіщо воно взагалі потрібне, це опалення гаража, якщо ніхто в ньому не більше 15 хвилин в день? Адже для того, щоб завести і прогріти машину цього часу цілком достатньо. А для її ремонту і технічного обслуговування є автосервіс!

Бувалі автомобілісти дадуть відповідь на це зустрічним питанням: а ви пробували завести машину, особливо - дизель, особливо, в бак якого залита не європейська солярка, особливо - на морозі в 30 градусів і особливо, якщо акумулятор вже не зовсім новий? І будуть повністю праві, якщо порадять спробувати. Не заводиться вона!

Для того, щоб автомобіль «почував» себе добре в зимовий час, необхідно утримувати його при температурі мінімум +5 °C. Так і сідати, чесно кажучи, в незамороженный автомобіль набагато приємніше, і скла від паморозі чистити не треба, і двері вільно відкриваються без всяких дорогих спреїв. Задля свого комфорту людина здатна на багато чого, так чому б не виконати опалення гаража своїми руками, вибравши один із запропонованих нижче способів?

Теплоізоляція гаража

Теплоизоляция гаража

Для всіх видів опалення гаража необхідні підготовчі будівельно-ремонтні роботи, які полягають в монтажі теплоізоляції. Для цього можна використовувати пінополіуретан (пінопласт). Їм обробляються стіни, бажано - зовні, а при відповідній конструкції - і ворота гаража. Листи пінопласту фіксуються на стінах за допомогою спеціального будівельного клею. Для гарантії можна додатково закріпити їх саморізами та пластмасовими довгими дюбелями з дуже широким капелюшком (вони застосовуються спеціально для пінопласту). Поверх наклеюється сітка, а потім поверхню стіни обштукатурюється. Дах гаража утеплюється шаром керамзиту (20 см), поверх якого заливається цементно-піщана стяжка. Теплоізоляція необхідна для того, щоб уникнути утворення конденсату, який призводить до передчасної корозії кузова автомобіля.

Опалення гаража від загальної системи

Отопление гаража от общей системы

Найбільш простий спосіб опалити гараж - це встановити у ньому радіатор і підключити його до опалювальної системи будинку. Він виконаємо в тому випадку, якщо будівлі знаходяться на відстані не более20 мдруг від одного і якщо потужності котла достатньо для додаткового приміщення. Радіатор установлюється на відстані не менее20 см від підлоги. Для підключення використовують металопластикові труби диаметром16 мм. Ділянку траси, що знаходиться зовні, необхідно розташувати у виритій нижче точки промерзання траншеї, а самі труби ретельно обмотати теплоізолятором.

Автономна система

Автономная система

При бажанні і фінансових можливостях ідеальним рішенням опалення гаража стане автономна система. Для цього необхідно до гаражу підвести газ, встановити одноконтурний котел і підключити його до радіаторів. Всі роботи з підключення котла і підведенні газопроводу виконуються авторизованими фахівцями. Своїми руками в цьому випадку допускається лише встановлення опалювальної системи, що включає труби і радіатори. В автономних системах доцільно замість води використовувати розчин антифризу, це запобігти замерзання труб і радіатора, у разі, якщо опалення не буде включено кілька днів.

Електричне опалення

Электрическое отопление

Одним з найпопулярніших видів опалення гаража є використання електроприладів, які в даний час пропонує ринок в необмеженій кількості. Це:

  • олійні каміни;
  • тепловентилятори всіх видів - спіральні, керамічні і т. д.;
  • теплові гармати;

і багато інших.

Єдиний, але суттєвий недолік такого рішення - це щомісячна фактура за електроенергію. Встановивши в гаражі електричний обігрівач, можна включати його тільки на ніч, коли морози особливо сильні, щоб вранці у гаражі було не так холодно.

При використанні електричних обігрівачів необхідні дотримання умов пожежної безпеки.

Печі

Печи для отопления

На зміну знаменитим буржуйкам вже давно прийшли сучасні печі, які носять симпатичне назву «булер'ян». Сьогодні на російському ринку присутній кілька видів таких печей, що працюють на твердому паливі, конструкція яких розрахована на примусову конвекцію. Умільці-кулібіни подібний булерьян можуть виготовити і самостійно, ознайомившись для цього з моделями, наявними в продажі.

Особливо пильну увагу потрібно приділити монтажу печі та димаря. Установка булерьян проводиться з обов'язковим дотриманням всіх норм пожежної безпеки. Стіни навколо печі закладаються азбестовим полотном, яке покривається оцинкованою бляхою, а сама піч розташовується на відстані не менше півметра від дерев'яних і легкозаймистих деталей і конструкцій. Для димоходу ця відстань повинна бути, як мінімум 20 див.

Читайте також: