Паркетна дошка або паркет: що вибрати?

17.01.2021
1 379
Admin

Паркетная доска или паркет - что выбрать

  1. Порівняльна характеристика

Сучасне суспільство при виборі підлогового покриття віддає перевагу натуральність, екологічність і традиційності, тим самим підвищуючи попит на паркет і паркетну дошку. Ці матеріали є близькими «родичами» і мають певну схожість. Разом з тим між ними є істотні відмінності, що і породжує чергову дилему щодо того, на що варто зупинити свій вибір?

Структура паркетної дошки виглядає наступним чином:

Структура паркетной доски

Порівняльна характеристика

Сравнительная характеристика

Сказати однозначно, що краще, паркетна дошка або паркет, складно. Адже обидва матеріали мають свої характерні особливості, а у кожного покупця свої переваги і вимоги. Тому, відповідаючи на це питання, необхідно порівняти між собою обидва покриття:

  1. Вартість паркетної дошки значно нижче вартості паркету, що обумовлено в першу чергу її тришаровою структурою. Верхній шар дошки складає 4-5 мм і виготовляється з цінного дерева. Середній шар складається з шпону сосни або ялин. Нижній шар виконує функцію захисту дошки від вологи. Паркет Мейстер традиційно виготовляють з деревини листяних порід середньої і високої твердості, що забезпечує тривалий, практично вічний термін експлуатації готового підлозі. Незважаючи на різницю у структурі, паркетна дошка особливо не програє паркету по міцності і довговічності. Як правило, вона здатна служити 20-25 років, а при належному догляді навіть до 50 років.
  2. Паркетна дошка в порівнянні з паркетом вкладається значно простіше. Це можливо завдяки використаним у виробництві замкових систем, запозиченим у ламінованого покриття. Монтаж паркетної дошки не вимагає особливих професійних навичок. Його цілком можна здійснити і самостійно без допомоги високооплачуваного майстра.
  3. Покриття з паркетної дошки не вимагає додаткової обробки. Про це подбав виробник. При укладанні паркету необхідно фінішне циклование, шліфування і лакування декількома шарами лаку.
  4. Паркет вимагає більш уважного і навіть особливого догляду, притому як обслуговування паркетної дошки значно простіше.
  5. Демонтаж паркетної дошки не призводить до втрати якості. Його можна виконувати неодноразово. У випадку з паркетом такий варіант неможливий. Тому якщо ви вирішите переїжджати або захочете зняти пів на час ремонтних робіт у приміщенні, у випадку з паркетом це призведе до пошкодження матеріалу.
  6. За асортиментом кольорів паркетна дошка значно поступається паркету.

Підвівши підсумки, можна сказати, що паркетна дошка в плані співвідношення ціни і якості - оптимальний варіант. Якщо ж ви вирішите купити паркет в СПБ, то це благородне покриття при правильному догляді прослужить вам довше, але і коштувати, відповідно, буде дорожче.

Паркетная доска в интерьере

Паркетная доска

Художественный паркет

Красивый паркет

Читайте також: