Як вибрати лак паркетний

17.01.2021
1 040
Admin

Паркетный клей и паркетный лак

  1. Паркетний клей
  2. Паркетний лак

Якщо Ви зважилися на паркет, то вам слід знати, що це задоволення не з дешевих, тому потрібно ретельно узгодити всі деталі з паркетним робіт з майстром. Аж до укладання договору, де будуть вказані всі витратні матеріали, що відповідають стандарту DIN. Фірма заявляє, що працює з самими гарними матеріалами - наприклад, застосовує для укладання клей Uzin або лак Bona, але не знають що таке DIN? Тоді ці «специ» не знають, що не на весь паркетний клей ясен можна приклеювати. В техніці паркетних робіт безліч секретів, що кращі з кращих бережуть їх для себе, інакше конкуренти обженуть. Однак деякі секрети відомі. Якщо ці секрети знає майстер, то в такому разі будьте впевнені, що ваш паркетна підлога прослужить довгий час.

Паркетний клей

Паркетный клей

Перед тим, як укладати паркет на клей його витримують не менше двох тижнів у приміщенні при температурі приблизно 20°С і вологості 45-60. Ті ж кліматичні умови витримують на час усіх робіт з укладання паркету. Найкращі в екологічному сенсі клеї на основі води - але вони ж і найбільш небезпечні для ряду порід дерева. Ясен, бук, фруктові сорти і береза миттєво вбирають воду з клею, у зв'язку з цим планки навіть після шліфування не будуть виглядати ідеально. Але вода проникає у дерево не тільки з клею. На момент, коли укладається паркет, основа підлоги повинна мати вологість не менше 5 відсотків. Норматив DIN 18560 говорить про обов'язкове покритті бетону ізолюючим матеріалом (наприклад, вологостійкою фанерою). Майте на увазі, що кожен сантиметр стяжки просихає приблизно сім днів. Після укладання фанери повинна відбутися технологічна пауза, яка триває п'ять днів. Слід знати, що якщо клей на основі води хоча б один раз піддався замерзання, то склеювати він буде погано. В умовах СНД (взимку) краще взяти клеї на розчинниках. Кращими показниками міцності і еластичності мають: закордонні - клей Uzin і Bona, російські - КСК-4 і Примус. Після укладання на клей паркетних дощок повинна бути витримана, в обов'язковому порядку, технологічна пауза. Клей повинен встигнути схопитися за цей час, а дерево пройти остаточну деформацію, яка ліквідується за рахунок шліфовки. Зазвичай пауза регламентується виробником залежно від виду клею.

Паркетний лак

Паркетный лак

Ще більш обережно треба підходити до техніки фінальної обробки і вибору. Інший раз навіть висока якість лаку Bona або Uzin здатне забезпечити довговічність вашого покриття, якщо лак технологічно завдано невірно. Наприклад, час між нанесенням шарів і їх число: до «шагренеобразной» деформації лаку призводить нанесення нового шару на ще не висохлий (інакше кажучи, він швидко сколется при малому навантаженні), а два товстих шару прослужать дещо менше, ніж сім тонких. Перший шар лаку слід сушити довше за інших - навіть на два дні довше, ніж просить виробник. Лаки на водній основі теорії не можуть деформувати дерево (навіть чутливе), адже воно захищається грунтовкою. Будь-яка партія паркетного лаку від відомих світових виробників добре тестується на предмет еластичності і зносостійкості. Але у всіх виробників різні тести, тому знайти стандартизовані цифри на етикетці неможливо, а саме поняття «зносостійкості» у всіх різне. Вибираючи лак краще слідувати зазначенням приміщень, під які даний лак призначений (наприклад, для передпокоїв, спортзалів, громадських місць). Слід враховувати, що деякі різновиди лаків так сказати «спалюють» поверхню дерева, при цьому надаючи йому вершковий або жовтуватий відтінок.

Паркет из бука

Паркет из ореха

Паркет в теплых тонах

Читайте також: