Патіо на дачі своїми руками

17.01.2021
7 986
Admin

Патио на даче своими руками

  1. Вибираємо місце
  2. Планування
  3. Матеріали і технологія будівництва
  4. Патіо на дачі, фото:

Спочатку патіо було продовженням будинку - кімнатою без даху. Його батьківщина - сонячна Іспанія. Ідея пристрою мощених відкритих майданчиків для відпочинку біля будинку привернула увагу жителів інших держав. Зазнаючи природні зміни, вона дійшла до Росії. Пристрій патіо на дачі своїми руками стає все більш популярним. Причому ділянку для нього може бути обраний поруч з будинком або в будь-якому іншому місці.

Вибираємо місце

Выбираем место для патио

Перш, ніж вибрати місце для будівництва патіо, слід визначитися з його функціональністю. Це може бути ділянка в тіні дерев, де добре читати, приймати гостей. Якщо планується поєднання його з майданчиком для барбекю, то слід вибрати місце, віддалене від садових дерев, чагарників.

Крім того, за умови невеликої площі дачної ділянки патіо може нести додаткові функціональні навантаження - служити місцем для сушіння фруктів, грибів. Також тут можна натягнути білизняні мотузки.

Мета визначає місце. Так як патіо - майданчик для відпочинку, вигляд з її території повинен бути привабливим - квітники, водойма.

Все-таки історично патіо - це продовження будинку, тому краще, якщо воно буде пов'язане з ним. Такий підхід допоможе візуально збільшити житлову площу. А розташована на ньому меблі, світильники, вазони з квітами допоможуть у створенні ілюзії «кімнати». При визначенні місцезнаходження нового споруди слід взяти до уваги зростання дерев.

Форма майданчика може бути і традиційно прямокутної, будь-який інший. Можливо пристрій внутрішнього дворика, має химерні контури своїх кордонів.

Розмір вибирається в залежності від розміру дачної ділянки. Можна спорудити своїми руками крихітне патіо на дачі, площею близько 4-х кв. м. «Стінами» будуть чагарники, перголи.

Планування

Планирование патио

Визначившись з місцем і функціями нової споруди можна приступати до створення докладного його плану.

Крім розмірів патіо необхідно визначити можливість підведення до нього освітлення, водопостачання. Також пристрій як декоративних, так і функціональних елементів. Наприклад, решітка з дерева, обвита рослинами приховає непривабливість дворових будівель, захистить від сонця і вітру. Слід передбачити можливість натягування тенту під час дощу. Можна встановити над майданчиком навіс за принципом «грибка» над дитячою пісочницею.

Матеріали і технологія будівництва

Патіо можна мостити цеглою, тротуарною плиткою, залити бетоном або спорудити дерев'яний настил. Щоб не було калюж, поверхня майданчика повинна мати невеликий ухил від стіни будинку.

Незалежно від типу обраного матеріалу перші етапи робіт однакові. Спочатку слід провести розмітку території. Зазначити місцезнаходження стовпів, світильників, опори для «грибка» і інших елементів, що вимагають фундаментального кріплення.

З розмічені ділянки зрізається родючий шар грунту на глибину фундаменту - близько 15 див.

Фундамент для патио

Одночасно вирішується питання підведення електрики та води. При підземній проводки кабелю родючий шар грунту краще зрізати акуратними прямокутниками. В цьому випадку по закінченні робіт дерен укладається назад. Такий підхід завдасть мінімальні пошкодження газону.

Труби системи водопостачання повинні укладатися на глибину не менше 1,5 м. Можливе влаштування зовнішнього водопроводу. В цьому випадку його необхідно демонтувати з настанням холодів. Можна перекривши подачу води просто залишити відкритими всі запірні пристрої, що знаходяться на вулиці.

Майданчик, звільнена від грунту, вирівнюється, ретельно очищається від корінців і трамбується. Можна додатково обробити її гербіцидами. Потім насипається 10 див. щебеню, 5 див. крупного піску. По контуру обов'язково викладається бордюр, він попередить «розповзання» патіо.

  • Дерево. Використовується пиломатеріал, оброблений вологозахисними складами. Після укладання необхідно провести додаткову обробку антисептиками.
  • Камінь. Укладається або сухим способом, або на розчин.

Укладка плитки в патио

Укладання може бути звичайною, віялової, мозаїчної. В залежності від розміру майданчика можливе використання декількох матеріалів, створення дворівневої поверхні.

Існує безліч варіантів пристрою патіо на дачі своїми руками - поради дизайнерів, майстрів. Головне, що слід врахувати - особливості вашої ділянки, ваші особисті уподобання і смаки, а також дотримання будівельних технологій.

Патіо на дачі, фото:

Патио с кованной мебелью

Патио на даче с печью

Патио на терасе с зонтиками

Патио в восточном стиле

Патио в саду с деревянным полом

Дизайн патио с плетеной мебелью

Читайте також: