Піролізна піч своїми руками

17.01.2021
8 261
Admin

Пиролизная печь своими руками

 1. Основні переваги і недоліки піролізних печей
 2. Технологічний процес
 3. Установка печі піролізної
 4. Відео

Що це за піролізна піч, для чого вона потрібна, з чого і як її зробити? Піролізна піч своїми руками буде коштувати набагато дешевше своїх "побратимів", так і практичний досвід щодо її виконання в майбутньому вам не завадить. Отже, почнемо по порядку.

Піролізні печі знаходять все більше використання для заміських будинків, дач, приватних будинків, тобто там, де відсутня центральна газова магістраль та центральне опалення. Обігріває вона приміщення за допомогою нагрівання повітря, тобто повітряним шляхом.

Піроліз - це технологічний процес часткової газифікації, в результаті якого застосовується паливо (кам'яне вугілля, деревні відходи, кокс, дрова, пеллети, буре вугілля, паливні брикети) за рахунок нагрівання розкладається і згоряє. Отже, отриманий газ із палива спалюється і в результаті відбувається обігрів приміщення.

Основні переваги і недоліки піролізних печей

Преимущества пиролизной печи

Переваги

 • Економна витрата пального. Така піч може працювати тривалий час при одній закладці палива, тому використовується менша кількість сировини, економія доходить практично до 25%. В результаті отримуємо великий (понад 80%) ККД, який можна регулювати.
 • Такі печі пожежобезпечні і екологічно чисті.
 • Вироблення кіптяви мінімальна, тому значно рідше потрібно очищати їх від попелу і сажі.
 • Застосовувати дрова можна будь-якої вологості.
 • Така піч є теплоаккумулятором.
 • Для переробки деревини достатньо буде 500 градусів.
 • У такій печі можна утилізувати відходи деревної промисловості, гуми і полімерів.
 • Практично відсутня викид шкідливих речовин в навколишнє середовище.
 • Легкість в обслуговуванні, немає необхідності в постійному спостереженні за процесом горіння.
 • Піролізні печі довговічні і надійні.

Недоліки

 • Утворення великої кількості конденсату в трубі з-за низької температури відвідних газів. Виведення цього конденсату відбувається за допомогою спеціального накопичувача. Конденсат потім з цього накопичувача знову подається в зону горіння або відводиться через зливний пристрій.
 • Необхідна ретельна теплоізоляція труби, так як при дуже низьких температурах можливе замерзання конденсату в трубі, що проведе до зменшення її перерізу.

Технологічний процес

Работа пиролизной печи

Принцип процесу роботи піролізної печі такий же, як і у котла, так звана "суха перегонка". Паливо завантажуємо в секцію завантаження і підпалюємо. Потім закриваємо дверцята і вмикаємо вентилятор. При температурі від 200 до 800 градусів сухе паливо при нестачі кисню розкладається на піролізний газ і деревне кокс. Потім цей газ, при високій температурі змішуючись з киснем, створює процес горіння. Дим, що утворюється при взаємодії газу з вуглецем, що не містить практично шкідливих хімічних сполук. При цьому процесі виділяється тепло, яке йде на додаткову просушування і підігрів застосовуваного палива і повітря.

Установка печі піролізної

Пиролизная печь из кирпича

Для виготовлення печі потужністю 25 Квт, яка зможе обігріти приміщення до 60 м2 необхідно:

 • 400 шт. керамічної повнотілої цегли маркою від 150 до 250;
 • 100 шт. шамотної цегли;
 • металевий лист (6000х1500х4 мм);
 • 3 шт. чавунних колосників;
 • вентилятор (300 Вт) для наддуву;
 • дверцята для піддувала і топки;
 • терморегулятор важільний.

Всю площу периметра піролізної печі викладаємо з керамічної цегли (повинен бути цілим і без тріщин), а внутрішні перегородки з шамотної. Розчин, який застосовується для кладки, готує з глини і чистого піску.

Вентилятор для печи

Робимо топливник з керамічної або шамотної цегли. Краще звичайно з шамотної, так як він довговічніше і може витримувати великі температури при горінні палива. Топливник розділений на дві секції - це завантажувальна або газифікуючі секція (для пиролизации застосовуваного палива) і секція для згоряння, вірніше для догорання виділених при піролізі газів. Для кращого згорання летких речовин у секцію для згоряння подається вторинний повітря, а первинний проходить зверху вниз.

Встановлюємо чавунні решітки колосникові у топливник з зазором, так як при нагріванні вони розширюються.

Закріплюють топкові дверцята за допомогою спеціальних "вух" з дроту або листової сталі.

Установка пиролизной печи

Монтуємо дверцята для регулювання подачі повітря і для очищення печі від золи, а також пічні засувки, якими регулюємо тягу в печі.

Встановлюємо вентилятор для примусової тяги, так як конструкція топки володіє великим аеродинамічним опором.

Такі прекрасні характеристики змусять багатьох задуматися про те, а чи може бути зроблена піролізна піч своїми руками. Абсолютно ніяких труднощів для виготовлення таких печей немає, і не може бути.

Відео

Пропонуємо вам переглянути сюжет, присвячений виготовлення металевої піролізної печі.

Читайте також: