Печі барбекю своїми руками

17.01.2021
10 132
Admin

Печь барбекю

 1. Підстава для печі барбекю
 2. Простий і практичний варіант барбекю
 3. Піч барбекю: фото
 4. Відео

Майже кожен присадибна ділянка, на якому вже завершено (або підходить до кінця) будівництво будинку, має невелику зону відпочинку. При цьому, щоб забезпечити собі не тільки комфортне проведення часу, але і відносно безпечний (в частині використання різних вогнищ для приготування їжі у дворі будинку), прийнято встановлювати в них печі барбекю для приготування м'яса, птиці і риби.

Розмір і форма таких печей залежить від двох факторів:

 • наймаєте ви професіонала, щоб він створив цю піч, або віддаєте перевагу зробити піч барбекю своїми руками;
 • від ваших фінансових можливостей, так як в будь-якому з описаних вище варіантів вам все ж доведеться купувати для створення печі якісні будівельні матеріали.

Підстава для печі барбекю

Піч барбекю - це досить важка конструкція, для якої потрібно пристрій бетонної площадки-фундаменту. Так як зазвичай печі встановлюють прямо в зоні відпочинку, то в якості підстави можна використовувати ту ж забетонований поверхню, що і для всієї зони відпочинку, якщо, звичайно, вона проармирована і має товщину не менше 15 див. В іншому випадку частина бетонного майданчика під вагою печі барбекю може елементарно «відколотися».

Фундамент печи барбекю

Зверніть особливу увагу на зовнішній вигляд печі. Він повинен гармонійно вписуватися в навколишній простір, так як барбекю - це не просто один із способів приготування їжі на свіжому повітрі, але й постійний елемент вашого присадибної ділянки (після того, як ви складете печі барбекю своїми руками, перенести їх на інше місце вже буде не можна).

Кладку печі барбекю своїми руками слід виконувати в точній відповідності з кресленнями обраної конструкції. Їх можна знайти в інтернеті або книги відповідної тематики.

Простий і практичний варіант барбекю

Простой и практичный вариант барбекю

Варіант зручною печі барбекю включає в себе топкову частину, стіс, дві стільниці, умивальник і дах:

Якщо ви вже вибрали місце для печі на забетонованому майданчику для відпочинку (або зробили основа-фундамент) під барбекю, можна закупити необхідні матеріали:

 • звичайні газосилікатні блоки - 15 штук;
 • якісний пічної цегла 150 штук;
 • глина - 6-8 відер;
 • цемент - 1 мішок;
 • річковий середньозернистий пісок, ретельно промитий і просіяний;
 • камені для облицювання печі.

Схема печи барбекю

Підготуйте інструменти:

 • звичайну лопату;
 • молоток каменяра;
 • кельма;
 • десятилітрові відра - 2 шт;
 • дві бочки по 90-100 літрів (в них зручно розмочувати глину);
 • ящик (цебер) для цементно-піщаного розчину;
 • сито (для установки його на ящик і проціджування глиняного розчину).

Приготуйте глиняний розчин: візьміть шість відер глини (червоної), подрібніть її і помістіть в бочку, заливши її водою доверху. Через тиждень ретельно перемішайте глину з водою до утворення однорідної маси. Склад по консистенції має нагадувати кисіль. Потім візьміть два відра глиняної суміші і вилийте їх, користуючись ситом, ящик для приготування розчину. Додайте туди ж 2 відра піску, приблизно 1 літр цементу. Ретельно все перемішайте до отримання однорідної середньої консистенції.

Кладка печи барбекю

Не забудьте перевірити готовий розчин на придатність його використання для кладки печі барбекю своїми руками: наберіть трохи розчину краєм кельні, потім нахиліть його приблизно на 45 градусів. Розчин повинен сповзти з кельми, не залишивши на ньому свого залишку.

Приготуйте цементно-піщаний розчин: пропорція піску до цементу - 3:1.

З блоків (газосилікатних) викладіть на цементно-піщаному розчині п'єдестал для барбекю з відкритою нішею для дров (стесом). Його висота - не більше 70 див. Така оптимальна висота для приготування їжі в барбекю людьми будь-якого зростання. Розмір дровітні повинен вміщати запас дров на 2-3 топки.

Приступайте до будівництва топкової частини (у формі горизонтальної літери «П»):

 • викладіть основу в два ряди цегли на глиняному розчині (кладіть цеглини уздовж печі так, щоб їх краї на 1/3 виступали вперед - це необхідно для облицювання барбекю натуральним каменем);
 • піч (її фасадну частину) можна викласти у вигляді прямокутника або у вигляді арки (для неї спочатку зробіть форму арки з дощок, а цеглу доведеться подтесать у вигляді клину); приблизний розмір топкової частини барбекю: по ширині - від 5 до 7 цеглин, в глибину - 3 цегли.

Димар також виконується з пічних цегли на глиняному розчині (при цьому цеглу кладуть плазом один на одного). Не забудьте вставити засувку і вивести невеликий вигин по задній стінці («зуб»), щоб поліпшити тягу.

Збоку від топкової частини і дровітню зробіть з газосилікатних блоків на цементно-піщаному розчині прямокутну конструкцію з нішею для раковини (до якої необхідно або підвести гарячу воду, або зробити із зворотного боку барбекю ніші з дверцятами для установки в них відер з водою - вони будуть нагріватися при топці печі). Не забудьте про каналізацію.

По боках барбекю викладіть стільниці з блоків. Їх також можна зробити і з інших матеріалів - дерева або бетону, облицювавши його потім керамічною плиткою. Під поверхнею стільниці можна влаштувати шафка для всяких кухонних дрібниць, забезпечивши його дверцятами.

По кутах всієї конструкції печі барбекю в процесі її зведення закладіть вертикальні труби, які стануть каркасом даху. Димар дахом закривати не можна, а її дерев'яні елементи не повинні доходити до нього на 10-15 див. Ще краще, якщо дахом буде накрита вся площадка для відпочинку (включаючи місце перед барбекю), щоб можна було поставити під нею стіл і стільці. Дах повинна мати невеликий ухил для стоку дощових вод у бік, протилежний місцю установки печі барбекю.

Облицюйте готову піч барбекю каменем, підведіть освітлення та встановіть розетку.

Для зручності використання зробіть прямокутний металевий ящик для вугілля і для шампурів (встановіть його в топкову частину печі).

Не топіть готову піч барбекю протягом перших трьох-п'яти днів після закінчення робіт (інакше конструкція розтріснеться). Чистити піч краще після кожного використання.

В якості палива можна використовувати колоди з дровітні, деревне вугілля з дуба або берези (продається в магазинах). А ось сосна і ялина при горінні можуть виділяти неприємний запах.

Піч барбекю: фото

Печь барбекю с задней стенкой

Печь барбекю из кирпича с каменной облицовкой

Отделка печи из натурального камня

Чертеж печи барбекю

Відео

Пропонуємо вашій увазі сюжет, присвячений будівництву печі барбекю.

Читайте також: