Перегородка з гіпсокартону своїми руками

17.01.2021
5 421
Admin

Перегородки из гипсокартона своими руками

 1. Перевага гіпсокартонових перегородок
 2. Поетапне будівництво перегородок
 3. Перегородки з гіпсокартону фото:

Іноді, виникає гостра необхідність оперативно розділити приміщення на кілька частин, що мають невелику площу. Допомогти в цьому зможе установка перегородок. Можна сміливо стверджувати, що робота ця досить проста і виконати її під силу одній людині. В даному випадку ви цілком можете розраховувати на подвійну вигоду. По-перше, ви значно економите на будівельних послугах, а по-друге отримуєте величезне задоволення від власноруч виконаної роботи. Розберемо, як робити перегородки з гіпсокартону (найбільш пристосованого для цих операцій матеріалу).

Перевага гіпсокартонових перегородок

Гипоскартонная перегородка володіє поруч істотних плюсів, з яких виділимо наступні:

 • Мале монтажне час.
 • Дуже мала маса.
 • По закінченні інсталяційного процесу ви отримуєте ідеальні поверхні, відмінно пристосовані для обробки.
 • Прекрасні звукоізоляційні показники.
 • Стійкість до вогню.
 • Можливість встановлювати в перегородках приховані комунікації.

Поетапне будівництво перегородок

Всі роботи з гіпсокартоном потрібно планувати вже після того, як виконано будівництво, але перед тим, як починати фінальну обробку поверхні підлоги. Не можна робити перегородки з гіпсокартону, якщо повітря в приміщенні має температуру менше десятка градусів Цельсія. Отже, складемо список етапів, що описує, як будується перегородка з гіпсокартону:

 1. Виконання розмітки.
 2. Здійснюється монтаж направляючих профілів для гіпсокартону.
 3. Здійснюється монтаж стійок для гіпсокартону.
 4. Здійснюється укладання ізоляційного шару в порожнинах перегородки.
 5. Здійснюється обшивка другої сторони створеної перегородки.

Схема устройства перегородок из гипсокартона

Розмітка перегородок

Разметка перегородок

Розмітка для майбутніх перегородок повинна виконуватися на поверхні підлоги, після чого, за допомогою схилу, переноситься на поверхні стелі та стін. Якщо стієчний або напрямний профілі знаходяться в безпосередньому контакті з будівельними конструкціями, то слід обклеїти їх спеціальної еластичною стрічкою, що забезпечує звукоізоляцію. Інший спосіб вирішити ситуацію - нанести на прилеглі частини герметик з силікону.

Монтаж профілів

Монтаж профилей своими руками

Монтувати профілі з металу можна не тільки у вигляді одинарного або подвійного каркаса, але і як подвійний каркас, всередині якого передбачається приміщення для проведення різноманітних комунікацій. Цікаво, що метал у каркасі цілком може бути замінений і звичайною деревиною.

Каркас на основі металу збирається з направляючих профілів, кріплення яких відбувається до стелі і підлозі. Також застосовуються й профільні стійкові. Напрямні профілі здатні вирішити відразу 2 завдання: є напрямними для стоєчних профілів і дозволяють прокладати у каркасі перемички.

Закріплюються профілі по заздалегідь виконаної розмітці, а кріпильними елементами є звичайні дюбелі. Інтервал між дюбелями не повинен бути вище 100 сантиметрів, а мінімальна їх кількість обмежена трьома. Подібним чином можна кріпити та стієчні профілі.

Разом з роботами по монтажу каркасу проводяться операції по установці дверного полотна. Для цього, на місці дверного отвору потрібно встановити посилені стієчні профілі, які додатково закріплюються за допомогою кутиків.

Обшивка каркаса

Обшивка каркаса листами гипсокартона

Коли всі роботи з каркаса виконані, можна починати його обшивку. Підготовлені і якісно оброблені гіпсокартонні листи встановлюються по вертикалі і закріплюються за допомогою міцних саморізів. Стежте, щоб крайки гіпсокартонних листів ідеально прилягали один до одного. Пам'ятайте, що закручувати саморізи потрібно під ідеальним кутом в 90 градусів. Капелюшок шурупа має на міліметр увійти в гіпсокартонний лист. З'єднання листів обов'язково має проходити по лінії встановленого профілю. Якщо зробити це неможливо, слід встановити додаткові перемички, за яким і проводити з'єднання. Після обшивки порожнини шурупів і стиків заравниваются шпаклівкою.

Шпаклевка гипсокартонных перегородок

Розмірковуючи, як робити перегородки з гіпсокартону своїми руками, не можна не торкнутися і встановлення ізолятора. Приміром, у порожнину між листами можна укласти мінеральну вату, пінополістирол або інший звукоізолятор. Звичайно, потрібно подбати про надійне його кріпленні і також ретельно встановити другий шар гіпсокартону.

Не забувайте, що якщо ви робите перегородку в приміщенні, рівень вологості в якому великий, потрібно купувати спеціальний гіпсокартон, максимально стійкий до подібного впливу.

Перегородки з гіпсокартону фото:

Арочные стенки из гипсокартона

Красивая гипсокартонная перегородка своими руками

Перегородка на этапе установки гипсокартона и светильников

Перегородка из гипсокартона с отверстиями

Перегородки из гипсокартона с подсветкой

Декоративная стенка из гипсокартона

Читайте також: