Перенесення газової труби в квартирі

17.01.2021
3 389
Admin

Перенос газовой трубы в квартире

 1. Правила перенесення труб
 2. Порядок виконання робіт

Важко уявити сучасне житло без наявності в ньому газу. Введення газу в будинок і підключення його до приладів неможливо без труб. Саме вони з'єднують головну магістраль з квартирою і її побутовими приладами.

Газ в доме

Причиною заміни газових труб може бути їх технічна несправність, перепланування кухні або незручне розташування труб для встановлення кухонних меблів.

Процес заміни не представляє особливої складності, але повинен виконуватися тільки фахівцями зі спеціальним допуском і тільки після дозволу відповідних служб.

Правила перенесення труб

Плануючи перенесення газової труби потрібно знати:

 • Прокладати газову трубу в житловій кімнаті не можна.
 • Неприпустима прокладання газових труб в шахтах вентиляції.
 • Заборонено ховати труби за обшивкою, крім як у випадку обшивки легкознімними конструкціями.
 • Неприпустимо перетин газовими трубами віконних і дверних прорізів.
 • Якщо газова труба і електричний кабель будуть йти паралельно, то відстань між кабелем і трубою не можна робити менше 25 см. А відстань від електричного розподільного щита до труб становити не менше 50см.

Требования к переносу газовой трубы

 • З'єднання газопроводу закріплюються жорстко.
 • Відстань між трубою газопроводу та іншим технологічним обладнанням має забезпечувати зручність огляду і ремонту. Труби в приміщенні повинні розташовуватися над підлогою на висоті 2, 20м. Якщо вони заізольовані, то така відстань має вважатися до низу заизолированной труби.
 • Газопроводи в квартирах монтуються на висоті вхідних штуцерів газових приладів відкрито. Не можна прокладати трубу газопроводу по підлозі, поверх плінтусів, під раковинами і мийками.

Порядок виконання робіт

Процесс переноса газовых труб

Для перенесення або заміни труби необхідно буде провести ряд робіт. Починати потрібно з узгодження з організацією, що займається питаннями газопостачання за місцем проживання.

Після того, як буде написана заява, на будинок буде спрямований фахівець газової служби для огляду. Він визначить допустимість здійснення в даній ситуації перенесення або заміни труби. Якщо це можливо, то він проведе всі необхідні виміри та розрахунки. На їх основі буде складено кошторис і, при необхідності, новий технічний план приміщення, який буде відображати всі тонкощі нового розміщення газопроводу.

Після проведення процедури погодження організація направить майстрів для виконання необхідного обсягу робіт. Заміна або перенесення газової труби в квартирі проводяться найчастіше в такій послідовності:

 • Перекривається основний кран, яким газ надходить в квартиру.
 • Робиться продувка газопроводу для повного видалення залишків газу, що скупчився в трубах.
 • Відрізається замінний ділянку труби, а отвір ретельно заварюється.
 • Потім за допомогою дриля в основній трубі свердлиться отвір в тому місці, куди планується перемістити трубу.

Работа по переносу газовой трубы

 • До зробленого отвору приварюється один кінець відрізка труби.
 • На іншому кінці привареними шматка труби встановлюється перекриває кран. Для більш герметичного з'єднання крана і труби використовується підмотка клоччям з фарбою або спеціальна ущільнювальна стрічка.

Уплотнительная лента

 • Після установки крана здійснюється отводка до плити. Якщо є інші газові прилади, то і до них теж. Газова плита і колонка підключаються за допомогою гнучкого шланга довжиною до 2м.
 • Кріплення труби до стіни здійснюється за допомогою кронштейнів або хомутів. Відстань між кріпильними деталями робиться згідно з правилами СНИП за номером 2.04.12-86.
 • Монтаж труби газопроводу проводиться під 3-х% ухилом системи. Якщо в приміщенні є лічильник, то ухил повинен йти від нього.
 • Відкривається основний кран, яким газ надходить у будинок.
 • Потім проводиться перевірка нової установки.
Перед тим, як підключається система до роботи, проводиться ретельна перевірка всіх вузлів і з'єднань на наявність витоку газу в газопроводі. Це обов'язкова вимога, необхідне для забезпечення безпечної експлуатації.

Процедура перевірки проводиться за допомогою мильного розчину. За допомогою мила та води готується мильний розчин і пензликом наноситься на всі з'єднання газової труби. Якщо після нанесення розчину з'являються мильні бульбашки, то це говорить про те, що з'єднання виконано неякісно і потрібно переробка стику.

Після завершення роботи фахівці складають офіційний акт із зазначенням всіх особливостей проведених робіт у відповідності з усіма необхідними вимогами.

Всі зміни, що відбулися в системі газопроводу, повинні бути обов'язково відображені в новому паспорті приміщення.

Грамотна прокладання газових труб, виконана фахівцями, - запорука безаварійної роботи системи газ забезпечення та відсутність нарікань з боку перевіряючих органів.

Читайте також: