Пісочниця своїми руками

17.01.2021
9 356
Admin

Песочница своими руками

  1. Виготовлення пісочниці
  2. Особливості конструкції

Звичайна дерев'яна пісочниця є в наші дні найбільш підходящим для більшості проживають за містом сімейств варіантом оформлення дитячих ігрових майданчиків, облаштованих на відкритих просторах сучасних заміських будинків.

При вирішенні питання про те, як зробити пісочницю на дачі і при виборі місця під неї слід виходити з того, щоб діти завжди знаходилися в полі зору кого-небудь з дорослих, а також того, щоб майданчик не засмічувалася листям і пташиним послідом, тобто розташовувалася подалі від дерев.

Після вибору підходящого для дитячих ігор ділянки необхідно розчистити це місце від трави і розмітити його згідно з обраним вами розмірами майбутньої пісочниці.

При визначенні розмірів пісочниці виходять, як правило, з тієї кількості дітвори, яка буде грати на ній. Типовий варіант виготовлення пісочниць припускає споруду з деревного матеріалу квадратної конструкції правильної форми зі стороною 2,5 - 3 м, заповненої піском, обсяг якого становить близько 2 м3. В якості вихідного матеріалу для будівництва використовуються зазвичай стругані соснові дошки товщиною близько 25 - 30 мм.

Виготовлення пісочниці

Изготовление песочницы

Для спорудження пісочниці своїми руками необхідно зробити наступне:

Перш за все, з соснових дощок збиваємо чотири щита заданої довжини і шириною близько 40 див. На обраному місці розмічаємо правильний квадрат з розмірами сторін дещо більшими, ніж розміри пісочниці, а потім по периметру цього квадрата знімаємо шар рослинного ґрунту на глибину 8 - 10 див.

Після цього по кутах квадрата викопуємо ями для опорних стійок глибиною близько 40 див. Стійки необхідно прибивати до розташованих один навпроти одного щитів таким чином, щоб їх верхній зріз розташовувалася врівень з верхнім краєм дошки.

Вся конструкція з чотирьох щитів зі стійками монтується на підготовленому майданчику таким чином, щоб усі стійки розташувалися у виритих ямах. При цьому щити прибивають до стійок і збиваються між собою за допомогою цвяхів або кріпляться шурупами.

Довжина цвяхів повинна вибиратися з урахуванням того, щоб після заколачивания вони кілька виступали назовні, що дозволить вам загнути їх кінці. Після скріплення конструкції з щитів і стояків необхідно виставити її в горизонтальній площині (це робиться, як правило, «на око») і потім засипати ями з розміщеними в них стійками.

Перед розміщенням стійок рекомендується розкріпити їх спочатку (розклинити) в ямах за допомогою великих каменів, а вже потім засипати ґрунтом і добре утрамбувати. По кутах отриманого споруди (ящика) зверху прибивають дошки розміром близько метра, які збільшують жорсткість всієї конструкції в цілому і можуть служити одночасно і лавками для сидіння і невеликими майданчиками для гри.

Особливості конструкції

Після закріплення каркаса пісочниці на дно її слід укласти гравій, який використовується в якості підкладки (основи), а вже потім засипати пісок. Для засипки слід використовувати добре просушений, дрібний добірний пісок, а дошки, з яких збивається конструкція, повинні бути рівними і гладкими, що виключають можливість ушкодження про них. Крім того, рекомендується обробити дошки спеціальним складом, що запобігає гниттю дерева під впливом вологи. Кількість засипається піску визначається, як правило, розмірами отриманої конструкції.

За необхідності, а також при наявності необхідного матеріалу дана конструкція може бути доповнена навісом, що захищає дітей від різних неприємностей і незручностей.

Навес для песочницы

Читайте також: