Плитка для ванної кімнати

17.01.2021
4 079
Admin

Плитка для ванной

 1. Види плитки
 2. Вибираємо виробника плитки в ванну кімнату
 3. Плитка в інтер'єрі ванних кімнат, фото:

Ремонт у ванній неможливо уявити собі без покупки плитки. Але як, не будучи майстром будівельної справи, розібратися в тому, яку саме слід придбати плитку для ванної, яким вимогам вона повинна відповідати? Отже, плитка для вологого приміщення (а ванна кімната - саме таке приміщення) повинна:

 • бути стійкою до температурних перепадів;
 • слабо поглинати водяні пари і воду, тобто мати малу пористість;
 • бути стійким до агресивних хімічних речовин (миючих засобів);
 • мати якісну глазур, бути стійким до вицвітання;
 • підлогова плитка не повинна бути тонше 9 мм, настінна - 6 мм.

Додаткові вимоги пред'являються до підлогової плитки для ванної. Вона повинна:

 • витримувати навантаження на вигин, адже, коли ми наступаємо на неї, ми прикладаємо досить велике навантаження, пропорційну масі нашого тіла;
 • мати трохи шорстку поверхню, т. к. у ванній кімнаті на підлозі буває вода, і на гладкій поверхні є ризик посковзнутися, впасти і отримати травму;
 • бути стійкою до стирання і дії абразивних матеріалів, адже на підлозі нерідко буває пісок, який, потрапляючи під взуття, дряпає глазур.

Види плитки

Класифікацій цього оздоблювального матеріалу існує досить багато. По призначенню розрізняють наступні види:

 • Настінна плитка. У неї порівняно м'яка структура, це дозволяє досить легко її різати, що важливо для якісної підгонки плитки до країв стін і вирізки отворів для сантехніки.

Настенная плитка

 • Підлогова плитка для ванної. У порівнянні з настінної, у неї менша ступінь водопоглинання, її структура більш щільна, вона більш стійка до стирання, менш слизька.

Напольная плитка для ванной

Зараз стало модним настінну і підлогову плитку, доповненої оригінальними декоративними елементами, купувати в єдиній колекції. Кожна така колекція витримана в загальній колірній гаммі, має загальну тематику і прикрашена однаковими візерунками. За типом і методу виготовлення плитка у ванну кімнату буває наступних видів:

 • Пресована (екструдована). Вважається, що у цієї плитки більш рівна поверхня і більш суворі розміри. На ділі ж екструзія дозволяє отримати зразки різної геометричної форми, та емальовані, і немає. Нанесений на плитку шар скла відмінно захищає її від проникнення вологи і міцно закріплює на поверхні будь-який малюнок.

Экструдированная плитка

 • Бикоттура - емальована керамічна плитка, перенесла згідно технології подвійний випал, матова або глянсова, досить тонка і тому легка. Однак вона пориста, тому по міцності дещо поступається іншим видам плитки. Застосовують її у сухих внутрішніх приміщеннях, так як частинки пилу можуть зіпсувати її бездоганну поверхню.
 • Фаянс - керамічний пресована плитка подвійного випалення з щільною основою, частіше білої. Покривається глазур'ю (прозорою або непрозорою). Фаянс за складом, так і за технологією виробництва схожий з порцеляною.

Фаянсовая плитка

 • Майоліка - плитка з кольоровою основою, пресована, яскравий малюнок тут наноситься на глазур. Вона має м'які округлі форми, міцна, проте досить пориста. Тому у ванній її кладуть досить рідко.

Майолика

 • Керамічний граніт - цей матеріал по праву стоїть осібно від інших виробів з кераміки. У нього складний склад і така ж складна технологія виробництва, завдяки яким керамограніт виходить ударостійким і стійким до стирання. Це матеріал, що має дуже низьке водопоглинання, не реагує ні на температурні перепади, ні на морози; не вицвітає.

Купуючи плитку для ванної, необхідно звернути увагу і на матеріал, з якого її виготовили. Від матеріалу багато в чому залежать експлуатаційні властивості плитки і, звичайно, її вартість. Отже, плитка у ванну кімнату може бути:

 • Керамічна - мабуть, найбільш популярна у росіян. Її відрізняють відмінна міцність, зносостійкість, вологостійкість, що дозволяє тривалий термін експлуатувати її у ванній кімнаті.

Керамическая плитка

 • Скляна. Відрізняється така плитка зовнішньою привабливістю, гігієнічністю, а також простотою у догляді. Важливо й те, що скло - вогнетривкий матеріал. Мабуть, єдиний недолік такого виробу - крихкість. Скляну плитку у ванній кімнаті все-таки краще використовувати детально, як оригінальне додавання до інших видів облицювання.

Стеклянная плитка

 • Мозаїчна. Це свого роду елітна різновид керамічної і скляної плитки, відрізняється тим, що вироби виконані у вигляді маленьких квадратів. Плитка мозаїка для ванної міцна, тому довговічна, прекрасно підходить для реалізації творчих ідей щодо створення ексклюзивних інтер'єрів у ванних кімнатах.

Мозаичная плитка

 • Порцеляновий. Така плитка досить дорога, проте для цього є причини: вона має щільну текстуру і високу механічну міцність. Це відмінної якості підлогова плитка для ванної. Вона не глазируется, при цьому полірування надає їй додаткову привабливість.

Фарфоровая плитка

 • Кам'яна. Оригінальним дизайнерським рішенням для ванної є кам'яна плитка (за умови, що господарі квартири можуть дозволити собі таку розкіш). Така плитка дуже міцна, практично не піддається зносу. Це, безсумнівно, гарантує багаторічну її експлуатацію.

Вибираємо виробника плитки в ванну кімнату

На жаль, не всі покупці при виборі матеріалів для обробки і ремонту звертають увагу на виробника товару. А це насправді дуже важливо, адже існує чимало компаній, які просто не прагнуть випускати якісний товар. Покупець, придбавши таку продукцію, дуже швидко розчаровується не тільки в плитці, в ремонті в цілому. Сьогодні у світі чимало хороших постачальників плитки для ванної, які з повагою ставляться до свого споживача і випускають дійсно якісний товар.

Іспанська плитка. Це, без перебільшення, елітний товар, багато років підтримував свій статус. Вона виробляється з глини червоних і білих сортів і повністю відповідає всім вищевказаним вимогам. Серед великого асортименту іспанської плитки покупець неодмінно зустріне товар від виробників Aparisi, Novogres, Pamesa, Ceramica. Оздоблення ванної таким матеріалом відбувається швидко за рахунок його високої якості.

Испанская плитка

Італійська плитка. Ще один дуже якісний товар. Безсумнівно, виробники Італії заслуговують пари добрих слів. Їх обробний матеріал за ціною цілком доступний середнього класу росіян. Виготовляється він із складових самого високої якості, серед яких і біла глина, що закуповується виробниками в Україні. У нашій країні популярні постачальники Valverde, Saloni і Tilegres. Вони випускають високоякісну плитку, виготовлену із застосуванням новітніх технологій, в тому числі і плитку мозаїку для ванної.

Итальянская плитка

Турецька плитка. Цей обробний матеріал популярний у всьому світі завдяки своїй хорошій якості і досить прийнятною вартістю. На сьогоднішній день компанія Kalebodur виробляє близько 50% обсягу всієї турецької плитки. Виробник використовує тільки екологічні матеріали.

Турецкая плитка

Литовська плитка. Відверто кажучи, її не назвеш дуже якісною, однак плитку з Литви давно і з успіхом використовують багато російські підприємства, які цінують її за хорошу зносостійкість, морозостійкість і прийнятні ціни.

Литовская плитка

Плитка зі Словаччини. Найбільш відомий на світовому ринку бренд Gres випускає плитку сучасного дизайну і досить високої якості, при цьому недорогу.

Російська плитка. Дуже хотілося б розповісти про надзвичайно високій її якості, щоб викликати у читача непереборне бажання купити плитку для ванної вітчизняного виробника, однак не варто перебільшувати її достоїнств. Але будемо справедливі - і серед виробників товарів Росії зустрічаються цілком гідні серії плитки для ванної з досить пристойними показниками якості.

Российская плитка

Плитка у ванну, вибрана зі знанням справи, служить вірою і правдою багато років!

Плитка в інтер'єрі ванних кімнат, фото:

Перламутровая плитка в ванной комнате

Плитка в ванной оливкового цвета

Сочетание плитки в ванной

Мозаичная плитка

Мозаика в интерьере ванной

Соседство плитки разных цветов

Читайте також: