Чому гудуть водопровідні труби

17.01.2021
2 175
Admin

Почему гудят водопроводные трубы

  1. Як виявити причину гула у водопровідній системі
  2. Усунення та профілактика гудіння в трубах
  3. Відео

Дуже часте явище в багатоповерхових житлових будинках - це іноді виникає шум у трубах у вигляді неприємного гудіння.

Найпоширеніша причина гула в трубах - бракована прокладка смесителя або вентиля. Потік води в комунікаціях входить в резонанс з цим самим гумовим кільцем, в результаті ми чуємо дуже неприємне гудіння. Найскладнішим у цій ситуації є пошук квартири, в якій стоїть ця сама неякісна прокладка, з-за якої чується шум у трубах.

Причина гула труб

Интервальность шуму може бути двох видів:

  • Постійний гул - коли у водопровідній системі існує різниця в тиску холодного і гарячого потоку у водопровідних стояках. Особливо такого роду явище має місце в старих будинках. Саме дане нерівність напору переганяє воду з одного стояка в інший. Потік проходить через несправний змішувач в якійсь квартирі житлового будинку і в результаті ми чуємо неприємний стугонливий звук. Пошук та подальша заміна несправного змішувача або його ремонт не дають потрібного ефекту. Гудіння може початися в такій квартирі, і таке може тривати цілу вічність. Боротися з цим явищем можна тільки шляхом пошуку і самої бракованої прокладки з наступною заміною на справну. Тим самим можна позбутися від неприємного гудіння.
  • Тимчасовий гул. З ефектом тимчасового гула трохи простіше. Дане явище виникає через відкриття водопровідного вентиля з несправною прокладкою, при цьому відразу ж чується неприємний звук, по якому без проблем можна обчислити несправність.

Також іншою причиною шуму в комунікаціях є заростання їх внутрішніх стінок різними вапняковими відкладеннями. При цьому недугу у звужених ділянках труби утворюється сильний потік води, в результаті чого відбувається невелика вібрація і неприємний гул.

Як виявити причину гула у водопровідній системі

Поиск источника гула

Щоб визначити, чому гудуть водопровідні труби, необхідно виконати наступні дії з комунікаційної водною системою.

Повністю закрити відсікаючі вентилі від холодної та гарячої води і прислухатися: не йде гул у трубах. Дану маніпуляцію необхідно проробляти в усіх наявних квартирах житлового будинку поки шум у комунікаціях не зникне. Якщо в якійсь квартирі закриття вентилів зникло гудіння, значить, джерело проблеми знайдений.

Как обнаружить причину гула

Але такого роду пошук методом виключення може не дати жодних результатів.

Крім перекривають кранів у квартирах існує головний вентиль в підвалі для перекриття всього стояка, який теж може бути причиною неприємного гудіння. Тому потрібно не забувати враховувати і цей варіант при пошуку несправності.

Якщо все ж причина гула в підвальному приміщенні, то усунути його буде дуже складно. Впоратися з цим завданням може тільки кваліфікований сантехнік. Адже потрібно буде оглянути кожен з численних вентилів комунікаційної системи підвалу.

Усунення та профілактика гудіння в трубах

Профилактика гудения

Причиною шуму в трубах служать тільки старі вентиля, які мають полуоборотную систему або кранбуксу. На сьогоднішній день на ринку сантехнічних виробів з'явилися так звані кульові крани і одноважільного. При їх установці можна забути про гудениях в трубах, так як вони не оснащені гумовими прокладками на відміну від старих подібних зразків саме які і є причиною всіляких шумів.

Якщо ж все-таки у вас стоять старі крани з прокладками, то для усунення гула в трубах варто просто демонтувати кран буксу і провести їх подальшу заміну. Визначити яка саме гумка бракована, дуже просто: вона просто буде бовтатися, і мати пошарпаний вигляд.

Відео

Дані відеосюжети допоможуть вам краще зрозуміти, як діяти у разі гула труб. Історії реальних людей тут.

Читайте також: