Чому енергозберігаюча лампа блимає

17.01.2021
2 706
Admin

Почему мигает энергосберегающая лампа

  1. Природа виникнення мерехтіння
  2. Перша причина
  3. Усунення першої причини
  4. Друга причина
  5. Третя причина
  6. Відео

Енергозберігаючі лампочки поступово входять у повсякденне життя і витісняють «лампи Ілліча». Про переваги цих джерел світла можна писати багато і довго, але нас цікавить зовсім інший аспект.

Іноді при вимкненому вимикачі енергозберігаюча лампа починає блимати. Досить часто люди стикаються з цією проблемою, тому ми зараз спробуємо відповісти на питання, чому блимає енергозберігаюча лампа.

Природа виникнення мерехтіння

Проходячи через запобіжник, напруга 220V подається на світлодіодний міст, вбудований у виріб. Ця додаткова деталь допомагає перетворити змінну напругу на постійне (з певною пульсацією). Щоб усунути цей недолік, встановлюються спеціальні фільтруючі конденсатори. Так от, саме вони і є причиною мигання, але давайте по порядку.

Перша причина

Основною причиною, чому блимає енергозберігаюча лампочка, є підсвічування, для якої можуть використовувати світлодіод або ж неонова лампа. Не варто, мабуть, нагадувати, що підсвічувати вимикач необхідно для того, щоб ми легко знаходили його вночі.

Выключатель с подсветкой

Неважливо, яке джерело світла використовується для підсвічування, але він підключається паралельно контакту вимикача. І неонова лампа, і навіть світлодіод в цьому ланцюзі мають певний опір. Так, світлодіодне підсвічування має опір, рівний 100 кОм і потужність 1 Вт, тоді як у неонової ці ж показники рівні 500-1000 кОм і 0,5-1 Вт відповідно.

При включенні світла все напруга йде прямо на лампу, а при вимиканні струм йде спочатку на світлодіод, з якого він слід на опір і тільки після цього на лампочку. Щоправда, кількість струму невелике, але його вистачає для зарядки фільтруючого конденсатора, про який ми вже говорили.

Соединение лампы и подсветки

Коли конденсатор заряджається до потрібної межі, він запалює енергозберігаючу лампу, але його заряду вистачає ненадовго, тому світіння триває лише кілька секунд. Потім все повторюється.

Вирішити проблему миготіння можна, просто замінивши люмінесцентну лампу "лампочкою Ілліча", але не всі хочуть повертатися до них, тому будемо шукати інші можливості виправити неполадку.

Усунення першої причини

Устранение первой причины мигания

  1. Відключення підсвічування. Для усунення миготіння необхідно відключити підсвічування вимикача, розірвавши ланцюг. Таке рішення проблеми дозволить припинити надходження струму на фільтруючий конденсатор.
  2. Додавання лампи розжарювання. Додавання в ланцюг лампи розжарювання невеликої потужності також допоможе вирішити проблему. У такому разі весь зайвий струм буде направлятися на нагрівання нитки, що запобігти зарядку фільтруючого конденсатора і миготіння лампи.
  3. Створення додаткового опору. Якщо люстра розрахована тільки на одну лампочку, то необхідно додати опір в 50 кОм і потужністю 2 Вт, паяти яке в схему потрібно паралельно енергозберігаючої лампи. Такий хитрий хід допомагає зімітувати лампу наколювання.
  4. Установка вимикачів без підсвічування.

Друга причина

Указатель напряжения

Причиною миготіння може стати і неправильний електромонтаж, тобто, при виключенні світла розривається нуль, а не фаза. Перевірити, чи дійсно це є причиною, можна і самостійно, використовуючи покажчик напруги або електровимірювальних кліщів. Також сюди можна віднести і стан проводки, тому що витік струму теж може стати причиною миготіння лампи.

Третя причина

Неякісна продукція також може викликати миготіння лампи. Зараз багато підробок, не відповідних ГОСТ, тому при покупці енергозберігаючої лампи обов'язково перевіряйте її.

Постійне мерехтіння лампи зменшує термін її служби, тому варто вчасно усунути проблему, щоб забезпечити нормальне функціонування виробу.

Відео

Щоб причиною миготіння не стало погане якість виробу, вам потрібно навчитися вибирати енергозберігаючі лампи. Пропонуємо вам відеоролик, присвячений проблемі.

Читайте також: