Чому скрипить ламінат

17.01.2021
2 843
Admin

Почему скрипит ламинат

 1. Основа під ламінат виконано неякісно
 2. Поверхні погано очищені від піску і сміття
 3. Перепади вологості і температури
 4. Порушення технології укладання ламінату
 5. Залишкова напруга в замках
 6. Використання неякісного матеріалу
 7. Рішення проблеми

Навіть таке високотехнологічне і зручний у монтажі підлогове покриття як ламінат може створити чимало проблем в експлуатації. Однією з найпоширеніших і викликають найбільше роздратування є скрип підлоги. Не з'ясувавши точно, в яких місцях і чому скрипить ламінат, виправити дану ситуацію нереально.

Взагалі-то заздалегідь передбачити поведінку ламінату після укладання не беруться навіть дуже досвідчені фахівці. Іноді дуже недорогий матеріал ідеально лягає на досить погано підготовлену основу і служить без будь-яких проблем протягом тривалого часу. А буває так, що і підлоги підготовлені правильно, і технологія монтажу дотримана, і ламінат не з найдешевших, а в процесі експлуатації виникає той хрускіт, то якісь клацання, а то і противний скрип, і виявити реальну причину подібних звуків найчастіше дуже непросто. І все ж, чому скрипить ламінат?

Основа під ламінат виконано неякісно

Некачественное основание

Вимоги, що пред'являються до основи під ламінат, досить високі. Воно повинно бути:

 • максимально рівним і гладким;
 • досить міцним;
 • сухим;
 • ідеально чистим.

Якщо основа під підлогове покриття підготовлена погано, має нерівності і виїмки, то ламінат буде скрипіти, причому практично завжди в одних і тих же місцях, так як над виїмками він буде провисати і прогинатися під вагою проходить по кімнаті людини, видаючи при цьому характерні звуки.

Неровность на полу

У разі погано вирівняного підстави занадто товста підкладка може значно погіршити ситуацію, так як замість згладжування нерівностей підлоги вона лише додає амплітуди руху ламелей і тим самим посилює їх скрип.

Великі проблеми може створити недостатньо міцна і якісна стяжка. Під навантаженням вона буде кришитися і обсипатися, видаючи неприємні скрипучі звуки. Щоб цього уникнути, використовуються спеціальні грунтовки, які наносяться поверх стяжки.

Поверхні погано очищені від піску і сміття

Відсутність будівельного сміття, часток піску і пилу на поверхнях є одним з основних умов якісного укладання ламінату. Потрапивши під підкладку або між ламелями, частинки забруднень видають при ходьбі неприємні скрипучі звуки. Якщо ламінат досить якісний, то з часом піщинки і частинки сміття розітруться і скрип припиниться, однак вони можуть серйозно пошкодити замки, що скріплюють між собою окремі дошки.

Подготовка поверхности к укладке ламината

При укладанні ламінату особливу увагу слід приділити чистоті поверхонь:

 • ретельно за допомогою пилососа прибрати пісок і сміття з підстави та підкладки;
 • добре очистити ламелі від пилу та сторонніх частинок;
 • розпилювати ламінат за межами приміщення, де проводиться його укладання.

Перепади вологості і температури

Перепады влажности и температуры

Ламінат, як багатошаровий матеріал, досить гостро реагує на перепади вологості і температур, тому його за кілька днів до кладки заносять у приміщення, щоб він встиг пристосуватися до його мікроклімату і зрівнятися з ним по вологості. При зміні параметрів середовища ламінат видає характерні хрусткі і скрипучі звуки, причому не в окремих місцях, а по всій поверхні. З часом підлогове покриття повністю адаптується до мікроклімату приміщення, і проблема скрипу зникне сама собою.

Порушення технології укладання ламінату

Нарушение технологии укладки

До найбільш часто зустрічається порушення технології укладання ламінату, викликає його скрип, можна віднести відсутність зазорів між стінами і підлоговим покриттям. Зазор по периметру приміщення дозволять ламінату злегка розходитися, приймаючи найбільш зручне для нього положення і знімаючи цим напругу з замків. Якщо зазор по периметру відсутня або дуже малий, то розширюючись, ламінат впирається в стіни і жахливо скрипить.

Мінімальна ширина зазору становить 7 мм, однак чим більше площа кімнати, тим більшою повинна бути ширина зазору. У великих приміщеннях зазор між підлоговим покриттям і стінами може досягати 3 см і обмежується тільки шириною плінтусів.

Залишкова напруга в замках

Остаточное напряжение в замках

У перший час після укладання підлогового покриття поскрипування ламінату може бути викликано залишковим напруженням у сполучних замках. Зазвичай воно зникає по мірі адаптації матеріалу під геометрію, мікроклімат і умови експлуатації приміщення. Якщо при укладанні підлогового покриття технологія не порушувалася, були дотримані всі необхідні умови і вимоги, то з часом ламінат приймає оптимальне для себе положення і поскрипування припиняється. Однак якщо через 2-3 місяці після укладання ламінат продовжує скрипіти, то у цієї проблеми зовсім інша причина.

Використання неякісного матеріалу

Найбільш часто проблеми виникають із-за низької якості ламінату, яка не виправити ні ретельною підготовкою підстави, ні дотриманням технології укладання, ні іншими якимись заходами Ламінат все одно буде видавати неприємні скрипучі звуки, і причиною цього є саме погане якість замкових з'єднань. В цьому випадку допомогти може повна заміна підлогового покриття на більш якісний матеріал від перевіреного постачальника.

Рішення проблеми

З'ясувавши, чому скрипить ламінат, можна приступати до усунення проблеми.

Якщо причина скрипу у відсутності зазору по периметру приміщення, то досить зняти плінтуси і підпиляти крайні дошки, створюючи необхідний для дихання ламінату простір. Після цього можна встановити на місце плінтуса і забути про проблему.

Герметик для ламината

Поскрипування в замках можна запобігти з допомогою спеціального герметика, що наноситься на поверхню замків перед замиканням. Набагато складніше позбутися від скрипу, викликаного деформацією дощок із-за нерівностей підлоги або попадання піску і сміття під покриття і у зазори між дошками. В цьому випадку зазвичай доводиться повністю перекладати ламінат, попередньо вирівнюючи основу і ретельно очищаючи його від піску та пилу.

Щоб спростити повторну збірку при демонтажі покриття дошки нумеруються. Для вирівнювання основи найкращим чином підійдуть наливні підлоги. Після схоплювання розчину їх потрібно як слід прогрунтувати, укласти підкладку товщиною до 3-х мм і можна заново монтувати ламінат.

Від скрипу на невеликій ділянці поверхні легко позбутися, не вдаючись до кардинальних заходів. Досить розібрати пів до проблемного місця, знайти виїмку, залити її розчином або прокласти картоном до потрібного рівня. Потім можна відновити підлогове покриття. При повторній укладанні ламінату поверхню підстави, підкладку і кожну дошку слід ретельно очистити від пилу і бруду і тільки після цього приступати до монтажу.

Читайте також: