Чому стукають труби опалення

17.01.2021
2 214
Admin

Почему стучат трубы отопления

  1. Причини стороннього шуму в трубах
  2. Зменшення робочого діаметра системи опалення
  3. Періодичні клацання в трубах

Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то вам часто доводилося чути сторонні звуки, що доносяться з опалювальної системи. Чому ж це відбувається і звідки береться ця "недуга"? Все це в сукупності пов'язано з несправністю систем опалення.

Як правило, обігрівальні водопровідні елементи в багатоквартирних житлових будинках складаються з металу. Даний матеріал є прекрасним провідником сторонніх звуків. Шум у трубах опалення не тільки дратує слух мешканців, але й може стати причиною серйозних аварій в зимовий час року. Тому кожен проживає в багатоквартирному будинку хоч трохи має розібратися в тому, чому стукають труби опалення, щоб постаратися прийняти заходи по їх усуненню.

Причини стороннього шуму в трубах

Причины возникновения шумов

Мабуть, основними факторами даних шумів є:

  • Звуження діаметра труб у зв'язку з утворенням вапняного нальоту на внутрішній стороні.
  • Витік води в самій системі опалення в результаті пробоїн або погано закритих вентилів.
  • Монтаж труб неправильного діаметру і форми.

Для початку при почався гулі в системі опалення потрібно пошукати протечку води. Якщо вам не вдалося знайти витоку, то слід обійти сусідів, можливо, вона є у них.

Не варто забувати про підвал. Зазвичай він і є причиною гудіння труб, так як там пролягають основні комунікаційні системи опалення.

Виявити витік не складе особливої праці. Зазвичай в цьому місці можна спостерігати невелику хмару або іржавий патьок. Але у випадку, якщо труби в підвальному приміщенні мають теплоізоляційний шар, тоді пошук значно ускладниться.

Протечка воды

Після виявлення пробою в системі опалення, його потрібно якомога швидше усунути. Інакше в цьому місці з-за високого тиску труба просто лопне, і ви отримаєте справжній потоп. Якщо ви самостійно не в силах вирішити цю проблему, то необхідно викликати сантехніка. Адже за підвальне приміщення відповідають працівники комунальних служб і це, по суті, їх турбота.

Іноді спочатку сезону опалення сантехніки в елеваторному вузлі ставлять спеціальні шайби, щоб знизити потік гарячої води в цілях економії. В результаті даних дій знижується тиск в опалювальній системі і батареї в житлових квартирах на дотик стають теплими. Деяких мешканців дана обставина не влаштовує, і вони самостійно видаляють ці шайби і в більшості випадків роблять неправильний зварний шов. При підвищенні тиску в системі в даному місці відбувається прорив. З цієї причини в систему опалення потрапляє повітря і в результаті труби починають гудіти.

Не варто самостійно втручатися в налагоджений механізм опалення і в разі, якщо вас щось не влаштовує, написати колективну скаргу у відповідні структури.

Зменшення робочого діаметра системи опалення

Іншою поширеною причиною стороннього шуму є зменшення внутрішнього діаметру труби різними водяними відкладеннями. Для виявлення в якому саме місці утворився затор, необхідно пройтися вздовж системи опалення і спробувати виявити сторонній шум на слух.

Трубы в подвале

У багатоквартирному будинку дане явище найчастіше відбувається у підвальних приміщеннях, так як в даному місці по трубопроводу протікає вода під великим тиском. Звуження проходу внутрішньої частини труби може бути викликано несправністю запірної арматури або неправильної її установкою. Адже із-за цього явища в систему опалення потрапляють сторонні частинки бруду і шлаку, утворюючи вапняковий наліт, в результаті чого в цьому місці знижується прохідність і відповідно підвищується тиск.

Можна спробувати відкрити кран для скидання води, що знаходиться вище місця затору, в результаті чого сторонні частинки може вимити з системи під тиском. Якщо це не допомогло, то необхідно вийшли з ладу вузли комунікацій на нові. Використання в системі опалення запірних кранів кульового типажу вирішують дану проблему, так як з ними рідко відбуваються подібні несправності.

Періодичні клацання в трубах

Дана проблема з'являється в результаті попадання повітря в систему опалення та наявності стороннього сміття. Від цього шуму не допоможе навіть установка хорошій теплоізоляції труб. Зниження температури системи опалення також свідчить про появу повітряних пробок. Для боротьби з цим недугом, найвищій точці будівлі, встановлюються спеціальні крани, призначені для скидання повітря.

Щелчки в трубах

Тому, якщо ви виявили всі вище перераховані симптоми, потрібно піднятися на верхній поверх і попросити сусідів відкрити дані вентилі для того, щоб усунути це неприємне явище. Якщо пророблена процедура не принесла жодних відчутних результатів, то це означає що монтаж труб в системі опалення, був виконаний неправильно. У даній проблемі повинні розбиратися працівники комунальних служб, до яких відноситься ваш житловий будинок.

Читайте також: