Підготовка підлоги для укладання ламінату

17.01.2021
3 126
Admin

Подготовка пола для укладки ламината

 1. Демонтаж старого покриття
 2. Готуємо підлога під ламінат
 3. Підкладка для теплоізоляції

Ламіновані покриття для підлоги завойовують все більш високі позиції в їх використанні, так як відрізняються дуже привабливою ціною в порівнянні з масивною дошкою або штучним паркетом. Крім того, підлоги з ламінату характеризуються:

 • чудовими експлуатаційними якостями;
 • високими естетичними показниками;
 • тривалим терміном служби.

При цьому хочеться відзначити, що останній гарантований тільки за умови правильного укладання, включає і підготовку підстави.

Демонтаж старого покриття

Демонтаж старого покрытия

Демонтажні роботи залежать від того, яким було старе покриття.

 1. Лінолеум, наприклад, знімається дуже просто. Демонтуються плінтуса, а потім металевим шпателем поддевается край лінолеуму і тягнеться вгору. Як правило, він досить легко відходить від стяжки. Труднощі усуваються всі тим же шпателем, їм же счищаются і залишки клею.
 2. Дерев'яна підлога або паркет зняти трохи важче. Його розбирають по місцях з'єднань.
 3. Плитка збивається звичайним молотком і зубилом, можна використовувати і перфоратор зі спеціальним буром. Залишки клею або розчину також знімаються шпателем.

Старе покриття, якщо перепади його висоти не перевищують 3 мм на 1 кв. метр, можна взагалі не знімати, а стелити ламінат прямо на нього.

Готуємо підлога під ламінат

Готовим пол под ламинат

Основа підлоги під ламінат має бути ідеально рівним. Крім того, бажано виконати і ізоляційні роботи. Предварительнаяподготовка підлоги для укладання ламінату, таким чином, зводиться до його вирівнювання і до виконання ізоляційних заходів.

Вирівнюється підлогу заливки стяжки. Для неї можна використовувати спеціальні суміші, які є сьогодні в продажу у великому виборі. Сохне така стяжка 28 днів. Настил підлоги до повного її висихання не рекомендується, оскільки в стяжці протягом цього часу все ще присутня волога.

Якщо перепади статі невеликі (до 2 см), то для стяжки можна використовувати самовирівнюється суміш, терміни її висихання значно менше - від 3 до 15 днів. Перевагою самовирівнюється суміші є можливість налити її дуже тонким шаром - до 2 мм.

Всі роботи по нівелюванню підлоги повинні проводитися при суворому контролі його горизонтальності. Це робиться за допомогою будівельного рівня.

Крім того, компанія Knauf розробила зараз суху стяжку, яка укладається за простій технології:

 • На підлогу насипається керамзит дрібної фракції і добре розрівнюється.
 • Шар керамзиту накривається гипсоволоконными листами.

Такий вид стяжки відрізняється легкою вагою, рівною поверхнею і не вимагає часу для висихання.

Яку б стяжку ви не вибрали, укладати або наливати її необхідно строго по інструкції, нанесеної на упаковку придбаного матеріалу.

Підкладка для теплоізоляції

Подложка для теплоизоляции

Найбільш якісна укладання ламінату виходить «плаваючим способом». Це спеціальна технологія, при якій під ламінат настилається додатковий рулонний матеріал товщиною 2-5 мм, виконує звуко - і теплоізоляцію. Крім того, підкладка буде амортизувати ламінат, що важливо, тому що між ним і стяжкою з часом неодмінно з'явиться якийсь простір, і підлога почне прогинатися.

Спочатку на стяжку стелиться пароізолятор, в якості якого можна використовувати поліетиленову плівку, а вже на неї настилається підкладка. Плівку і підкладку можна скріпити між собою клейкою стрічкою, для того, щоб смуги не зрушили під час роботи по настилу підлоги.

Матеріали для підкладки можуть бути як штучні (Туплекс, пінополістирол, спінений поліетилен), так і натуральні (Парколаг, технічна пробка).

Читайте також: