Підготовка стін до поклейки шпалер

17.01.2021
4 772
Admin

Подготовка стен к поклейке обоев

 1. Підготовка стін під поклейку шпалер
 2. Видалення різних видів плям з поверхні стін
 3. Видалення різних видів фарби з поверхні стін
 4. Видалення з поверхні старих шпалер
 5. Загальні рекомендації

Сьогодні, незважаючи на появу великої кількості нових сучасних матеріалів для фінішної обробки приміщень, шпалери залишаються одним із найбільш використовуваних матеріалів. Провідні вітчизняні і зарубіжні виробники шпалер удосконалюють технології виробництва, залучають до розробки нових видів знаменитих дизайнерів і архітекторів, використовують різні розробки науки, що в підсумку дозволяє підвищити споживчі якості та функціональні властивості шпалер.

Проте, якими б не були сучасними і красивими придбані шпалери, попередня підготовка стін до поклейки шпалер залишається основним етапом, якому необхідно приділити увагу під час проведення ремонтно-оздоблювальних робіт.

Ідеальна основа для обклеювання стін шпалерами - це заздалегідь оштукатурені стіни, з нанесенням підготовчого шару шпаклівки і глибокопроникаючою ґрунтовки. Такі стіни гладкі й рівні, а гіпс шпаклівки і грунтовка створять не поглинаючу поверхню основи, на яку відмінно лягає клей. Слід пам'ятати, що штукатурка і шпаклівка по технології повинні повністю висохнути перед нанесенням шпалер.

При проведенні капітального та косметичного ремонту все складніше: видалення старих шпалер, закладення тріщин, різні плями і патьоки, відколи штукатурки на кутах і в місцях примикання з дверним прорізом, залишки старої фарбування стін і т. д. Всі дефекти перед нанесенням шпалер повинні бути обов'язково усунені.

Підготовка стін під поклейку шпалер

Міцність старої шпаклівки чи фарбування стін можна визначити за допомогою простого тесту. Беремо липку стрічку (звичайний скотч) і притискаємо до стіни. Якщо на поверхні липкої стрічки залишилися фрагменти оздоблення, значить, і шпалерний клей може призвести до відшарування шару, і він навряд чи утримає шпалери, особливо важкі на поверхні стін. Якщо на поверхні стін є шорсткості і невеликі тріщинки, а ви збираєтеся клеїти товсті шпалери під фарбування, то досить зашкурити і загрунтувати поверхню стін. Якщо ви плануєте наклеїти вінілові або паперові шпалери, стіни необхідно зашпаклювати або обклеїти старими газетами, замість вирівнювання. Видимі тріщини в штукатурці стін залежно від їх величини зашпаровують цементним розчином, шпаклівкою або гіпсовою сумішшю. Щілини в стіні закладають сумішшю, а шов зміцнюють скловолокном.

Видалення різних видів плям з поверхні стін

Удаление пятен со стен

Зверніть обов'язково увагу на різні плями на стінах, з'ясуйте причину їх виникнення і тільки після цього приступайте до їх усунення.

 • Плями від грибка. Найчастіше на поверхні стін виступає грибок. Цвіль видна у вигляді сіро-чорних плям і не тільки перебуває на стіні, а йде вглиб неї. Плями цвілі зовні можна побороти неодноразовим нанесенням спеціальних засобів і подальшим нанесенні глибокопроникаючою ґрунтовки. Цвіль зазвичай виникає у вологих місцях і на внутрішній стороні фасадних стін. Тому суттєву допомогу в ефективній боротьбі з цвіллю зможе надати тільки усунення причин її виникнення, тобто т утеплення зовнішніх стін, якісна гідроізоляція. Слід приділити увагу також провітрювання та вентиляції приміщень.
 • Плями, викликані витоком води (водопровідної, дощової). Ці плями можна обробити спеціальним засобом для ізоляції або глибокопроникаючою грунтовкою. Попередньо слід зашкурити стіни перед грунтовкою, і якщо залишилися розмиті борозни або тріщини, обов'язково зашпаклювати їх. Так можна запобігти появі плям на шпалерах, але обов'язково потрібно усунути причину їх появи.
 • Плями від іржі. Часто на стінах проступає іржа від металлокаркаса всередині їх. Такі місця слід обов'язково розкрити, метал зашкурити, прокрити антикорозійним складом і зверху зашпаклювати.

Видалення різних видів фарби з поверхні стін

Удаление различных видов краски с поверхности стен

Стару водоемульсійну фарбу необхідно ретельно змити. Олійну фарбу доведеться очищати шпателем, особливо якщо вона відшаровується. В цьому випадку можна застосувати спеціальний розчин для змивки фарби. Якщо олійна фарба на стінах тримається міцно, можна застосувати спеціальну перехідну грунтовку. Після її нанесення поверхня з глянцевою перетворитися шорстку і шпалери будуть добре кріпиться до стіни. Поверхня стін, покриту лаком, обробляють наждачним папером, для надання їй шорсткості, а потім покриваємо зверху дисперсійної фарбою чи тонким шаром шпаклівки, інакше клей не буде триматися.

Видалення з поверхні старих шпалер

Удаление с поверхности старых обоев

 • Найпростіше знімаються тонкі паперові шпалери. Можна просто рясно намочити стіни теплою водою, почекати 15 хвилин і акуратно зняти смугу шпалер згори вниз. На старі шпалери наносять воду акуратно великою кистю або валиком. В проблемних місцях вдаються до допомоги шпателя.
 • При знятті багатошарових, вінілових шпалер процедура складніша. Для посилення размягчающего дії води можна додати у воду будь-який засіб для миття посуду або спеціальний розчинник для зняття шпалер. Якщо після одного нанесення води старі шпалери не відстають, необхідно повторити процедуру кілька разів.
 • Найдієвіший метод ефективного видалення старих вінілових або флізелінових шпалер - за допомогою пари. У спеціальних приладів є вбудований посудину для теплої води. Перевага такого методу видалення шпалер полягає у високій результативності, що дозволяє заощадити час.

Загальні рекомендації

Після того, як необхідна підготовка стін під обклеювання зроблено, їх потрібно прогрунтувати. В кімнаті при проведенні робіт оптимальна температура під час обклеювання повинна бути 18-20 градусів. При більш низької температури шпалери будуть довго сохнути, а при високій температурі на поверхні шпалер можуть залишитися некрасиві бульбашки, а стики розійдуться. Головне в кліматичному режимі приміщення - уникнення протягів. Зовнішні частини розеток і вимикачів перед обклеюванням шпалер краще зняти заздалегідь, що дасть можливість уникнути проблем з неакуратним вирізанням в шпалерах технологічних отворів. Після повного висихання шпалер вимикачі та розетки монтувати на місце.

Такі нескладні рекомендації дадуть змогу швидко та якісно підготувати стіни до нанесення шпалер.

Читайте також: