Підготовка стін під декоративну штукатурку

17.01.2021
3 466
Admin

Подготовка стен под декоративную штукатурку

  1. Особливості декоративного оздоблення та її головні відмінності від інших матеріалів
  2. Попередні заходи
  3. Робота по підготовці стін
  4. Відео

В останні роки декоративна штукатурка зовнішніх і внутрішніх стін будівлі стала широко затребувана при обробці будівель різного призначення. Споживачів у цьому матеріалі приваблює висока швидкість нанесення і практичність поверхні, велика різноманітність фактур і забарвлень, вологостійкість і механічна стійкість готових покриттів. Як відзначають кваліфіковані фахівці, дуже важливо, щоб якісно і дотриманням технологій була виконана підготовка стін під декоративну штукатурку, з урахуванням особливостей фінішного матеріалу та вихідних умов стану поверхні. Справа в тому, що вся краса і вся естетична привабливість структурної обробки проявляється тільки при відсутності дефектів на стіні.

Особливості декоративного оздоблення та її головні відмінності від інших матеріалів

Особенности декоративной отделки

Декоративна штукатурка є фінішним штрихом всіх ремонтних робіт. Двері і вікна в квартирі повинні бути вже встановлені, укладено підлогове покриття, з приміщень повинні бути винесені всі залишки матеріалів і вивезено будівельне сміття.

Технология подготовки стен под декоративную штукатурку

Технологія підготовки стін до нанесення даного виду обробки кардинально не відрізняється від попередніх робіт перед обклеюванням шпалерами або фарбуванням.

За рахунок своєї багатошаровості і фактурності фінішна штукатурка зможе приховати дрібні, незначні дефекти поверхні. Так що, зовсім ідеально гидка підготовка не потрібна. Головне - щоб були відсутні на стінах перепади по рівню і великі нерівності, поглиблення, відколи й тріщини.

Попередні заходи

До того як почнеться підготовка стін під декоративну штукатурку, необхідно з усіх поверхонь видалити залишки оздоблювальних матеріалів і видимі дефекти. Бажано знепилити підстава промисловим пилососом.

Пылесос для обеспыливания стен

Якщо поверхня відносно рівна, то її слід обов'язково обробити якісної грунтовкою з зміцнюючим ефектом, особливо гіпсокартон і поверхні схильні до осипання. У приміщеннях з підвищеною вологість стіни необхідно обробити ефективним протигрибковим розчином.

Декоративну штукатурку не рекомендується наносити на раніше забарвлені поверхні. Не допускається наявність на поверхні стін масляних плям, які слід обов'язково видалити спеціальним розчинником і промити слабким мильним розчином.

Робота по підготовці стін

Работа по подготовке стен

При виявленні тріщин їх розшивають вручну або використовуючи кутові шліфувальні машини. Кожну тріщину заповнюють ремонтним розчином. При об'ємних, глибоких пошкодженнях заповнення проводять у кілька етапів. Після повного висихання складу виробляють шліфування місця та додаткову грунтовку.

Якщо на стінах після демонтажу попередньої обробки залишилися вибоїни та сколи, їх також вирівнюють в один або кілька шарів, шліфують і грунтують. При значних перепадах поверхні слід скористатися спеціальним шпаклевочным складом. В даний час вітчизняні та зарубіжні виробники пропонують великий перелік високоякісних, швидковисихаючих шпаклівок, з допомогою яких можна вирівнювати стіни з перепадом рівня до 50 мм.

Интерьерная сетка

Щоб надалі уникнути виникнення тріщин на готовому покритті, фахівці ще на стадії підготовки радять використовувати для шпаклівки стін спеціальну інтер'єрну сітку. Обов'язково потрібно враховувати, що для кожного нового шару вирівнюючої шпаклівки слід дати висохнути не менше доби.

Підбираючи для підготовки шпаклівку, слід пам'ятати, що за технологією і будівельним стандартам не можна використовувати фінішні суміші, у яких міститься алебастрова або масляно-клейова основа. Такі склади заважають адгезії матеріалів.

При більш значних дефектах слід використовувати підготовчу, чорнову штукатурку. Однак слід пам'ятати, що термін її висихання може скласти три-чотири тижні. Точний термін вистоювання оштукатурених поверхонь залежить від використовуваних матеріалів, товщини шарів, температури і вологості навколишнього простору. Після повного вистоювання матеріалу основу покривають тонким шаром шпаклівки і дають їй висохнути дві доби.

Черновая штукатурка

Для деяких видів декоративної обробки, наприклад, для венеціанської штукатурки, потрібна ідеально рівна, максимально гладке підставу. Тому готову поверхню слід додатково обробити дрібнозернистою шліфуванням. Після остаточного вирівнювання поверхні її покривають якісним акриловим грунтом.

Акриловая грунтовка

Якісно виконана підготовка стін під декоративну штукатурку стане надійною підставою під високоякісну, довговічну обробку, яка буде служити своїм власникам довгі роки, радуючи їх красивим зовнішнім виглядом і практичністю.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик в тему.

Читайте також: