Фарбування стелі своїми руками

17.01.2021
9 299
Admin

Покраска потолка своими руками

 1. Вибираємо фарбу для покриття стелі
 2. Основні види сучасних фарб
 3. Підготовка до фарбування стелі
 4. Грунтовка стелі
 5. Технологія фарбування стелі
 6. Фарбування поверхні стелі за допомогою пилососа або фарбопульта
 7. Відео

Незважаючи на появу численних сьогодні способів фінішної обробки стелі (ПВХ панелі, натяжні стелі, підвісні системи), традиційна фарбування стелі своїми руками залишається одним з найпопулярніших і економічних варіантів обробки стелі.

Вибираємо фарбу для покриття стелі

Выбираем краску для покрытия потолка

Для фарбування стелі сьогодні рідко хто користується традиційною колись побілкою крейдою або вапном. В даний час сучасні виробники пропонують за доступними цінами величезний вибір різних водоемульсійних фарб, різних за якісними характеристиками і функціональним призначенням. Головною перевагою сучасних фарб є їх безпека, екологічність, відсутність запаху, паропроникність, а невеликі забруднення в процесі експлуатації можна легко усунути.

Основні види сучасних фарб

Основные виды современных красок

 • Акрилові фарби. Найпопулярніші серед водорозчинних фарб. За словами майстрів, для отримання якісного фінішного покриття стелі досить нанести всього два шари акрилової фарби. Покриття буде еластичним, здатним перекривати тріщини в підставі стелі шириною до 1 мм. Акрилові фарби стійкі до забруднення миються.
 • Силікатні фарби. В основному використовуються для фарбування стель у технічних приміщеннях зі складними умовами експлуатації. Захищають приміщення від розвитку мікроорганізмів. Не вимагають додаткового застосування антисептиків перед фарбуванням. Оптимально їх застосування в підвалах, саунах, басейнах, топкових та інших технічних приміщеннях.
 • Силіконові фарби. Мають відмінну паропроникність, утворюють ідеальне покриття, яке не забруднюється, добре сумісні з іншими фарбами при подальшому покритті. Володіють підвищеною еластичністю, можуть перекривати мікротріщини до 2мм. Силіконове покриття не вимагає додаткового нанесення антисептиком. Відносяться до сегмента дорогих фарб.

Витрата фарби для фарбування стелі визначають залежно від її властивостей, і, насамперед, покриваності.

При придбанні фарби слід звертати увагу в першу чергу на показник витрати фарби на 1 кв. м площі стелі, а не на кількість фарби в банці.

Підготовка до фарбування стелі

Подготовка потолка к покраске

Необхідні інструменти та матеріали:

 • валик, який відповідає обраному типу фарби
 • малярна широка кисть
 • вузькі пензлика
 • фарба для стелі
 • спеціальний лоток для фарби
 • спеціальні захисні окуляри
 • кашкет з козирком або захисний шолом
 • спецодяг
 • липка стрічка малярна різної ширини
 • шпатель
 • стрем'янка

Для того щоб правильно пофарбувати стелю, спочатку необхідно ретельно підготувати підставу поверхні. Починають роботи з очищення стелі від старої побілки або фарбування. Всі виступаючі нерівності обробляються шкіркою, невеликі тріщинки, попередньо змочивши їх водою, затирають фінішною шпаклівкою. Великі тріщини на стелі, перед тим як закладати, необхідно дещо розширити, для того щоб суміш, якої буде кріпитися проблемне місце, міг легко проникнути в щілину. Шпаклівка наноситься невеликим шпателем. Поверхня необхідно очистити від пилу, що утворилася в процесі ремонту.

Грунтовка стелі

Перед тим, як пофарбувати стелю фарбою потрібно обов'язково виконати ґрунтовку всій поверхні. Без нанесення грунтовки фарба погано утримуватися на стелі (поверхня швидко вбере з фарби вологу і пересохне, повністю втративши властивості адгезії) і з часом може почати обсипатися. Коли нанесена грунт повністю висохне необхідно пофарбувати самі темні плями. Якщо потрібно гладка високоякісна поверхня, то після того, як повністю висохне перший шар ґрунтовки, проводиться по всіх поверхні повторна грунтовка. Необхідно звернути увагу на відсутність на поверхні надлишків ґрунтовки.

Технологія фарбування стелі

Технология покраски потолка

 • Фарбування кутів стелі. Забарвлення стелі починають з ретельного фарбування кутів. Фарбувати кути треба від далекого кута, розташованого щодо входу. Необхідно змочити пензлик у фарбу до половини ворсу і віджати надлишки фарби. Фарбують пензлем смугу 3-5 см по периметру всього потоку так, щоб при подальшому фарбуванні валиком поверхні стелі, фарбування валиком не зіпсувала кути і місця з'єднання стелі і стіни.
 • Нанесення фарби на валик. Коли кути поверхні стелі фарбують, можна приступати до основної фарбування. Щоб уникнути патьоків, не слід повністю весь валик вмочати в ємність з фарбою, його достатньо трохи покатати в лотку, в який попередньо додають невелику кількість водоемульсійною фарби, віджати, ретельно прибрати зайву фарбу за допомогою пензля. Фарба на валику повинна розподілятися рівномірно.
 • Фарбування стелі. Валиком фарбу на поверхню стелі необхідно наносити не дуже густим шаром, і намагатися це робити рівномірно. При дуже рідкої або занадто густий фарбі на поверхні можуть утворюватися складки або патьоки. Усувається ця проблема з допомогою доведення фарби до оптимальної густоти та перефарбування бракованої поверхні. Фарбування стелі виконують паралельними смугами нахлестом приблизно в 5 див. В процесі фарбування фарбований ділянку поверхні стелі необхідно оглядати з декількох кутів зору - це допоможе відразу помітити погано забарвлені ділянки і своєчасно усунути дефекти. Якщо робота проходить на драбині оглядати стелю, потрібно попередньо відійшовши від неї на відстань 1-2 метри і підсвітивши область фарбування спеціальним прожектором або потужною лампою. Досвідчені малярі періодично відходять від місця фарбування і дивляться під іншим кутом на стелю, так відразу буде видно все не пофарбовані місця.

У приміщенні в процесі фарбування необхідно усунути протяги, прямі сонячні промені, не включати додаткові опалювальних приладів, повністю виключити всі чинники, які можуть сприяти пересихання і швидкому висиханню і фарби.

Температура при проведенні в приміщенні фарбувальних робіт повинна відповідати зазначеній режиму на інструкції виробника фарби. Не допускається фарбування замерзлих підстав.

Фарбування поверхні стелі за допомогою пилососа або фарбопульта

Окраска потолка с помощью пылесоса или краскопульта

За допомогою пульверизатора можна якісно водоемульсійну фарбу на стелю рівним і тонким шаром. Забарвлення проводять безпосередньо по грунтовці або повторним шаром на перший шар фарби, раніше пофарбований пензлем або валиком.

Фарбу необхідно розвести водою до потрібної густоти, зазначеної в інструкції виробником. У вітчизняних пилососів є спеціальні насадки, які дозволяють виконувати фарбування стелі. Ущільнювальне кільце спеціальної насадки одягають на банку, попередньо змочивши його водою, що підвищить щільність його прилягання. Працюючи пульверизатором, необхідно підібрати довжину струменя розпилення фарби, яка, як правило, повинна бути в межах 70 см, так як при більш довгому відстані фарба може не долітати до поверхні стелі. Фарбування стелі слід проводити зі столу, стільця і драбини, тримаючи пульверизатор постійно на однаковій відстані, пересуваючи його плавними рухами, довго не затримуючи його на одному місці, щоб поверхня не перенаситити фарбою, щоб уникнути патьоків.

Сподіваємося, що ці важливі моменти у фарбуванні стелі в квартирі або будинку допоможу досягти власними зусиллями якісної поверхні стелі.

Відео

Пропонуємо вам подивитися майстерклас по фарбуванню стелі валиком.

Читайте також: