Полиця до ванної своїми руками

17.01.2021
2 880
Admin

Полка в ванную своими руками

 1. Підбираємо найбільш підходяще місце у ванній для кріплення полиці
 2. Визначаємося з формою поличок
 3. Вибираємо простоту. Вчимося робити кутовий тип поличок з дерева або МДФ
 4. Приступаємо до розмітки деталей
 5. Розпил МДФ. Запускаємо процес правильно
 6. Збираємо конструкцію

Щоб утримувати в порядку різні засоби, необхідні полиці і шафки, встановлені у ванній кімнаті і туалеті. У вас немає грошей на дорогі аксесуари для ванної? Тоді зробіть полку такого роду власноруч! Це навіть і краще, адже при розробці проекту ви зможете врахувати індивідуальні розміри і різні особливості приміщення. Отже, якими бувають полиці для ванної?

 • В залежності від способу і місця кріплення полиці можуть бути: знімними, стаціонарними, кутовими, настінними, підвісними або підлоговими.
 • За місцем розташування полиці можуть бути встановленими під ванною або умивальником.
 • За зовнішніми характеристиками: закриті шафи або відкриті полиці.
 • У залежності від вихідного матеріалу, з якого вони виготовлені: пластикові, дерев'яні, скляні або металеві конструкції.

Полки в ванной

Будь-який вид полиці може мати поєднання згаданих вище характеристик. Деякі їх різновиди не потребують будь-яких роз'яснень, а деякі варто розглянути детальніше.

Підбираємо найбільш підходяще місце у ванній для кріплення полиці

У традиційному варіанті поличку у ванній кріплять до стіни. Такий вид кріплення дуже практичний і надійний. Так само можливий кутовий монтаж. Таким чином, можна ефективно задіяти простір, який зазвичай тільки простоює. Наприклад, ви можете виготовити кутову етажерку для ванної.

Полка-этажерка

Якщо ви виготовите неглибоку поличку, співпадаючу по фактурі, стилю і колірній палітрі з дверима, то її можна встановити саме на неї. Закріпити таку нехитру конструкцію, якщо вона зроблена з пластику, можна на звичайні присоски або прикрутити, використовуючи шуруповерт, дюбелі і шурупи.

Полка-ниша

Іноді полички для ванної розташовують у ніші, які вирубані в стіні. Це, мабуть, саме вдале рішення. Так зменшується ймовірність перекидання полиці з-за нестачі місця у ванній кімнаті. Конструкції найчастіше викладають плиткою, відповідної тій, що використовувалася при обробці стін. Такого роду полки називаються стаціонарними і для їх споруди необхідно мати навички з укладання плитки.

Угловые металлические полки

Якщо у вашому санвузлі брак місця в цілому, то розташувати полиці можна прямо під ванною або раковиною. Такий варіант найбільш доречний для збереження побутової хімії, щіток, ганчірок та інших предметів, використовуваних при прибиранні приміщень.

Визначаємося з формою поличок

Форма полички для установки у ванній кімнаті обов'язково повинна поєднуватися з формою ванни, умивальника та іншими використовуваними тут предметами меблів. Отже, овальні і круглі вироби вносять в дизайн делікатність і м'якість. Для того щоб згладити гострі форми кутів, можна закріпити полички у кутах. Для створення строгості вам підійдуть прямокутні, трапецієвидні та квадратні форми конструкції.

Полка для полотенец

Щоб візуально розширити приміщення, зробіть полички з горизонтальними секціями. Також є варіант створення ступінчастих поличок. Вони візуально збільшать висоту приміщення, а також заощадять місце. Самі непривабливі речі, особливо предмети особистої гігієни краще заховати за поличками з дверцятами.

Шкафчики с дверцами

Вони, серед іншого, привнесуть в дизайн відчуття порядку і стриманості. Якщо вам не до смаку стандартне розташування поличок і шафок, то створіть щось унікальне! Скомбінуйте полички закриті дверцятами з відкритими. Таке рішення посилить присутність стилю у ванній.

Маленькие полки из дерева

Вибираємо простоту. Вчимося робити кутовий тип поличок з дерева або МДФ

Якщо у вас мало простору у ванній, то, мабуть, простір для ідей буде обмеженим. У цьому випадку найбільш раціональним рішенням буде споруда кутовий конструкції. Її можна зробити практично з будь-якого матеріалу, який є у вас в розпорядженні. Так ви зможете заощадити сімейний бюджет, адже полички, зроблені власноруч, набагато дешевше їх покупних аналогів.

Электролобзик

Для спорудження якого б то ні було вироби необхідний інструмент, і полиця для ванної не виняток. Вам знадобиться:

 • Шуруповерт.
 • Молоток, пила і шпатель.
 • Наждачний папір.
 • Пензлики і фарба, грунтовка.
 • Рівень, шурупи і дюбелі, куточки.
 • Дошки або деревноволокнисті плити.

Детали будущей полки

 • Самоклеюча плівка, кронштейни.
 • Металева лінійка і олівець.
 • Електричний лобзик.
Якщо ви вибрали в якості вихідного матеріалу дошки, то підготуйте їх заздалегідь. Вони повинні бути висушеними і поструганными. Розмір повинен бути визначений завчасно, а для цього потрібно подумати, в якому місці буде розміщена полку.

Приступаємо до розмітки деталей

Якщо в якості основи конструкції у вас виступає плита МДФ, то вам буде потрібно, або придбати повний її розмір, або скористатися залишками. До речі кажучи, в деяких спеціалізованих магазинах можна купити якісні обрізки цієї плити.

Разметка деталей

Для розрахунку потрібних розмірів відміряйте від кута по стіні глибину вимагається нижньої деталі, помножте цю величину на 2 і додайте до неї 5 см, призначених для обрізки. Для того, щоб розмітити МДФ, використовуйте олівець і мотузку. Тепер вам потрібно буде укласти плиту на спеціально призначений для цього стіл і приколоти кнопкою кінець мотузки в центр листа. До протилежного кінця вам слід прив'язати олівець, що дозволить вам згодом окреслити ним коло, звичайно ж, попередньо натягнувши мотузку. Згідно з потрібним радіусом окружності визначається відстань шнура від кнопки до олівця.

Одержаний коло потрібно розбити на 4 сектори. Це робиться за допомогою звичайної металевої лінійки.

Врахуйте той факт, що отримані заготовки повинні мати строго ідентичний розмір по відношенню один до одного. Якщо все ж сектори мають розбіжності в отриманих розмірах, те вам доведеться довго і виснажливо підганяти деталі.

Для того щоб з'єднати кутову полицю, вам знадобляться вертикальні і горизонтальні елементи, що мають однаковий розмір. Тому визначити їх розмір і заздалегідь підготуйте.

Розпил МДФ. Запускаємо процес правильно

Тепер то вам стане в нагоді електричний лобзик. З його допомогою ви рівно і чітко по лініях зможете розпиляти плиту. Але, якщо у вас немає цього виду електроінструменту, то ви цілком можете скористатися ножівкою. Хоча в такому випадку є ймовірність, що торці будуть не настільки рівними. Якщо це і так, то не турбуйтеся. Скориставшись наждачним папером, ви зможете вирівняти торець.

Виріжте намічений коло, відповідний накресленим лініях.

Дуже важливо на цьому етапі дотримати точність, адже це допоможе вам швидко впоратися із завданням, що складається в облаштуванні ванної кімнати. Не лякайтеся, якщо у вас утворюються невеликі відколи при розпилюванні, адже в більшості випадків це, по суті, неминуче. Для якісного розкрою потрібна швидкість форматного верстата, а тут вже все залежить від можливостей у придбанні інструмента.

Тепер можна розрізати вийшов коло на 4 рівних частини. Для цього візьміть олівець і шнур, що дозволить вам відміряти на одному з секторів і розмітити дугу, яка має менший радіус. Площа закруглених поверхонь вийде набагато більше, ніж це можна спостерігати при купівлі стандартних поличок і це не даремно. Так, ви зможете збільшити результативність використання простору в кутках ванни.

Решта 3 секції будуть мати криволінійні крайки. Краю, які закруглені, можна обробити дискової фрезою. Але, якщо такої у вас немає, то ви можете використовувати наждачний папір.

Торці повинні бути прямокутними, що полегшить вам процес обробки кутовий полички.

Збираємо конструкцію

Перевірте геометрію полиці, а після висвердліть спеціальні отвори під металовироби. Вони будуть проходити через стінку кожного сектора, упираючись при цьому в торець наступного. Тепер вам потрібно вкрутити з зовнішньої сторони шурупи. Не турбуйтеся, в кінцевому результаті вони помітними не будуть. З'єднайте три великі деталі. Переконайтеся в місці розташування полиць, вивіривши його рівнем, а після прикріпіть їх на місце.

Сборка полки

На цьому етапі, а саме після скріплення полиць між собою, ви можете пофарбувати їх в будь-який колір, який вам до душі і буде гармонійно вписуватися в загальний інтер'єр. Почекайте, щоб покриття полиці висохло. Забийте в стіну дюбеля. Кутову полицю можна буде закріпити на пригвинчені кронштейни, які, звичайно ж, потрібно встановити заздалегідь.

Ви вже маєте досвід з виробництва поличок для ванної? Вам допомогли поради розумних фахівців? Що вони вам рекомендували? Ми втратили якісь деталі в описі? Діліться своїм досвідом з нами! Ми будемо раді співпраці з вами! Пишіть коментарі до статті!

Читайте також: