Портал для каміна своїми руками

17.01.2021
10 288
Admin

Портал для камина своими руками

 1. Правила вибору каміна
 2. Матеріал для порталу
 3. Поради
 4. Фото камінних порталів
 5. Відео

У тих випадках, коли придбання комплекту, в який входить електрокамін і до нього портал, виявляється невигідно (наприклад, пропонований фірмою-виробником дизайн не підходить до загального інтер'єру приміщення), вирішенням проблеми може стати виконання портал для каміна на замовлення. Однак якщо причиною відмови у придбанні порталу є фінансова сторона питання, то можна скористатися більш вигідним (з економічної точки зору) варіантом - зробити портал для каміна своїми руками.

Крім того, нерідко портали для каміна своїми руками виконують і в тих ситуаціях, коли камін (справжній, на дровах) по своїй конструкції є невід'ємною частиною стіни (буквально «втоплений» в неї).

І в першому, і в другому варіанті зовнішній вигляд порталу буде залежати тільки від вашої фантазії і наявних у вас будівельних матеріалів.

Правила вибору каміна

Правила выбора камина

Портал каміна (на відміну від цегляного каміна) - конструкція відносно легка, тому додатково посилювати підстава для неї немає необхідності. Однак створити видимість «ваги» не просто бажано, а обов'язково. В іншому випадку камін буде виглядати в приміщенні чужорідним елементом.

Не менше уваги слід приділити збігом стилів вогнища і порталу каміна (але тільки в тому випадку, якщо електрокамін виконаний з прикрашеним яким-небудь чином фасадом). Найбільш дешеві моделі (вогнища-вставки) зазвичай виконані у спрощеному стилі і можуть стати основою для будь-якого оформлення порталу.

Каминный портал

Вибір каміна залежить від розміру приміщення. Підлоговий варіант підходить, наприклад, тільки до великих кімнатах, у яких перед вогнищем можна забезпечити достатньо вільного місця (це дозволить зробити камін більш реалістичним). Для невеликих приміщень можна спробувати підібрати навісний камін або спробувати «заглибити» його в стіну.

Вогнище слід придбати до того, як ви почнете створювати для нього портал. В іншому випадку у вас можуть виникнути складнощі з установкою вогнища або з'являться небажані щілини між вогнищем і порталом каміна.

Однак перш ніж придбати вогнище, переконайтеся в магазині, що бічні і задня поверхні його корпусу не нагріваються. Також повинні бути відсутні відкриті нагрівальні елементи і, в обов'язковому порядку, додаватися всі супроводжуючі документи (включаючи сертифікати).

Матеріал для порталу

Каркас портал для каміна своїми руками найлегше збирати з оцинкованого профілю (для гіпсокартону) або дерев'яного бруса. І в тому, і в іншому випадку каркас можна облицювати як гіпсокартоном, так і МДФ або OSB.

Застосовувати ДСП не рекомендується із-за надто великої кількості шкідливих випаровувань з її поверхні.

Портал из гипсокартона

Недоліком такого порталу стане його постійна «прописка» в тому місці, де ви їх збираєте, так як елементи каркаса необхідно для надійності конструкції прикріплювати до стін. Якщо ж ви все-таки плануєте в майбутньому переміщати свій камін, то зберіть конструкцію порталу на якому-небудь плоскому жорсткій основі (наприклад, з масиву сосни). При побоюванні, що такий камін перекинуть, прикріпіть його двома металевими куточками до стіни, замаскувавши їх зверху потім якимось декоративним елементом (наприклад, поліуретановою ліпниною).

Изготовление портала для камина

Облицьовувати поверхню порталу можна будь-яким із сподобалися вам способів:

 • обштукатурити і пофарбувати;
 • наклеїти плитку, що імітує цеглу або камінь;
 • оформити портал з використанням поліуретанових елементів декору (ліпнини);
 • облицювати кахлями.

При бажанні можна зімітувати димохід, створивши, таким чином, ілюзію справжнього дров'яного каміна.

Поради

Советы по установке камина

 1. Вибравши місце для установки вогнища, намалюйте на аркуші паперу зовнішній вигляд свого майбутнього порталу. Не забувайте при цьому про необхідність прокладання додаткової розетки (для підключення каміна) і вентиляції простору між елементами порталу та корпусом вогнища. Підглянути, як краще розмістити і оформити вентиляційні отвори можна в магазинах, що торгують електричними камінами.
 2. При виготовленні портал для каміна, вбудованого в стіну, додаткова вентиляція не потрібно.
 3. У відповідності зі своїм кресленням встановіть стійки і перемички каркаса. Прикріпіть задні стійки до стіни, щоб збільшити жорсткість конструкції (якщо не збираєтеся створити переносний варіант порталу).
 4. Зверху встановіть камінну полицю (вона повинна трохи виступати над вертикальними площинами порталу).
 5. Перевірте, чи правильно ви розрахували всі розміри, спробувавши встановити портал вогнище. При виявленні недоліків, усуньте їх. На цій стадії ще можна внести зміни в сам каркас порталу.
 6. Обшийте каркас будь-листовим матеріалом (гіпсокартоном, OSB, фанерою, МДФ).
 7. При необхідності вирівняйте поверхню порталу шпаклівкою.
 8. Облицюйте портал обраними матеріалами.

Фото камінних порталів

Портал из дерева

Портал для камина в серых тонах

Бежевый каминный портал в интерьере в пастельных тонах

Каминный портал с резными деталями

Відео

З цього відео ви дізнаєтеся, як декорувати портал венеціанської штукатуркою.

Читайте також: