Послідовність ремонту квартири

17.01.2021
3 982
Admin

Последовательность ремонта квартиры

 1. Ремонт квартири в новобудові
 2. Капітальний ремонт
 3. Косметичний ремонт
 4. Поєднання і розподіл робіт
 5. Інструмент

Щоб ремонт квартири не перетворився на явище тривале і подразнюючу, слід точно знати послідовність, в якій його слід виконувати. Однак для початку варто розібратися, що саме ви збираєтеся робити: повністю ремонтувати всі квартиру або обмежитися одним або кількома приміщеннями. При цьому рекомендується також звернути увагу, що послідовність ремонту квартири залежить також і від його складності, тобто від того, капітальний або косметичний ремонт ви збираєтеся виконати. Не менше значення має і те, хто буде цей ремонт виконувати: ви самі або наймані робітники (або, можливо, частину роботи ви візьмете на себе, довіривши найбільш складні будівельників-професіоналів).

Ремонт квартири в новобудові

Ремонт квартиры в новостройке

Якщо ви купили квартиру в новобудові, то, швидше за все, ви маєте зараз лише голі стіни і стелі, а також повна відсутність підлоги і дверей. В цій ситуації слід діяти наступним способом:

 • При необхідності спочатку прокладете труби водопроводу і поквартирного опалення, «сховавши» їх в рівні підлоги. Якщо робота з поліпропіленовими трубами для вас в новинку, доручіть її професіоналам.
 • Визначтеся, чи потрібно вам штукатурити стіни, заливати бетонну стяжку на підлогу і шпаклювати стелі. Всі ці роботи вимагають досить високою будівельною кваліфікації, і відносяться до числа найбільш брудних, так як пов'язані з приготуванням розчинів. Тому для їх виконання рекомендується запрошувати будівельну бригаду, яка впорається з поставленим завданням досить швидко і якісно.
 • Перед тим, як запросити будівельників, варто подбати про оснащення для них. Мова йде про установці унітазу і умивальника, в якому вони також зможуть набирати воду для замішування розчину. І унітаз з бачком, і умивальник повинні бути підключені до водопроводу (досить тільки холодної води) і каналізації (не варто прокладати відразу капітальні труби, досить зробити гнучку підводку).

Работа электрика при ремонте

 • Запросіть електрика, щоб він проклав електропроводку по всій квартирі (або зробіть це самостійно, якщо вмієте).
Рекомендується відразу передбачити на кілька розеток більше, ніж здається необхідним на перший погляд, щоб пізніше не довелося користуватися подовжувачами».
 • Найміть штукатурів, доручивши їм виконати повний обсяг робіт по всій квартирі.
 • Після того, як стіни вашої нової квартири будуть оштукатурені, а потім і зашпаклювати (також як і стелі, якщо ви вибрали цей вид обробки), робочі заллють вам стяжку на підлогу.

Укладка плитки в ванной

 • Наступний крок - це укладання плитки у ванній кімнаті або поєднаному сан.сайт. Залишати цю частину ремонту «на потім» не слід, так як укладання плитки зазвичай супроводжується невеликою кількістю бруду з-за використання спеціального клею.
 • Проводити розведення водопровідних труб безпосередньо до сан.тих. приладів можна також самостійно, попередньо встановивши їх на місце постійного знаходження.
 • Встановіть дверні коробки і оштукатурьте укоси.
 • Виконайте стелі з гіпсокартону (це дозволить їх вирівняти, але при цьому «з'їсть» частину висоти приміщення).

Після того, як ваші робітники впоралися з основними роботами по всій площі квартири, можна приступати до решти ремонту, виконуючи роботи своїми руками. Перелік і послідовність робіт у цьому випадку буде збігатися з косметичним ремонтом.

Капітальний ремонт

Капитальный ремонт квартиры

Послідовність ремонту квартири при проведенні його «капітальної» різновиди зазвичай рекомендується наступна:

 • Приберіть з ремонтованого приміщення всі меблі.
 • Замініть старі вікна на нові (дерев'яні або пластикові).
 • Замініть двері (якщо в цьому є необхідність).
 • Проштробите стіни і укладіть нову електропроводку, збільшивши кількість розеток.
 • Зніміть старе покриття підлоги, залийте при необхідності нову стяжку.
 • Зашпаклюйте стелю (або виконайте його з гіпсокартону).
 • З допомогою шпаклівки вирівняйте стіни.
 • Відновіть віконні та дверні укоси.
 • Замініть кахельну плитку у ванній кімнаті.

Після закінчення виконання даних робіт можна приступати до наступної стадії ремонту, збігається з косметичним ремонтом.

Косметичний ремонт

Косметический ремонт квартиры

Послідовність ремонту квартири в разі «косметичних» робіт передбачає рух у двох напрямах: згори вниз і від самого далекого приміщення до виходу з квартири (це дозволяє уникнути «розтягування» бруду і сміття вже відремонтованим приміщенням):

 • Виберіть приміщення, з якого ви почнете виконання робіт.
 • Спочатку приведіть в порядок стеля - приклеїти стельовий плінтус, пофарбуйте його (разом з рештою площею стелі), або наклейте шпалери і пофарбуйте вже їх.
 • Наклейте шпалери на стіни, рухаючись від віконного отвору до дверей. По ходу виконання робіт встановлюйте на місце зовнішні частини розеток і вимикачів.

Ремонтируем квартиру

 • Укладіть нове підлогове покриття.
 • Закріпіть по периметру кімнати плінтус.

Поєднання і розподіл робіт

Совмещение работ при ремонте

Ремонтні роботи в одному приміщенні в квартирі можна при бажанні поєднувати з роботами, проведеними в іншій кімнаті.

Якщо в одному з приміщень виконуються «брудні» роботи (тобто там штукатурять або заливають стяжку), краще не робити одночасно з ними чистові опоряджувальні роботи (такі як фарбування стель або наклеювання шпалер) в сусідній кімнаті.

Послідовність ремонту квартири також передбачає варіант, коли певний вид робіт виконується відразу по всій її площі. Наприклад, спочатку ви фарбуєте стелі у всіх кімнатах і тільки потім починаєте наклеювати шпалери (теж у всіх приміщеннях), щоб потім також скрізь постелити нові підлоги.

Інструмент

Инструмент для ремонта квартиры

Для виконання ремонтних робіт в квартирі вам знадобиться драбина, а також велика кількість різного інструменту (дриль, шуруповерт, лобзик і т. д.). Частина інструменту, наприклад, паяльник для поліпропіленових труб, можна взяти в оренду. А ось такі дрібниці, як плоскогубці, викрутки, свердла та інше, краще мати власні (вони вам знадобляться і в подальшому).

Читайте також: