Стелі з гіпсокартону в передпокої своїми руками

17.01.2021
2 844
Admin

Потолки из гипсокартона в прихожей

 1. Облаштування стелі
 2. Збірка металевого каркаса
 3. Монтаж гіпсокартону
 4. Відео

Коридор або передпокій відноситься до тієї частини житлової площі, з якої в першу чергу стикаються прийшли до вас гості і з оцінки якої починає складатися загальне враження про квартиру в цілому. Ось чому обробці стін і стель в сучасній передпокої необхідно приділяти в наші дні особливу увагу.

У цій статті буде докладно розглянуто питання про те, як зробити стелю з гіпсокартону в передпокої своїми руками з урахуванням можливих особливостей вашої квартири і з метою поліпшення її дизайну.

Облаштування стелі

Підготовка і розмітка стелі проводиться в наступній послідовності:

 • В першу чергу необхідно визначитися з відміткою по висоті, на якій буде підвісна стеля, і в тому випадку, якщо висота приміщення невелика, спробувати змонтувати його по можливості ближче до основного. Для цього слід знайти на стелі саму нижчу точку і, відступивши від неї вниз приблизно 2,5 см, зробити в одному з кутів мітку на цьому рівні.
 • Після цього нанесену мітку слід перенести у всі кути і ніші передпокою (використовуючи для цього водяний рівень, наприклад). Отримана при цьому розмітка буде позначати рівень розташування каркаса; сама ж стеля виявиться нижче на товщину ГКЛ плюс шпаклівка.

Обустройство потолка

Слідом за цим між нанесеними мітками потрібно відбити (ниткою, змоченою в синьці) лінію, що позначає цей рівень. З цією метою нитка натягується між мітками, а потім, після її відтяжки, різко відпускається. В результаті такої операції на стіні виходить рівна лінія-відмітка. Поперек стелі відбиваються аналогічні відмітки, розташовані через кожні 50 див.

Збірка металевого каркаса

Сборка металлического каркаса

Для складання каркаса в коридорі використовуються спеціальні конструктивні елементи, які називаються CD і UD-профілями. Профіль типу UD кріпиться безпосередньо до стіни, при цьому його нижній зріз повинен збігатися з лінією позначки. На стіні профіль закріплюється за допомогою пластикових дюбелів і шурупів розміром 4-5 мм.

По лініях розмітки, нанесеним на стелі, на відстані приблизно 50 см один від одного монтуються П-образні підвіси, для кріплення яких краще всього використовувати спеціальні дюбелі з развальцованной гільзою. Це виключить можливість їх провалювання в порожнечі, завжди наявні усередині бетонних плит стельового перекриття.

Собираем каркас

Всі подальші операції виконуються в наступному порядку:

 • У встановлені на стелі підвіси монтуються профілі CD і стикуються біля стін із закріпленими раніше профілями UD. Довжину профілів CD бажано підбирати так, щоб вони легко вставлялися між стінними кріпленнями і не гнулися.
 • Для виставлення стельових профілів на одному рівні під нижнім зрізом слід натягнути міцну нитку, зафіксувавши її на планках UD.
 • Для того щоб профілі CD не відтягували нитка, виставите кожен з них за допомогою П-образного підвісу на потрібному рівні, а потім закріпіть на ньому за допомогою саморізів.
 • Зафіксуйте місця зчленування профілів CD з планками UD дрібними саморізами-блішками, а виступаючі кінці підвісів розігніть в сторони.
 • Для підводки стельового освітлення прокладете всередині каркаса дроти електроживлення, помістивши їх раніше у кабельний канал, оформлений у вигляді гофри.

Монтаж гіпсокартону

Монтаж гипсокартона на потолок

Монтувати стелі з гіпсокартону в передпокої своїми руками бажано удвох, що виключає можливість випадкової поломки заготовок. При укладанні добре підігнаних гіпсокартонних листів звертайте увагу на те, щоб зріз кожного з них припадав на середину профілю (займав половину ширини, т. як другу половину повинен зайняти сусіднє лист).

При цьому на один гіпсокартонний лист має припадати не менше 60 саморізів, які вкручуються приблизно через кожні 30 див.

Шурупи в матеріал закручуються таким чином, щоб вони були втоплені в поверхню гіпсокартону і одночасно з цим не проривали шар паперу. Для цього при закручуванні шурупів рекомендується використовувати спеціальну насадку, абажур якої обмежує глибину проникнення шурупа в матеріал і дозволяє втопити його в аркуш, не порвавши при цьому папери.

Після закінчення монтажних робіт головки саморезов ретельно зашпаровуються шпаклівкою, причому для вирівнювання стиків між листами гіпсокартону краще всього скористатися не звичайними матеріалами, а фугенфюллером, помітно підвищує міцність з'єднання.

В ході монтажу не забувайте про те, що дроти для світильників повинні виводитися в розмічених раніше місцях. Тоді як самі світильники можна буде монтувати лише по завершенні шпаклювання і остаточної фарбування стелі. Для організації тимчасового (робочого) освітлення ви можете на одній парі виведених проводів підвісити контрольну лампочку.

Відео

Дані відеоролики наочно продемонструють процес установки гіпсокартонної стелі.

Читайте також: