Стеля з гіпсокартону своїми руками

17.01.2021
10 802
Admin

Потолок из гипсокартона своими руками

 1. Розмітка
 2. Планування структури
 3. Монтаж
 4. Розводка електрики
 5. Установка листів
 6. Виконання заокруглень
 7. Шпаклівка
 8. Установка світильників
 9. Фото
 10. Відео

Якщо Ви хочете зробити стелю красивим і рівним, при цьому не створюючи для себе зайвої роботи, а також вкластися в певну грошову суму, то варіант для такого випадку є - стеля з гіпсокартону своїми руками, який дозволить зробити красивий і рівний підвісна стеля, а також дасть можливість використовувати всі його переваги.

Гіпсокартон - дешевий і екологічно чистий матеріал, дуже зручний в експлуатації. У роботі з гіпсокартоном важлива акуратність і ретельна розмітка. Товщина гіпсокартонних листів становить 8 мм. Гіпсокартон легкий і нарізається за допомогою звичайного робочого ножа.

Опорні конструкції для гіпсокартону являють собою оцинковані профілі. Кріплення гіпсокартону до профілів здійснюється за допомогою спеціальних шурупів.

Розмітка

Найбільш поширеною помилкою є відлік положення підвісної стелі від існуючого основного. У більшості випадків стелю не буде рівним, особливо це стосується старих будівель. Тому межі слід визначати за будівельним рівнем.

Правильність розмітки визначити просто: якщо лінії початкова і кінцева сходяться, отже, межа окреслена правильно.

Планування структури

Планирование структуры гипсокартонного потолка

Наступним етапом необхідно визначитися з формою майбутнього стелі. Звичайно ж, самим простим варіантом буде зробити просто рівна стеля, без порогів і виступів. Однак не варто забувати, що гіпсокартон тим і хороший, що дозволяє втілювати сміливі дизайнерські рішення, причому втілювати досить швидко.

Таким чином, визначившись з планом, необхідно створити детальний креслення, в якому вказати точні розміри (необхідно враховувати і саму товщину листів гіпсокартону). Після цього можна приступати до процесу монтажу стелі.

В результаті представленого креслення ми зможемо отримати наступні:

Результат потолка из гипсокартона по чертежу

Монтаж

Монтаж конструкции потолка

Якщо конструкція містить пороги, то для правильного їх виконання встановлюються вертикальні стійки профілів (зазвичай встановлюються з кроком в 30-40 см). Кути гіпсокартону можна скругляющі, для цього існує спеціальний профіль з поперечними прорізами, який потрібно зігнути по бажаного радіусу. Для створення однакових заокруглень, необхідно точно проводити виміри.

Розводка електрики

Разводка электричества

Настільки популярні точкові або інші світильники прекрасно впишуться в інтер'єр. Звичайно ж, знадобиться зробити спеціальну розводку електрики. Бажано розділити включення ламп на 2 вимикача, наприклад включають лампочки через одну.

Установка листів

Установка листов гипсокартона

Починаючи з площини основного стелі, відбувається монтаж гіпсокартонних аркушів. При встановленні вам допоможуть наступні поради:

 • Поперечні профілі необхідно залишити вільними. Завдяки цьому надалі можна буде без проблем їх пересунути з тим, щоб потрапити на стик гіпсокартонних листів.
 • Сплануйте установку таким чином, щоб різати листи гіпсокартону як можна рідше. Це дозволить заощадити матеріал, так і одержати більш злагоджену конструкцію.
 • При установці листи гіпсокартону пригвинчуйте на два шурупа і тільки після цього відпускайте.
 • Шурупи потрібно загортати в гіпсокартон на 2-3 мм, до повного приховування головки. Не слід занадто поглиблювати шуруп, тому що надалі буде складно зашпаклювати поглиблення за один прохід.
 • Кути стиків гіпсокартону потрібно обробляти спеціальним рашпілем, тому що ножем зробити рівний зріз. Після завершення основної площини навісного стелі, переходимо до обшивки бордюрів. В першу чергу обшивається бічна частина, а потім нижня.

Виконання заокруглень

Выполнение закруглений гипсокартона своими руками

Для виконання заокруглень існує кілька варіантів. Можна змочувати листи, накладати на спеціальні шаблони. Але найбільш простим способом є створення прорізів. Місце з'єднання розмічається лініями, паралельними вигину (з кроком в 1 см, а можна й частіше), після цього прорізаємо картон з одного боку і прорізаємо по розмічених лініях. Головне не прорізати аркуш картону. Після цього можна зробити будь-заокруглення. Для підвищення міцності, прорізи можна буде замазати гіпсовим розчином.

Шпаклівка

Шпаклевка гипсокартонного потолка

Перетворення стелі відбувається саме на цьому етапі. Стеля стає по справжньому красивим, надаючи приміщенню солідний і стильний вигляд. Для шпаклювання стиків і швів використовується спеціальний папір. Процес обробки швів відбувається наступним чином. Шов замазують шпаклівкою, після чого накладається паперова стрічка і з силою притискається шпателем. Після цього наноситься ще один шар шпаклівки і затирається шліфувальною шкуркою.

Установка світильників

Установка светильников в потолок

При монтажі вам знадобиться спеціальне свердло-стакан потрібного діаметра для круглого отвору, або ножівка по гіпсокартону для отвори прямокутної форми. Для підвіски джерел світла використовуються спеціальні гіпсокартонні дюбелі.

Сподіваємося, що дана стаття допоможе вам реалізувати самі бажані ідеї щодо створення гіпсокартонної стелі.

Фото

Ровный потолок из гипсокартона

Красивый потолок из гипсокартона

Відео

Пропонуємо вашій увазі докладний посібник з виготовлення багаторівневої стелі з гіпсокартону.

Для тих, кому ніколи дивитися докладне керівництво, представляємо слайд-шоу процесу.

Читайте також: