Стеля з панелей своїми руками

17.01.2021
3 732
Admin

Потолок из панелей своими руками

 1. Класифікація панелей ПВХ
 2. Якісні показники панелей
 3. Розрахунок необхідної кількості матеріалу
 4. Монтаж стельових панелей
 5. Найбільш поширені помилки
 6. Стелі з панелей, фото
 7. Відео

Будівельна сфера пропонує величезний вибір панелей ПВХ. Вони випускаються як для оздоблення стін, так і для облицювання стелі. Стельові панелі менш стійкі до зовнішнього впливу, тому вимагають граничної акуратності при монтажі.

Матеріал розрізняється за кольором, розміром і фактурою. Тобто, вибравши імітацію дерева, ви створите вигляд натурального інтер'єру.

Класифікація панелей ПВХ

Классификация панелей ПВХ

Вироби бувають:

 1. Глянцеві з лаковим покриттям.
 2. Матові без наявності будь-якого покриття.
 3. Різнокольорові, або з нанесеним зображенням.

Незалежно від зовнішнього вигляду, необхідно підвищену увагу приділяти якості матеріалу. Стельові панелі відрізняються величезним асортиментом, тому ви зможете підібрати найбільш відповідний варіант для вашого інтер'єру.

Якісні показники панелей

Качественные показатели панелей

Щоб стеля з панелей своїми руками радував вас, при виборі матеріалу проведіть зовнішній огляд на відсутність розводів на поверхні і деформації самої панелі. Якісний виріб відрізняється ідеально рівною поверхнею, гладкістю, чітким зображенням без яких-небудь спотворень і нерівностей.

 • внутрішні ребра жорсткості ПВХ панелей повинні бути непомітні з зовнішньої сторони;
 • кількість ребер має велике значення, тому порахуйте їх і віддайте перевагу виробам з максимальною кількістю, оскільки саме ребра жорсткості забезпечують надійність готової конструкції;
 • товщина ребер і лицьових панелей стін повинна бути досить великою, щоб виріб було міцним;
 • повірте з'єднання двох панелей між собою з відповідних сторін. При високій якості матеріалу стикування повинна виконуватися без зусиль, а на місці з'єднання утворюватися поверхню без єдиного зазору;
 • перевірте виріб на міцність шляхом стиснення панелі. В ідеалі на ній не повинно з'явитися тріщин та інших дефектів. Допускається невелика деформація, не впливає на кріплення панелей один з одним;

Висока якість матеріалу відрізняється хорошою гнучкістю. Для перевірки необхідно кілька разів зігнути і розігнути панель. Після виконання цих дій виріб має залишитися цілим, в іншому випадку у вас можуть виникнути труднощі, як в процесі монтажу, так і при експлуатації.

Розрахунок необхідної кількості матеріалу

Расчет материалов для потолка

Замислюючись про те, як обшити стелю панелями, необхідно правильно розрахувати необхідну кількість матеріалу і кріпильних елементів.

По-перше, визначте точну площу стелі, шляхом виміру. Далі отриману цифру поділіть на розмір однієї панелі.

До підсумкової суми додайте 20% на випадок непередбаченого шлюбу.

Далі розрахуйте необхідної кількості профілю для монтажу. Потім схематично зобразіть стелю, дотримуючись його розміри в масштабі. Паралельно одній із сторін накресліть лінії, які будуть зображати місця кріплення профілів. Профілі розташовують у кроці 50-60 см, і вже відштовхуючись від цього, вираховують його кількість.

Розрахунок кріпильних елементів здійснюється наступним чином: береться до уваги кріплення профілю до стелі з розрахунку 1 дюбель на півметра матеріалу. Також враховується фіксація панелей до профілю. Для цього необхідно придбати саморізи з широкими капелюшками, по одному на кожні півметра панелей.

Для того щоб закрити зазори між панелями і стіною можуть знадобитися плінтуса. Їх кількість визначається розміром периметру стелі, розділеного на 3 та округленого в більшу сторону.

Монтаж стельових панелей

Монтаж панелей на потолок

 • Виставите будівельний рівень і намітьте лінії кріплення профілю по периметру всієї стелі. Слідкуйте за тим, щоб горизонтальна площина була строго дотримана. Виходячи з дефектів стелі, опустіть профіль на 5-10 див. також враховуйте розташування приладів освітлення. Обов'язково користуйтеся рулеткою і водним рівнем.
 • Далі у всіх необхідних місцях профілі притискають до стіни і фіксуються. Необхідно стежити за тим, щоб не залишалися щілини. Далі до вже закріпленому профілем по периметру кріпиться поперечний профіль, який є основою для пластикових панелей.
 • Використовуючи саморізи на профіль, по периметру кріпиться L-подібний профіль з пластику.
 • Перед початком установки пластикових панелей, проведіть всі комунікативні лінії і виготовте отворі у виробах під освітлювальні прилади.
 • Кріплення панелей необхідно починати від поверхні стіни. Відрізати вироби необхідно по довжині стелі за допомогою дрібної ножівки по металу.

Схема монтажа панелей

 • Першу панель потрібно вставити в L-подібний профіль і щільно притиснути до нього. Інші панелі фіксуються один до одного, а потім закріплюються до профільних рейок.
 • Складності можуть виникнути при монтажі завершальній панелі, оскільки її доведеться регулювати для того, щоб вона помістилася в залишився проміжок.

Найбільш поширені помилки

Щоб в процесі експлуатації не виникло неприємних сюрпризів, необхідно передбачити деякі нюанси:

 • Щоб у приміщенні не з'явився неприємний запах від утвореної цвілі, поверхню під панелями необхідно попередньо обробити антисептиком.
 • Вироби можна клеїти безпосередньо на стелю, оскільки при цьому відсутня вентиляція.
 • Не варто віддавати перевагу дешевим панелям, оскільки вони не здатні приховати за собою комунікативні лінії і служать набагато менше.
 • Електрична проводка для світильників повинна мати паралельне з'єднання.
 • Не слід використовувати планки з дерева замість металевого профілю, особливо якщо монтаж стельових панелей виконується у ванній. З-за впливу високо вологості дерево почне деформуватися а, отже, зіпсує вигляд всієї конструкції і призведе до ремонтних робіт.

Всі перераховані вище поради і настанови стануть прекрасним керівництвом для самостійного оздоблення стелі пластиковими панелями ПВХ. Всі роботи не повинні викликати у вас особливих труднощів, головне мати під рукою якісні матеріали, інструменти достатньо сил і терпіння.

Стелі з панелей, фото

Пластиковые панели на потолке комнаты

Панельный потолок в ванной

Панели на потолке со встроенными светильниками

Потолки из квадратных панелей

Потолочные панели ПВХ

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, в якому показано процес монтажу панелей.

Читайте також: