Стеля з підсвічуванням своїми руками

17.01.2021
10 750
Admin

Потолок с подсветкой своими руками

  1. Підсвітка стелі
  2. Технологія підсвічування стелі
  3. Стеля з підсвічуванням фото:
  4. Відео

Вирішивши змінити вигляд кімнати, більшість господарів, здатних самостійно виконати ремонт, воліють удосконалити і саму конструкцію стелі. Найбільш поширений варіант - це стеля з гіпсокартонних листів, що дозволяє попутно внести доповнення і освітлення приміщення. Його основна перевага - це можливість зробити стеля з підсвічуванням своїми руками. Однак перш, ніж приступити до ремонтних робіт, варто тверезо «зважити» наявні навички в області електротехнічних робіт. І якщо ви не професіонал-електрик, що має великий досвід роботи, для виконання підсвічування краще запросити фахівця.

Не варто в даному випадку сподіватися на «авось», адже неправильно виконане з'єднання загрожує не тільки коротким замиканням, але і пожежею.

Для тих же, хто все-таки вирішить виконати роботи самостійно, не зайвим буде розібратися в самому процесі робіт.

Підсвітка стелі

Отже, в першу чергу необхідно визначитися з формою стелі. Це може бути або однорівневий варіант більше підходить для невеликих кімнат), або багаторівнева конструкція. Вибираючи стеля для свого приміщення, не забувайте враховувати, що він «з'їдає» приблизно від 8 до 15 см висоти у залежності від своєї складності і початкової кривизни існуючих плит перекриттів.

Багаторівневі стелі з підсвічуванням краще монтувати в приміщеннях з великою висотою і площею. Це також дозволить виконати його більш складної конфігурації, не зупиняючись на простих геометричних формах.

Підбираємо найбільш підходящий варіант підсвічування:

Світлодіодне підсвічування стелі

Светодиодная подсветка потолка

Тут теж можна вибирати між світлодіодною стрічкою і вбудованими світлодіодними світильниками, призначеними спеціально для підвісних стель.

Діодна підсвітка стелі у вигляді стрічки буде виглядати красиво, функціонально і дуже практично, але тільки для стель з гіпсокартону, виконаних у двох і більше рівнях з бортиками-нішами по краях. Саме в таких бортах і прикріплюється стрічка. Складність конструкції буде полягати не в розміщенні елементів підсвічування, а в пристрої самого гіпсокартонної стелі. Якщо криволінійна конфігурацію виявиться не під силу для самостійного виготовлення, слід замінити її на звичайні прямокутні (або квадратні контури по периметру приміщення.

Так як зробити світлодіодне підсвічування стелі можна в різних варіантах (одно - або багатобарвну, а також в теплих або холодних тонах), керувати режимами доведеться або з допомогою димера (світлорегулятора), або RGB контролера. Незаперечний «плюс» такого підсвічування - відсутність нагріву її елементів і мале енергоспоживання. До того ж не потрібно особливих умінь, щоб розмістити її в ніші і підключити до джерела живлення. Однак використовувати стрічку самостійно проблематично з-за низького рівня освітленості приміщення.

Пропонуємо вам подивитися огляд готових наборів для світлодіодного підсвічування стелі.

Точкове освітлення з вбудовуваних світильників

Може бути як самостійним і розосередженим по всьому стельового простору, так і в якості доповнення до світлодіодної стрічки.

Точечное освещения из встраиваемых светильников

При цьому варіанті підсвічування стелі своїми руками вимагає вміння акуратного вирізання круглих отворів відповідного діаметру для розміщення в них світильників. Однак, незалежно від їх виду (лампи розжарювання, світлодіодні або галогенні) їх світла зазвичай буває недостатньо для повного і яскравого освітлення приміщень. Якщо немає бажання жити в напівтемряві, краще поєднати їх із звичного нашому оку люстрою. Самі ж світильники мають різноманітний сучасний дизайн, що підходить як для великих приміщень, так і для маленьких кімнат.

Разнообразие точечных светильников для потолка

Неонова підсвітка стелі

Неоновая подсветка потолка

Гнучка газосветная трубка практично не обмежена в колірних рішеннях, але також як і світлодіодна стрічка потребує спеціальному «укритті». З неонової лампи можна з легкістю створити будь-яку фігуру з плавними обрисами, надавши оригінальності своїй кімнаті. Щоб інтер'єр приміщення виглядав більш гармонійно, неонове підсвічування можна розташувати не тільки по стелі приміщення, але і прикрасити нею ніші в стіні або навіть елементи декору. Технологія підсвічування стелі аналогічна першому варіанту з використанням світлодіодних стрічок, але при цьому вона вимагає певних навиків роботи. Саме тому її виконання краще доручити професіоналам (також як і монтаж гіпсокартонної стелі).

Звичайна люстра

Люстра, розташована по центру стелі приміщення.

Освещение потолочной люстрой

Освещение красивой люстрой

Тут можна варіювати не тільки його форму, але і колір, і кількість лампочок. Економічно вигідно використовувати енергозберігаючі лампи, які споживають менше електроенергії, але забезпечують таку ж яскравість, як і лампи розжарювання. До того ж для цього варіанту освітлення не доведеться переробляти проводку, яка підключає люстру до вимикача. Для самої люстри можна підібрати лампочки теплого (жовтавого) або холодного (білого) світла, або поєднати обидва варіанти в одній люстрі, «розбивши» її на різні комбінації включення (по одній, дві або три лампи).

Дюралайт

Відносно дешевий дюралайт (трубка з дуже маленькими лампами розжарювання).

Дюролайт — освещение потолка

На жаль, він не відрізняється особливою довголіттям, так як якщо вийшла з ладу одна лампочка, доведеться міняти весь прилеглої до неї відрізок. Дюралайт також краще помістити в ніші і використовувати в якості додаткового освітлення при люстрі або точкових світильниках.

Його більш сучасний аналог - світлодіодний дюралайт - позбавлений від лампочок розжарювання, замість яких розташовані світлодіоди, що значно подовжило час його функціонування при зниженому енергоспоживанні і збільшеною яскравості. До того ж він трохи дешевше інших світлодіодних «братів».

Технологія підсвічування стелі

Технология подсветки потолка

Вибравши варіант підсвічування, можна приступати до самого процесу, так як зробити підсвічування стелі, хоч і не складно, але пильно. По-перше, потрібно замінити існуючу проводку, що йде від вимикача до самих освітлювальних елементів. Для цього доведеться проштрабить стіну, і прокласти новий кабель. Канавку в стіні пізніше буде необхідно зашпаклювати врівень з іншою поверхнею. Вимикач, швидше за все, теж підлягає заміні на більш сучасний варіант (з трьома клавішами). Саме тому, приступаючи до заміни стелі, неможливо обмежитися тільки цим видом робіт, адже надалі доведеться міняти пошкоджений оздоблювальний матеріал (шпалери) на стінах.

До зручностей підвісної стелі можна також віднести і можливість прихованого виконання розведення проводів безпосередньо до світильників. Однак перед складанням підвісної стелі варто визначитися з місцем установки блоку живлення і контролера, наприклад, у ніші за шторами (де її не буде видно). Туди ж варто відразу завести незалежні дроти до вимикача, щоб розширити кількість комбінацій включення підсвічування (окремо точкові, люстру, або світлодіодну стрічку).

Підключення елементів освітлення досить трудомістко. Але все витрачений час і матеріали з лишком окупляться створюваним враженням, особливо якщо підсвічування стелі з гіпсокартону своїми руками була виконана по спочатку ретельно продуманим проектом з урахуванням усіх відтінків освітлення кімнати, а також використовуваних обробних матеріалів і призначеної для приміщення меблів.

Стеля з підсвічуванням фото:

Красивая неоновая подсветка

Необычная конструкция потолка с неоновой подсветкой

Неоновая подсветка потолка кухни

Волнообразный потолок с неоновой подсветкой

Комплексная подсветка потолка

Відео

Цей відеоматеріал продемонструє варіант організації підсвічування стелі.

Читайте також: