Ставок на дачі своїми руками

17.01.2021
20 171
Admin

Пруд на даче своими руками

 1. Деякі особливості
 2. Готові форми
 3. Етапи
 4. Рекомендації по догляду за ставком
 5. Фото

Ставок на дачі - це один з найбільш улюблених прийомів ландшафтних дизайнерів. Завдяки такому водоймища, можна оригінально оформити простору саду, а також створити заспокійливу обстановку. А маючи якийсь досвід в ландшафтних роботах, і певне бажання, можна зробити ставок на дачі своїми руками.

Деякі особливості

Некоторые особенности создания пруда на даче

Особливості геологічної розташування вашої ділянки, а також деякі інші фактори можуть впливати нюанси в процесі створення ставу, однак загальна технологія залишається тією ж. Але в тому випадку, якщо ставок буде доступний для дітей, варто задуматися про певні заходи безпеки - на глибині близько сантиметрів необхідно натягнути металеву сітку. У теж час, не варто розташовувати ставок в безпосередній близькості з деревами, оскільки їх коріння можуть перешкодити земляних робіт в процесі облаштування, а листя, що опадає з дерев, будуть забруднювати воду, тим самим збільшуючи кількість часу, що витрачається на догляд за ставком.

Готові форми

Как построить на даче пруд при помощи готовой формы

Найбільш легким способом спорудити водойма на ділянці є використання готового резервуара. Дані резервуари випускаються в будь-яких формах і розмірах. Найчастіше їх виконують з поліетилену або інших, спеціальних матеріалів, які додатково зміцнюються скловолокном. Форма, виконана з будь-якого з цих матеріалів досить стійко переносить зимові холоди, а також не боїться механічних пошкоджень, сонячного світла, і найголовніше - розростання кореневої системи різних водних рослин.

Такого роду готові форми припускають можливість створення водоймищ малих і середніх обсягів, площа яких не буде перевищувати 8 квадратних метрів, а в глибину - не менше 40.

Схематично процес створення ставу за допомогою форми можна зобразити наступним чином:

Схема процесса создания пруда с использованием формы

Розглянемо поетапно і більш детально процес створення ставу. Його можна спорудити, виконавши на власній ділянці наступні сім етапів:

 1. Готова набута форма розміщується на ділянці, у заздалегідь визначеному місці. Далі, використовуючи огорожу, на землі позначаємо контур, на який будемо орієнтуватися при проведенні земляних робіт;
 2. Прибравши форму, починаємо створювати поглиблення. Варто пам'ятати, що дане поглиблення повинна повністю відповідати формі ставка, і при цьому бути більше на 10 сантиметрів з кожного боку і в глибину. Ці 10 см необхідні для зміцнення становища форми;
 3. На дно, вже готової ями укладається піщана подушка. Десятисантиметровий шар піску дозволить полегшити усадку резервуара;
 4. Далі, За допомогою рівня, визначається рівність положення форми;
 5. Встановивши форму в ідеальний стан, на третину заповнюємо її водою;
 6. Порожні ділянки збоку заповнюються мокрим піском і максимально ущільнюються. При цьому паралельно, резервуар заповнюється повністю водою;
 7. Остаточний етап - облаштування ставка на дачі. У водойму висаджуються рослини - відразу в самій глибокої зони, і далі - просуваючись до берега

Таким досить простим способом, можна створити дачний ставок - чудовий декоративний елемент присадибної ділянки.

Етапи

Сооружение пруда вручную

Пристрій ставка на дачі без використання форми зробить його форму більш природною і дозволить вам проявити себе в ролі ландшафтного дизайнера. Безумовно, цей процес набагато складніше, ніж попередній, але для бажаючих максимально наблизитися до природних форм - він підійде найкраще.

Отже, в даному випадку в якості ізолятора необхідно скористатися особливою плівкою, яка здійснюється з різних матеріалів і відрізняється по товщині, ширині і забарвлення. Товщину плівки варто вибирати в залежності від розмірів водойми - для невеликих підходить товщина 0,5 мм, для більших - 0,8 мм і більше.

Схематично процес створення ставу вручну з використанням плівки, можна зобразити наступним чином:

Схема создания пруда вручную

Тепер розглянемо більш докладно, як зробити ставок на дачі з використанням плівки:

 1. При створенні водойми великих розмірів і оригінальною природної форми, необхідно використовувати спеціальний ізоляційний матеріал
 2. Вибрати місце і бажану форму ставка і позначити їх безпосередньо на території. Зробити це можна, використовуючи шнур, поливальний шланг, або ж просто позначити контур шнуром.
 3. Орієнтуючись на визначені межі, необхідно викопати яму потрібної форми. Якщо розміри вашого майбутнього ставка досить великі, необхідно заздалегідь задуматися, куди подіти викопану землю.
 4. Глибина водойми повинна бути не менше 80 сантиметрів. Додатково до цього, необхідно додати ще 10 сантиметрів для шару піску. В процесі земельних робіт необхідно ретельно змоделювати берегову лінію. Якщо розміри вашого ставка будуть призначені для плавання, то й ця частина ставка повинна бути облаштована. Дно ставка має бути ідеальним - без коріння дерев і каменів.
 5. Коли основні земляні роботи завершені, необхідно перевірити стан зовнішніх берегів водойми - вони повинні перебувати на одному рівні.
 6. Навколо ставка виривається спеціальний рів глибиною близько 15 сантиметрів. Цю процедуру необхідно виконати для того, що б згодом волокна і сама плівка були надійніше укріплені.
 7. Для того щоб не пошкодити плівку, а також полегшити усадку всіх використовуваних матеріалів, дно ями посипається 10-ти сантиметровим шаром піску, який сприяє запобіганню розривів плівки.
 8. Підвищену міцність конструкції ставка зрадить додатковий шар міцної яка не піддається ерозії матерії. Для цього цим матеріалом укладається виїмка.
 9. Плівка, що використовується в якості ізолятора, що повинна видаватися за межі країв ями. Для цього необхідно купувати плівку, довжина якої буде такою ж, як довжина ставка плюс дві глибина і 60 сантиметрів припуску на береги. Ширина ставка вираховується за такою ж формулою - ширина ставка, плюс дві глибини і плюс 60 сантиметрів на береги. Для того щоб процес укладання було легше робити, плівку можна розкласти на сонце, і коли вона трохи розігріється, з нею буде легше працювати.
 10. Ще одна особливість роботи з цим матеріалом - це той факт, що така клейонка продається в рулонах і перш ніж приступати до укладання необхідно смуги рулону з'єднати спеціальним нагрівальним приладом.
 11. Плівка викладається в залежності від форми берега. Її варто викласти до раніше викопаного рову і обрізати на рівні близько одного сантиметра над землею, після чого краї ховають під гравієм або камінням.
 12. Останній етап - облаштування. Висаджуючи рослини не варто використовувати такі грунти, як торф або гумус. В даному випадку краще всього підійдуть спеціальні берегові насипу і кошики для квітів. В останніх, як землі, використовують особливий субстрат.
 13. У тому випадку, якщо ви плануєте населити свій ставок рибами, варто встановити зовнішній фільтр. Зробити це необхідно якомога раніше, додавши до цієї установці насос і стерилізатор, що дозволить прибрати забруднення і водорості, а також істотно поліпшить якість води в ставку.

Коли ставок готовий, можна починати насолоджуватися прекрасним ландшафтним дизайном вашого саду.

Рекомендації по догляду за ставком

Рекомендации по ухода за прудом

Ставок на дачі своїми руками - це досить простий і прекрасний спосіб додати вашому саду неперевершений зовнішній вигляд. Однак не варто забувати, що такий елемент саду зажадає чимало уваги і сумлінного догляду, особливо у весняний час.

Основний час, коли ваш водойму потребує окремої уваги - це весна. В цей час після зими, тут накопичилося досить багато бруду і сміття, тому необхідно очистити ставок від слизу, бруду, листя і тіни. Після такого прибирання, повинно залишитися не менше 35% поверхні води вільної від рослин. Спав рівень води можна заповнити дощовою водою або звичайною.

Коли досить потеплішає, можна приступати до висадки перезимували рослин. В цей час варто пам'ятати, що коли температура підвищується, водні рослини досить швидко розростаються. Тому в цей час, фахівці радять видаляти рослини з водойми не рідше двох разів на тиждень.

У літній час при доволі сильно помутнінні води і з'явився запах, варто скористатися насосом. Іноді після цього рівень води суттєво падає, в такому випадку, можна просто заповнити його дощовою водою. Сильно розрослися водні рослини слід підрізати (ідеальний час для цієї процедури - вересень). А тіну, листя та інші забруднення варто прибирати, приблизно раз на тиждень.

Безумовно, дачний ставок вимагає досить багато турбот, пов'язаних не тільки з його облаштуванням, але і з подальшим відходом. Але не варто їх боятися, адже це приємні клопоти по догляду за ідеальним місцем для відпочинку.

Фото

Возвышенный пруд с красивой отделкой и мостиком

Пруд украшенный камнями

Красивы пруд с водопадом для дачи

Пруд для дачи с небольшим фонтаном

Пруд возле и вокруг беседки с мостиками

Дачный пруд украшенный камнями

Маленький пруд для дачи

Пруд с выложенным камнями дном

Читайте також: