Розрахунок кількості шпалер на кімнату

17.01.2021
25 078
Admin

Расчет количества обоев на комнату

  1. Стандартні шпалери - робимо правильний розрахунок
  2. Розрахунок шпалер площі стін
  3. Як розрахувати кількість шпалер з малюнком

Ваше рішення зайнятися ремонтом нарешті прийнято? Але ви ще не вирішили, чим оздобити стіни? Найменш трудомісткий і витратний варіант - це, звичайно ж, поклеїти шпалери.

Найсерйозніша проблема в цій роботі - зробити правильний розрахунок кількості шпалер на кімнату, щоб не довелося, потім при нестачі їх докуповувати, адже не завжди можна знайти точно такі ж. Зворотний варіант, коли куплено занадто багато рулонів, теж навряд когось обрадує - це викинуті на вітер гроші, два-три рулону вам просто ніде буде використовувати.

Стандартні шпалери - робимо правильний розрахунок

Расчет стандартных обоев

Для того щоб правильно все розрахувати, необхідно виміряти периметр, який утворюють стіни кімнати. Для тих, хто вже не пам'ятає зі школи, нагадаємо: периметр прямокутника (саме так виглядає наша кімната) - це сума довжин усіх його сторін. Наприклад, стіни вашої кімнати мають довжину - дві по 6 м і дві по 4 м.

2х6+2х4=12+8=20 м - це довжина периметра кімнати. Природно, у вас вийде інше число.

Потім вимірюємо висоту стін. В стандартних квартирах зазвичай вона становить 2,5 м. Оскільки стандартні рулони мають довжину 10 м, розділимо 10 на висоту стін - 2,5 м.

10:2,5=4 шт., тобто з одного рулону виходить 4 смуги шпалер.

Зрозуміло, якщо висота ваших стін інша, то й кількість смуг теж може бути іншим. Наприклад, при висоті стін, що дорівнює 3 м, у вас вийде тільки 3 смуги і залишиться 1 м, який можна буде використовувати над дверними або віконними прорізами.

Далі порахуємо, скільки смуг потрібно для обклеювання стін. Для цього периметр розділимо на стандартну ширину шпалер, яка дорівнює 0,53 м.

20:0,53= 38,3 шт. Округливши, отримаємо 39 смуг шпалер, необхідних нам, щоб обклеїти всю кімнату.

Тепер кількість всіх смуг для кімнати розділимо на кількість смуг 1 рулоні.

39:4=9,7 - знову округливши, отримаємо 10 стандартних рулонів шпалер для нашої кімнати.

Зрозуміло, що в кімнаті є ще дверні і віконні прорізи. Якщо вони не на всю стіну, то їх можна не враховувати, так як завжди потрібен якийсь мінімальний запас шпалер на всякий непередбачений випадок. Ну, а якщо отвори занадто великі, то їх ширину можна відняти з периметра кімнати і далі вважати за пропонованою схемою. Але не забудьте, що прорізи зазвичай не робляться по всій висоті приміщення, тому, щоб заклеїти ділянка під або над прорізом, вам буде потрібно ще кілька метрів шпалер.

Кількість рулонів шпалер нестандартної ширини - 0,68; 0,9; 1,06; 1,40 м розраховується так само, але замість 0,53 м у розрахунку використовуємо відповідну ширину.

Розрахунок шпалер площі стін

Расчет обоев по площади стен

Ще один простий спосіб, як розрахувати кількість шпалер - це використовувати в розрахунку площа обклеюваної поверхні.

Для прикладу при розрахунку площі візьмемо ті ж цифри, що і в попередньому варіанті: ширина стін - 6 і 4 м, висота - 2,5 м.

2 х (6+4) х 2,5= 50 м кв. Це площа, яку необхідно обклеїти шпалерами. На самому початку ми помножили на 2, тому що у нас по дві такі стіни.

Тепер дізнаємося площа поверхні одного рулону, для цього його ширину помножимо на довжину:

0,53х10=5,3 м кв. тобто одним рулоном шпалер можна обклеїти 5 м кв. стіни з невеликим залишком, який зазвичай не враховується.

Далі площу стін приміщення ділимо на площу поверхні одного рулону:

50:5=10. У нас знову вийшло 10 рулонів.

Для більш точного розрахунку можна визначити площу отворів - дверних і віконних і, якщо вони набагато більше, ніж 5 м кв., то з розрахованої кількості рулонів можна відняти один, оскільки він має площу 5 кв. м

Такі розрахунки можна робити, якщо малюнок на шпалерах дрібний чи часто повторюваний, і його не треба підганяти.

Як розрахувати кількість шпалер з малюнком

Как рассчитать количество обоев с рисунком

Найбільш важко розрахувати необхідну кількість рулонів візерункових шпалер, які мають строгий геометричний або великий малюнок. Такі шпалери клеять, суворо дотримуючись цілісність малюнка. Тоді розрахунок кількості рулонів шпалер виробляють з урахуванням раппорта - відстані між окремими елементами візерунка або малюнка. Раппорт зазвичай зазначений на етикетці, закладеної в упаковку шпалер. Шпалери з великим малюнком дають дуже багато відходів, тому спочатку порахуйте, у скільки це вам обійдеться, і чи варто їх купувати взагалі.

Читайте також: